Gönderen Konu: 25-28 Aralık Berlindeyim trencilerin noktalarını belirtmenizi bekliyorum  (Okunma sayısı 5016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Sayın Forum üyeleri

25-28 aralıkta tatil için Berlindeyim.  Birinci & İkinci veya hiç farketmez üçüncü el tren satış noktalarını bekliyorum. 2 ekstra valizle gideceğim.

Sedat ÇOKER

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Sedat bey merhaba,

Moralinizi bozmak istemem ama 25-26 Almanyada resmi tatil. Açık yer bulamazsınız. 27 Cumartesi oda belki. Arkadaşlar adres konusunda yardımcı olurlar sanırım. Ben hiç gitmediğim için bilemiyorum. İyi tatiller, iyi yolculuklar.

Selamlar,

Can

Çevrimdışı garder

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Bu arada adamların tatili gerçek tatil.Sadece birkaç fırın,cafe-restaurant açık...

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Merhaba

Berlin'de gidilip görülebilecek iki tane çok güzel model tren dükkanı var. Birincisi Turberg, ikincisi ise Modellbahnen-am-Mierendorffplatz. İkisi de U7 metro hattı üzerinde ve ulaşımları son derece kolay. Haritadan ineceğiniz istasyonları işaretlemeniz yeterli.

Turberg daha büyük ve çeşidin daha fazla olduğu bir dükkan. İnanılmaz modeller var içeride, kafayı yememeniz mümkün değil :) İkinci el satışı yok.
http://www.turberg.de/

Modellbahnen-am-Mierendorffplatz daha ufak ama çeşit olarak yine güzel bir dükkan. İkinci elde de birçok yolcu ve yük vagonu ile hasarlı-hasarsız lokomotifleri iyi fiyatlara bulabilirsiniz.
http://www.modellbahnen-am-mierendorffplatz.de/

Eh yerdekiler bitti, biraz da havadakilere bakalım. ;D ;D

Bir de Kreuzberg (mini Türkiye aslında) taraflarında bulunan Conrad mağazasında da çok fazla olmasa da model tren ve ekipmanlarını bulabiliyorsunuz. Adamların neredeyse marketinde bile model tren satılıyor olması ne kadar güzel değil mi? ::) Bu dükkanlarda biraz pazarlık yapın ve mutlaka vergi iadesi için Tax-Free belgenizi almayı unutmayın. %10 civarında bir geri dönüş havaalanında alabiliyorsunuz.

Bu dükkanların detaylı tanıtımlarını bir fırsat bulduğumda yapacağım. Sormak istediğiniz olursa yardımcı olmaya çalışırım.
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2014, 09:42:33 Gönderen: Şafak Aktaş »
Şafak Aktaş

Anadolu Model Demiryolları

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Sedat kardeşim , Turberg'e çok çok yakın Nüremberg strasse de Micha's Bahnhoff var , içeri girince Micha'yı bul ve Türkiyeden geldiğini söyle , bizi tanır ve 2.elde güzel indirim yapar , yalnız tarih seçimin çok fena , açık bir yer bulursan şanslısın demektir.

Alexander platz da Alexa alışveriş merkezinde adını benim kurgudan çalmış olan  ;D  Loxx-Berlin'i gezmeyi unutma , açık olursa tabi.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Bilgiler için çok teşekkürler

Orada bir dostumuz bize ulaşım konusunda yardımcı olacak ve şimdiden de yerler var dedi. Tek şansım Cumartesi veya Pazar bit pazarı varmış oralar olacak gibi...

İşlerden ancak fırsat buldum bu sefer kısa olacak ancak bir defa ki sefere tek gideceğim. O zaman daha fazla yer gezerim

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
keşke bu kadar marka arasında bizim toshiba,yuksek hızlı tren,tvs 2000 gibi enaz bir çeşit ürün olsa,başka markaları kesip,biçip,boyayıp,modifiye yapıp uğraşmasak,alıp raylara koysak....keşke...keşke....

selamlar....

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ben bir tane diesel buldum kargoda geliyor

Marşandiz aynı çok ufak tefek konular var renovasyonu burada paylaşacağım Aldığım lokoyu paylaşıyorum 25-28 aralık eğer istediğim verimde geçerse muhteşem olacak.

Yenileme çalışmaları yeni yıla kalır gibi görülüyor.