Gönderen Konu: Birkaç sorum olacak..  (Okunma sayısı 3240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HevyMachine

• Ziyaretçi
Birkaç sorum olacak..
« : Mart 29, 2007, 18:00:17 »
Merhabalar,
Forum sayfalarından takip edebildiğim kadarıyla model trenlerdeki tercihim DC modeller olacak.Anlatılanlardan öğrendiğim kadarılada benim sahip olduğum ilk tren seti böyle.
Sizlere danışmak istediğim konu,seçimi yapılacak lokomatif ve uygun vagon sistemleri.Örneğin 1900lü yıllara ait bir buharlı lokomotifin arkasına hayli modern bir vagon takmak uygun olabilirmi.
Benim düşüncem; tercih edeceğim lokomatifin dönem yıllarına ait vagonlarını kullanmanın daha uygun olacacağı yönünde.Ama hangi üreticinin hangi serileri birbirine uygun olacaktır bu konuda fikir sahibi olabilirmiyim.
Teşekkürler.

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
Ynt: Birkaç sorum olacak..
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2007, 23:13:41 »
www.marklintr.com sitesini bir ziyaret edin.orada vagonlar ve trenler yıllara ve dönemlere göre ayrılmış durumda.tabiki aynı dönemleri seçmek daha iyi olur benim fikrim.
EMRE

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2007, 16:09:52 »
Merhaba Belirli bir Döneme Ait Lokomotifler Ve vagon detayları aşağıdadır. İnternette bulduğunuz lokomotiflerin detay bilgileri içerisinde uyumlu olduğu (kendi katarı) olarak vagonlar belirtiliyor.

« Son Düzenleme: Mart 30, 2007, 16:12:50 Gönderen: agulday »
Uğu®

HevyMachine

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 30, 2007, 18:14:54 »

Bigi ve görüşleriniz paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Bu konudaki çekincelerime ışık tuttunuz.
Selamlar,saygılar.

HevyMachine

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2007, 08:59:06 »
Değerli dostlar,bir sorum daha olacak belki sizleri meşgul ediyorum ama...
Farklı markaların ürettiği lokomotif ve vagonlar birbilerine uyumlu birşekilde bağlanabiliyormu...? yoksa her marka kendi lokomotif ve vagonlarını mı kullanmak zorundadır.
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2007, 11:27:11 »
Böyle bir zorunluluk yok ama kuplörlerden dolayı problem yaşanabiliyor. ufak tefek işlemlerle bu problemde ortadan kalkıyor. bu sorunu yaşayan arkadaşlar daha kesin bir cevap yazacaktır.
Uğu®

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 04, 2007, 12:18:56 »
Hayır zorunlu değil, sadece birbirine uyumlu birleştirici(Coupler) kullanmak gerekli, prosesde birkaç çeşit bulunuyor. Aşağıdaki konuda resimli örnekleri bulabilirsiniz.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=20.0