Gönderen Konu: TGV  (Okunma sayısı 4350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
TGV
« : Şubat 21, 2007, 14:40:37 »
buram buram reklam kokan bir tren ama asıl dikkatimi çeken kardeş tgv ler yılan oyunu oynuyorlar sanki :D  raylara ve sistemine bakarmısınız hadi bunun diaromasını yapalım :D

hep izlediğimiz fakat karma olan videonun biraz düzgünü
rekor denemesi videosu
katener hattından çıkan kıvılcımları görebilirsiniz.
Uğu®

alaoglu

• Ziyaretçi
Ynt: TGV
« Yanıtla #1 : Şubat 28, 2007, 10:55:29 »
Bu teknoloji bize ne zaman gelir acaba...Peki maketlerde varmı böyle bişey...

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 28, 2007, 12:51:59 »
Merhaba Alaoğlu

ımTGV thalys mehanoda set olarak var diğer markalarda varmı bilemiyorum aradım ama bulamadım

saygılar

Uğu®

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 28, 2007, 13:12:26 »
yanılmıyorsam benzer model olrak marklin ice serisi var. ve limada var. hornby de euorstar modelivar. bize gelmesine gelince tahminimce ben göremicem  ;D. tabi abdullah veya teoman abi yapmazsa.. :D

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 28, 2007, 14:09:40 »
sanırım beni karıstırdınız..loko yapımında oldukca tecrubesiz ve isteksiz oldugumu hatırlatırım beni aşıyor

ama nedim beyden boylesi bir yaratıcılığı beklerim

saygılar a.usta

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2007, 14:16:45 »
 evet nedim abi.
nedim abi el atarsa dedem bile görebilir  :D. onun hızına yetişmemiz imkansız gibi.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2007, 03:40:50 »
Evet Nedim abi ile bu konuyu görüştüm ve bu TGV 'nin el yapımı olarak hayata geçirilebilirliği ile ilgili bir görüşme yaptık.

TGV  yapı itibari ile (hızlı tren olduğundan dolayı değil) yolcu trenlerinde çok sevdiğim bir model yolcu treni sevmem ama dizel bir tgv kurgumda görmek isterim :D ( kurgumu yapabilirsem ) TGV ile ilgili çalışmalar yakında gelecek. zaten herhalde nedim abi bunu yaptıktan sonra kalıp yapıp paket serviside hazırlarız. üzerine bir TCDD tamam :D he bu arada adınıda değiştirmek gerekecek nede olsa bir ustanın elinden çıkıyor. :D  NGV nasıl :D

saygılar
Uğu®

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2007, 18:57:31 »
Evet Nedim abi ile bu konuyu görüştüm ve bu TGV 'nin el yapımı olarak hayata geçirilebilirliği ile ilgili bir görüşme yaptık.

TGV  yapı itibari ile (hızlı tren olduğundan dolayı değil) yolcu trenlerinde çok sevdiğim bir model yolcu treni sevmem ama dizel bir tgv kurgumda görmek isterim :D ( kurgumu yapabilirsem ) TGV ile ilgili çalışmalar yakında gelecek. zaten herhalde nedim abi bunu yaptıktan sonra kalıp yapıp paket serviside hazırlarız. üzerine bir TCDD tamam :D he bu arada adınıda değiştirmek gerekecek nede olsa bir ustanın elinden çıkıyor. :D  NGV nasıl :D

saygılar

Dizel TGV anımsamıyorum.Ama ICE3 lerin dizel versiyonu mevcut.

http://www.railfaneurope.net/pix_frameset.html
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Mart 01, 2007, 19:37:09 »
evet abi biliyorum 'da hani türkiyenin heryerinde katener hattı yokya :D dizel ice rakip yaparız bizde :D
Uğu®