Gönderen Konu: LB-902 Proses Rotating Loco Cradle modifikasyonu  (Okunma sayısı 4922 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktayes

• Forum Üyesi
LB-902 Proses Rotating Loco Cradle modifikasyonu
« : Aralık 29, 2013, 01:36:15 »
Lokomotiflerin tekerleklerini temizleyebileceğim, bakım yapabileceğim ve tamir yapabileceğim ama bunları rahatça görerek yapabileceğim bir ürün aradım ancak bulamadım. Ben de düşündüm ve proses üretimi olan LB-902 üzerinde yapılabilecek bir modifikasyonla bu işin rahatça kotarılabileceğini gördüm. Corel Draw ile kısa bir çalışma ve Gürkan'ın yardımı ile lazer kesicide gerekli parçaları kestik.Diğer parçaları da perşembe pazarından temin ettikten sonra, montaj ve harika çalışan son derece basit, işlevsel bir ürün ortaya çıktı. 

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: LB-902 Proses Rotating Loco Cradle modifikasyonu
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2013, 01:47:00 »
Gerçekten çok işe yarayacak bir ekleme olmuş , bence Harun bunu ek parça olarak yapsın.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2013, 02:35:33 »
ellerinize sağlık...
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2013, 12:41:46 Gönderen: haldunabi »

Çevrimdışı oktayes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2013, 03:04:41 »
Haldun abi ben sadece bu işle uğraşan insanların işine yarayabilecek bir aparat dizayn ettim. Cevabındaki tepkiyi ve hoş olmayan tavrını anlayamadım doğrusu. Eğer sizlerin haricinde bu işle uğraşmaya çalışan diğer insanların bu foruma katkı sağlamasını istemiyorsanız ve bizi MAL !!!!! olarak görüyorsanız artık yazmayız olur biter

Çevrimdışı copen

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2013, 03:21:06 »
Çok faydalı ve pratik olmuş görünüyor elinize emeğinize sağlık oktay bey

Çevrimdışı copen

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2013, 03:46:29 »
"Haldunabi" mahlaslı saygı değer kardeşim mesajını simdi okudum, bugün burada yazdıkların öncelikle sana hiç yakışmıyor akabinde bir forum üyesi arkadaşımız Oktay bey' e ve misalinde hepimize  "Mal" diye hitap etmen kabul edilebilir bir durum değil, seni saygıya davet ediyorum ne de olsa herkesin okuyabileceği açık bir forumda yazıyorsun forum kurallar bölümünü okumanı (http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=1686.0) tavsiye ediyorum, ve akabinde ciddi bir özür bekliyorum. Biz hobimiz için buradayız güzel kardeşim hakaret duymak - aşağılanmak için değil...
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2013, 03:50:26 Gönderen: copen »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2013, 13:58:48 »
Oktay kardeşim , Haldun abi sana ne yazdı okuyamadım ama eğer tatsız bir şey yazdıysa hoş gör , çünkü Haldun abi Harun'u gerçekten çok seviyor ve bazen iyi niyetli olayları  Harun'a yapılmış bir yanlış olarak algılayabiliyor , ( bilhassa gece geç saatlerde  ;D )

Yıllarca Harun için yapılan iftiralara en çok o üzüldü.

Üstelik dün gece Emirhan arkadaşımızın yanlış anlamaya çok müsait  bir marklin yazısı da onun canını çok sıkmıştı.( o konuda da yazdım , okuyabilirsin )

Haldun abi nadiren kızar , normalde , dünyanın en tatlı ve sevecen adamlarından biridir , yanlış yaparsa zevkle özür dilemeyi ve gönül kazanmayı da bilir.

Dün gece ufak bir  hobi kazası oldu , herkes keyfine baksın.

Burada yapılan her paylaşımdan hepimiz çok memnunuz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2013, 18:06:39 »
+1 kesinlikle yanlış anlaşılma olmuş. Güzel çalışma elinize sağlık. Sadece o sürtünen kısımlar acaba tekerleklere zarar veririmi acaba ?
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: LB-902 Proses Rotating Loco Cradle Modifikasyonu
« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2013, 18:59:28 »
Çok güzel düşünmüşsünüz elinize sağlık
Normal teker temileyicilerde altta ne oldug belli olmuyodu böylece yapışan moduller bile temizlenebilir

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2013, 21:36:22 »
Gürkan bahsettiğinde çok hoşuma gitmişti hatta bir şeyler çizmeye de başlamıştım ama sonra unuttum, yarım kaldı Tekrar çalışayım üstünde, çok iyi fikir.

Çevrimdışı oktayes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Aralık 29, 2013, 22:43:46 »
Yorumlarınız için teşekkürler, proses'in bir ürününe katkıda bulunabilirsem bu beni çok mutlu eder. Ne de olsa Proses bizim markamız ve Harun bey ile yurt dışında bizi temsil eden yeğane unsur.

Haldun abi konusuna gelince, ben zaten vahim bir yanlış anlama olduğunun  farkında idim ve fazla üzerin de durmadım.Kazaya iki kurban verdik ama büyüklerimize ve hassasiyetlerine saygı göstermek lazım, kırılmadım Emirhan beyinde bu konuda benimle paralel düşündüğüne eminim.

Ayrıca Haldun abinin bir tespitide oldukça doğruydu, Perşembe pazarını iyi bildiğim gibi tahtakaleyi de iyi bilirim  ;D, oradan edindiğim parçalarla yaptığım statik çim cihazının resimleri aşağıda ve oldukça iyi çalışıyor (aman Haldun abi kızma ;D).