Gönderen Konu: Roco vagon aydınlatması  (Okunma sayısı 3634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
Roco vagon aydınlatması
« : Şubat 02, 2007, 17:53:33 »
Merhaba:

Gecen gun bir Roco marka yolcu vagonu aldım (SBB-cift-katlı 45470) yanında bir de uygun bir aydınlatma seti aldım. İcinden cıkan acıklamalar cok yetersiz oldugu icin bir turlu vagonu acamıyorum. Bana bir tavsiyesi olan var mı?

Selamlar.
Serdar

abdusta

• Ziyaretçi
Ynt: Roco vagon aydınlatması
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2007, 17:58:15 »
her ikisininde resmini yollarmısınız

saygılar a.usta

onkuyumcu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 03, 2007, 17:31:38 »
serdar bey aldıgınız vagonla aydınlatma seti bir biri için uygun degil aydınlatma seti tek katlı vagonlar için uygun double decklerin aydınlatması farklıdır bende sizdeki vagonun Fleischmann var her katta ayrı ayrı aydınlatma takılıyor sanırım rocoda da ayrı ayrı olması lazım (gerci roconun iki katlısını incelemedim ama)
saygılarımla
osman

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2007, 03:08:13 »
Osman Bey:

İlginize teşekkürler. Vagon'un acıklamasında onerilen aydınlatma seti bu (onceki mesajımdaki link'de yazıyor). Ben henuz montajda bir sıkıntı yasamadım zaten. Vagonunun icini acmayı beceremedim. Acabilirsem bir uyumsuzluk olacagını dusunmuyorum. Herhalde roco fleiscshmann'dan farklı bu durumda, tek bir aydınlatma iki kat icin.
Saygılarımla.

Serdar

Çevrimdışı ksk156

• Onur Arslan
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
    • ksk 156 model evi
« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2007, 11:26:39 »
Serdar bey,

çift katlı vagonların aydınlatması başka bir setle oluyor diye biliyorum bende. ama kabloların boyu yettikten sonra tekli aydınlatmalarıda aynı şekilde uygulayabilirsiniz diye düşünüyorum
kolay gelsin

Onur

Çevrimdışı umbek44

• ümit
  • Forum Üyesi
  • Yer: malatya
« Yanıtla #6 : Şubat 15, 2007, 16:28:05 »
  Serdar  Bey  merhabalar, 
 Vagon  resminin  sol  alt  rarafında  tavsiye  edilen  aydınlatma  kitinin  kodu  40320. Sizin  aydınlatma  için  aldığınız  setinde  kodu  40320. Set  doğru  ama  vagonun  açılma  şekli  kousunda  bir  fikrim  yok.   Bende  çift  katlı  piko  marka  vagonlar  vardı.  Onları  çok  rahat  açtım. Vagonun  dış  kasası  komple  çıkıyordu  ve  son  derece  esnek plastikten  yapıldığı  için kırılma  riski  falanda  yoktu. Yine  sizde  bakın  ama  büyük  ihtimalle  dış  kasa  komple  ayrılıyordur. Saygılar.

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2007, 16:58:39 »
Merhaba:
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. Vagonu açtım ve işi tamamladım, dedigim gibi set dogru sadece icine dcc icin 16 v ampul koymuslar analog 12 v'da cok sonuk oluyor. Ampul bulabilirsem bir sorun kalmayacak. Bu kadar teferruatlı bir vagon gormemiştim yanlız.
Serdar