Gönderen Konu: MERHABA  (Okunma sayısı 5039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d900

• Forum Üyesi
  • Yer: akhisar
MERHABA
« : Ekim 27, 2007, 18:01:45 »
Arkaşlar abiler selam aranıza yeni katıldım.Ben trenlerle yanıp tutuşan bir TÜRK genciyim trenler ensevdiğim araçlardır.Büyüğünce makinist olamyı planlıyorum ama nasıl olacağımı bilmiyorum.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Birde hobi için bir ufak çaplı bir gar oluşturcam acaba fiyat ne kadar olur. ::) ::)
onur durak

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
Ynt: MERHABA
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2007, 19:16:00 »
Merhaba Onur.Foruma hoşgeldin.Benim de küçüklük hayalimdi makinist olmak :) .Sen bu hayalini inşallah gerçekleştirirsin.Çocukluğum trenler arasında geçti.Öğreneceğin çok şey var trenler hakkında.İşte bu forum sana hem trenler açısından hem de model trencilik açısından çok faydalı olacak.Biraz konuları araştırırsan sana yardımcı olacak birsürü bilgi bulabilirsin.Tabii aklına takılan bir şeyler olursa sana her zaman yardımcı olacağız.İyi vakit geçirmen dileği ile...
« Son Düzenleme: Ekim 27, 2007, 19:19:49 Gönderen: Jazzista »

Çevrimdışı d900

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2007, 20:42:11 »
Merhaba Yarkın abi.Bilgilerin için çok teşekkür ederim.Sende tren seti varmı abi.
onur durak

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2007, 13:28:50 »
  Hoş geldin Onur kardeş,Umarım Makinist olma hayalin gerçekleşir.ben 30 yıldır Makinist olarak çalışıyorum,emeklililiğimi düşündüğüm şu günlerde sizin gibi gençlerin Benim mesleğime sahip olma hevesiniz beni de gururlandırıyor.Nik fotoğrafındaki E43000 fotoğrafı olarak da benim çekimimi kullandığın için ayrıca teşekkür ederim.Başarılar.Yusuf SÜNBÜL-TCDD Eskişehir Depo Makinist.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2007, 17:16:31 »
onur merhaba

aramıza hoş geldin

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı d900

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ekim 30, 2007, 16:53:11 »
Hoş bulduk YUSUF ve SERKAN abi.Yusuf abi sana birşey sorcam büyüklerimden çok dinledim nasıl makinist olunur diye ama bir de sen söylernisin birde şimdi ben düz liseye gidiyom bana dedilerki senin tcdd hayalin bitti ve onlar söylediklerinde bende bittim.Böyle birşey doğrumudur abi çok korkuyorum makinist olamıcam diye.
onur durak

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2007, 17:01:43 »
  Onur Kardeşim son düzenlemeler ile İstanbul-Erzurum-Eskişehirde sadece 1 Anadolu endüstri Meslek lisesi""Raylı sistemler" bölümü mezunları ile,Eskişehir O.G.Ü-Porsuk MYOK 2 Yıllık Demiryolu ve Raylı taşımacılık bölümü mezunlarının KPSS de başarılı olanları alıyorlar,üzüleceksin ama Teknik bir okul mezunu olman gerekiyor,Daha detaylı bilgi edinmek istersen "www.tcdd.gov.tr" adresinden ve bu sitedeki Beyaz masa Tlf.numaralrından detaylı bilgileri alabilirsin.

Çevrimdışı d900

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2007, 17:07:33 »
Abi mesela anadolu teknik değilde teknik lisesine gitsem.Ordan porsuk meslek yüksek okulunu kazansam öyle birşey olurmu.Öyle olursa hemen okul değiştircem.
onur durak

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2007, 17:11:29 »
O kadarını bilemiyorum Onur'cuğum,sen adresini verdiğim yerler veya bir teknik okula gidip danışabilirsin.iyi akşamlar.

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2007, 19:41:19 »
Açılış sayfasında bizim ilk hızlı tren ünitelerinden birini gösteriyor..

http://www.tcdd.gov.tr/

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: MERHABA-DÜZELTME
« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2007, 20:18:47 »
  Onur Kardeşim son düzenlemeler ile İstanbul-Erzurum-Eskişehirde sadece 1 Anadolu endüstri Meslek lisesi""Raylı sistemler" bölümü mezunları ile,Eskişehir O.G.Ü-Porsuk MYOK 2 Yıllık Demiryolu ve Raylı taşımacılık bölümü mezunlarının KPSS de başarılı olanları alıyorlar,üzüleceksin ama Teknik bir okul mezunu olman gerekiyor,Daha detaylı bilgi edinmek istersen "www.tcdd.gov.tr" adresinden ve bu sitedeki Beyaz masa Tlf.numaralrından detaylı bilgileri alabilirsin.

Hemen bir düzeltme Porsuk MYO, Osmangazi Üniversitesine (OGÜ) deil Anadolu Üniversitesine bağlıdır. Saygılar... İlyas Şıklar
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2007, 20:26:37 Gönderen: isiklar »

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #11 : Ekim 30, 2007, 22:58:18 »
  İlyas Bey yanlışı düzeltme için teşekkürler,yanlışlık için özür dilerim.İlyas Bey.sizinle tanışmak isterim.Özelden görüşelim.İyi geceler.
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2007, 23:00:25 Gönderen: ysunbul.1 »