Gönderen Konu: Hızlı Tren hattı test treni Halkalı'da....  (Okunma sayısı 6304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
Hızlı Tren hattı test treni Halkalı'da....
« : Nisan 18, 2007, 16:29:26 »
Bu tren İtalya'dan bir dizelin refakatinda Türkiye'ye yeni hattın testi için getirilmiş,2-3 gün içinde Anadolu yakasına geçecek galiba..Bu haberi ver fotoğrafları  ilk önce bizlerle paylaşıp bizi bu nadide bilgilerle donattığı için Sayın abim Şenol Filiz'e çok çok teşekkürler

Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: Hızlı Tren hattı test treni Halkalı'da....
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2007, 16:33:26 »
hadi hayırlısı hızlı trenimizde gelecek yakında saygılarımla.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2007, 16:55:48 »
bunlarda bizim ıce lar olucak galiba.
bunların model kodu varmıdır. varsa hangi markada vardır. ve birsürü daha soru.
mesela kaç yapıyo.
paylaşımlar için tekrar ve tekrar teşekürler

enver

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2007, 17:19:38 »
Sevgili Enver,
Bizim setler bunlardan değil,bizimkiler "CAF"..bu dizi hattı test etmek amacıyla getirilmiş bir test treni,max.300 kmh kadranı var,bizim hızlı tren hattı max 250 idi yanlış hatırlamıyorsam,model kodu hakkında bilgim yok..Aslında ben Çerkezköy de nasıl kaçırmışım bunu,çünki buradan geçti :-[
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2007, 17:22:07 »
Bunlar İtalyan evsafında ETR 500 olarak geçiyor.Eski modelleri ETR450 nin geliştirilmiş yeni versiyonları diye biliyorum.ETR450 nin daha önce Lima da modeli mevcuttu.Ancak bunlar modellendimi bilmiyorum.Henüz rastlamadım.250 km/h azami sürat çoğunun katalog verisi azami sürati.Ancak çoğu istenildiği taktirde gücü oranlarında bu hızı aşabiliyor.Örneğin Alman ICE larda 250 km/h azami sürat deniliyor ancak 280 leri geçtiğine çok kez rastlanılmış.Bunlarında tecrübe edilmesi v.b. durumlarda 250 yi aşması mümkün.
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2007, 17:23:57 Gönderen: iceman »
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2007, 18:50:53 »
Bu tren testler için İtalya'dan kiralandı.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2007, 00:38:02 »
Kamil Bey İtalya'dan gelmişler ama herhangi bir ücret ödenmemiş,çok ilginç :)
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2007, 10:14:53 »
Gürcan bey, bu ilginc bir bilgi oldu çünkü trenler grubunda kiralık diye yazıldı gibi hatirliyordum. Eger ucret almiyorlarsa ya trenlerini tanitmak istiyorlar veya farkli ray sistemlerinde deneyip dunyaya "bakin bizim trenler her sistem ile guzel calisiyor" demek istiyor olabilirler. Tabi ki baska bir pazarligin sonucu da olabilir.

Kamil
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2007, 14:39:28 Gönderen: ktuzunalp, The Unforgiven... »

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Nisan 19, 2007, 14:00:24 »
Kamil bey haklısınız,bence de bir reklamasyon söz konusu..Yoksa tabir yerinde ise bunlar adama günahını bile vermezler bedavaya..Sn.Şenol Filiz'in objektifinden resimlere devam ediyorum

Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Nisan 19, 2007, 14:21:04 »
Abi çok güzel. bu öndeki dizelin rocoda modelleri var. fs demiryollarına özel üretim.
http://www.discountmodels-treni.it/negozio/cat072_p2.htm

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 19, 2007, 15:51:28 »
Gürcan bey, sözlerinize aynen katılıyorum, gerçekten bir karşılık beklemeden günahlarını dahi vermezler.

Kamil 

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2007, 23:42:34 »
Ayhan....

Ben açıkçası TR için özel makine imal edilmesi taraftarı değilim.Dikkatimi çeken bir nokta TR ye özel imal edilen makineler (bu özellikle buharlılar değil,dizel ve elektrikliler için geçerlidir) her zaman baş ağtırmıştır.DE24000 lerin sembol olduğuna aldanmayın.Çünkü çeşitliliği ortadan kaldırdılar.418 adet gibi özellikle TR şartlarınıda düşünecek olursak rekor kabul edilecek bir üretim rakamına sahip oldular ve doğal olarak tüm bölgelerde kullanıldılar.Zaten 24000 lik brövesi olmayan adamı makinist kabul etmezler.Personelde elde başka yok bilmiyor başka makine ne yapsın iyi makine diyor doğal olarak.Ama avrupada onlardan daha az yakıp çok daha fazla performans gösterecek dizeller mevcut değil mi?Aynısını hatta çok daha fazlasını elektriklilerde E43000 TOSHIBA lar içinde söylemek mümkün.Bence yeni makine alınacakda 1 milyon km. yol yapmış yeterince kendini göstermiş makinelerden yana tercih kullanılmalı (örneğin Br182 Taurus elektriklileri gibi).Bize gelecek olan CAF larda özel üretim.Sonu nasıl olacak zaman içerisinde hep beraber göreceğiz.Eğer modelini diyorsan....Sanırım Roco cu ile olan görüşmeleri hatırlarsın.O söylediğini bizim torunlarımız görürmü sen karar ver..  ;)
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Nisan 20, 2007, 13:59:18 »

Ayhan bey inşallah birgün olar diye düşünmeden geçemiyorum ama maalef demir yolları hala göz ardı ediliyor.Gürcan paylaşımı için çok teşekkür ederim ayrıca fotoğraflar için Şenol beyede teşekkürler.Herşey gönlünüzce olsun,hoşçakal.

mali...

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13 : Nisan 20, 2007, 17:15:05 »
Vayy be İtalyan L'Eurostar'ı gelmiş de haberimiz yokmuş.Bu aralar çok az bakabildim foruma ve bu ETR 500 P yi görünce mutlaka birşeyler yazmamın gerekli olduğunu hissettim.Fakat ne zaman test edilecek bu tren ve neden İtalyan Demiryollarının en süratli treni kiralanmış?Mesela 250 km yapabilen bizim yeni gelecek hızlı trenlerle aynı sınıfta olan L'intercity lerden neden kiralanmamış ki?