Gönderen Konu: Yeni başlayanlar için  (Okunma sayısı 2726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tbassoy

• S.Timuçin BA?SOY
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bursa
  • TimuC?N
Yeni başlayanlar için
« : Şubat 05, 2007, 23:26:58 »
Merhaba
Benim gibi yeni başlayanlar için tavsiyelerinizi rica ediyorum
örneğin: tek lokomotif, birkaç vagon, ray seti ile başlamak istiyorum, analog bir sistem düşünüyorum
Neler dikkat etmeli neler lazım?
Başlangıcı illa set ile yapmak istemedim, daha kolay kurulumlu görünüyor ama isteklerime uymuyor tam olarak ve pahalı  biraz :)
 ( Hornby R2555 lokomotif, R4228 vagon seti, ray seti almak istiyorum, neler eklenmeli ? )
Selamlar........

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Yeni başlayanlar için
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2007, 23:50:47 »
Merhaba Timuçin,

Öncelikle aramıza hoşgeldin,

burada mutlaka ustalarım arkadaşlarım ve büyüklerim daha detaylı bilgi vereceklerdir, ben kendi fikirlerimi seninle paylaşmak istedim, Hornby' e karar verdiysen ( Yada ahngi marka olusa olsun ) becde başlahgış seti almanda fayda var. Sadece loko vagon ve raymakla çözemeyebilirsin. Ama hazır sette aradığın herşey mevcut. dediğim gibi eğer hornby de karar kıldıysan ben sana Flying Postman'ı önerebilirim başlangıç için oldukça ideal  şimdiden kararın ve tercihin hangi marka olursa olsun senin adına çok sevindim. hayırlısı olsun setini kurar ve fotolayıp bizlerle paylaşırsan memnun oluruz

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: Yeni başlayanlar için
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2007, 00:12:03 »
merhabalar timuçin bey önder beyin de dediği üzre başlangıç seti ile işe başlamanız her konudan avantajdır. başlangıç setinde raylar trafo vagonlar ve lokolar olduğu için daha sonra ek raylarla ve lokolarla filonuzu genişletebilirsiniz. hornby de karar kıldıysanız ki doğru bir seçim yapmışsınız derim bir çok marka ile uyumlu rayları ile dezavantajları avantaja çevirmek mümkün. tabi bu hobide zevkler tartışılmaz.alacağınız ürün ne olursa olsun daha sonra genişletme problemi yaşamamanız için öncelikle biraz daha araştırın ve forumda ilgili bölümleri okuyun derim.artı not fiyat konusunda da hornby den yararlanacağınız fırsatları göz ardı etmeyin.saygılar