Gönderen Konu: Makas Motorları hakkında Yardım  (Okunma sayısı 3839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Makas Motorları hakkında Yardım
« : Ekim 26, 2013, 12:14:46 »
Değerli forum üyeleri

Uzun süreden sonra kurmayı planladığım LAYOUT için yer tahsisi yapabildim. Demonte olacak şekilde " L " masa düzeni 90*180 ve 90*110 olan ebadlarda yapacağım hazırlık için önerebileceğiniz (gizli) makas motoru markaları nelerdir  ?

Masa tablasını henüz kestirmedim. dolayısıyla kalınlığı motorlara göre belirleyeceğim yardımlarınızı rica edeceğim.

Araştırmalarımda PECO marka (hesaplı + gizli) modeller ile karşılaştım önerilerinizi bekliyorum

Sevgiler

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Makas Motorları hakkında Yardım
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2013, 18:02:32 »
Diaroma için çalışmalara başlama fırsatımı iyi değerlendirerek odalardan birine 'L' sistemde 80*110*190 ebadında bir masa OSB den yaptım şimdilik sadece rayları saymak mümkün olabildi. Belirli bir düzenek hazırlamama karşın balast dökmeden yarı monte olarak kullanacağım

Raylar az diye kara kara düşünüyordum ama beklediğimden biraz fazla çıktı.

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Mobiler Diaroma
« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2013, 00:15:17 »
Raylar düzenlendi yarın hayırlısıyla temizlik yapılacak zira raylar çok uzun zamandır kullanılmıyordu.
Köprü parçalarımı hatırladım ve monte ettim. şimdilik fena olmadı gibi ...
trenleri de ekledikten sonra resimlere devam edeceğim

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2013, 13:21:45 »
   Sedat Bey masaya yeşil çuha,kumaş vb. gibi bir şey serseydiniz bari daha güzel bir görünüm olurdu.Aralarada bir kaç basit yapı ve ağaç konabilir herhalde. Kolay gelsin

Selamlar, Sedat NİŞANCI

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Kasım 11, 2013, 16:44:03 »
Sedat Bey

Raylar henüz masaya monte edilmedi. Düzeni görebilmek maksadıyla rayları genel olarak yerleştirdim zemine yeşil renkli bir hazır örtü ile kaplayarak daha güzel bir görünümde olmasını sağlayacağım.

Yapılar konusunda hazırlığım mevcut olsa da ağaçlandırmayı masanın demonte edilebilir olması sebebiyle şuan üzülerek yapamıyorum

Sedat Çoker

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Kasım 11, 2013, 17:10:36 »
Sedat Bey kolay gelsin gayet iyi gidiyorsunuz yanlız o köprü sonrası yuvarlak hatta uzun lokomotifleri deray olmadan döndürmek pek kolay olmaz bence. Hesaplamaları yaparken bunu göz önüne almanız deneme sürüşleri yapmanız iyi olur. Kolay gelsin iyi çalışmalar.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2013, 23:16:32 »
Koray bey

Dün akşam kontrollerimi yaptım lokomotifler problemsiz dönüşleri yapmakla beraber alternatif çözümler düşünüyorum. Masa üzerine koyacağım kaplama malzemesini tespit ettikten sonra ve tabii tüm uzun loko ve vagonları deneyerek gözden geçireceğim.

Teşekkür ederim