Gönderen Konu: Sururi beyden Doğançay ve Ali Fuat paşa resimleri.  (Okunma sayısı 3088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Sururi beyden Doğançay ve Ali Fuat paşa resimleri.
« : Mayıs 04, 2013, 23:24:29 »
Değerli arkadaşlar , Sururi bey’in bu seferki resimleri Bilecik yolu üstündeki Doğançay ve Ali Fuat paşa istasyonlarından.

Teşekkürler Sururi bey.

Can abicim sen hastasın diye seni götürmedi vallahi…… ;D

Demiryolcu üyelerimiz , lütfen bu binanın ön yüzündeki işaretin veya numaranın ne anlama geldiğini yazar mısınız.

Doğançay tipik bir orta Anadolu istasyonu…..

Burası gişeymiş……

Aman dikkat hemzemin geçit çalışmıyor………Acaba bir kaza olsa bu yazı onları sorumluluktan kurtarır mı?.......Ne akıl ama.

Ray araçları çalışıyor.

Biliyorsunuz Viesmann Kibriyi satın aldıktan sonra bu modeli sesli ve çalışır olarak hazırlayıp piyasaya çıkardı.

Sevgili Mahmut bey için bir işçi vagonu.

Ali Fuat paşa istasyonu.

Ve daha önce hiç görmediğimiz bir katener bakım serisi , öndeki aleti tanıyoruz ama arkadaki sanırım made in Turkey…….

Bir gün bunu yapmak üzere resmi kendi arşivime de aldım

Bu da toplumsal bir mesaj……

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: Sururi beyden Doğançay ve Ali Fuat paşa resimleri.
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2013, 13:29:39 »
çok güzel resimler elinize sağlık

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2013, 14:05:44 »
    Doğançay'da o ağaçların altında oturup trenleri seyrederek çay içmek ne keyifli olur kimbilir..

Çevrimdışı MesutDEM

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2013, 21:50:33 »
Kemal Bey, en baştaki  :) foto şahane olmuş. Bina da görüntü de harika. Elinize sağlık, Teşekkür ederim.

Bu bölümdeki hatta bütün multimedya bölümündeki başlıkları tek tek inceleyeceğime söz veriyorum (bunun, özrü kabahatinden daha beter bir itiraf olduğunun da farkındayım, fakat bağışlayın. Hani, fizik laboratuvarından kaçma bir “yoğun” lafı var ya. Ona sığınacak değilim ama yine de var bir gr/cm3 olayı şu hayat laboratuvarında).

Keşke, -mekân üzerinde- seyahat imkânlarımız daha geniş olabilseydi.

(“Hastalık” mizahı da çok iyi oturmuş. Fotoğraf egoizmi hiçbir şeye benzemez iyi bilirim).

Not: "Fotoğraf Egoizmi" deyişimde menfi değil, tamamen müsbet bir anlamı kastediyorum. Mesela kendisine fotoğraf editing dersi verdiğim bir abimiz var. Kendisinin imkanları olduğundan her hafta sonu sırf fotoğraf çekmek için yarıçapı 250km (!) yarıçaplı seyahatler yapabiliyor. Fakat meselâ uzun zamandır beni götürmüyor :)  ??? (muhtemeln keyfinin züğürt bir kâhyası olmamı istemediğinden) Yani ben bu abimiz böyle yapıyor diye elbette onu listeden silemem  :)  Yoksa ne Sururi Bey´i ne de Can Bey´i tanımaktayım.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2013, 11:01:53 Gönderen: MesutDEM »
Ýçinde değil Dışında olanlardanım.