Gönderen Konu: Shanghainan - Wuchang  (Okunma sayısı 3273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cenk

• Forum Üyesi
Shanghainan - Wuchang
« : Nisan 06, 2015, 13:01:27 »
Herkese merhaba,

İş seyaheti nedeniyle mart ayı boyunca Çin'de Wuhan şehrindeydim. Bu süre içerisinde Shanghai'a ve Pekin'e trenle yolculuklar yaptım. Pekin için de fotoğraflarını paylaşıyor olacağım ancak öncesinde Shanghai istasyonunu göndermek istedim.

Panoramik çekimlerden ilki Shanghai istasyonu yani Shanghainan, alttakiyse Wuhan istasyonu yani Wuchang.

İstanbul'un 15-20M'luk nüfusu bizim için fazla olsa da Çin'de yaşayan biri için oldukça doğal çünkü birçok şehir zaten bu nüfusa sahip. Görmüş olduğum üç tren istasyonundan genelleme yapmak istemem ancak istasyonlar oldukça kalabalık ve fiyat aralığı çok fazla. Fotoğraflarda bunu görebilirsiniz.

Normal trende en lüks bilet 459RMB yani 175TL bu biletle dört kişilik yataklı vagonda seyahet edebiliyorsunuz. 45RMB yani 17TL civarına ayakta seyahet edebiliyorsunuz.

Bir lokomotif ve 19 vagondan oluşuyor, fotoğrafını çekemedim ancak Pekin'de lokomotif olarka SS7 vardı. Fotoğraf gözükenin modelini bilemiyorum.

Amacım hızlı trene binmekti ama çalışma saatlerim müsait olmadığı için bunu gerçekleştiremedim. Bulunduğum şehirden Shanghai yaklaşık 11 saat sürüyordu, hızlı trenleyse de bu süre 4 saat civarına kadar iniyordu. Benzer şekilde Pekin de 11 saat civarındaydı ve hızlı trenle bu süre 4 saate kadar iniyordu.
« Son Düzenleme: Nisan 06, 2015, 13:18:19 Gönderen: cenk »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Shanghainan - Wuchang
« Yanıtla #1 : Nisan 06, 2015, 18:51:50 »
Cenk kardeşim bu zor gidilen uzak ülkelerin resimleri ve bilgileri gerçekten çok makbule geçiyor bizler için , Çinden , başka tren resimlerin varsa koy lütfen.

Teşekkürler.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.