Gönderen Konu: İzmirli Korkut Öndin hocanın Sinan Etizel için yaptıgı diaroma  (Okunma sayısı 4450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
İzmirli koleksiyoner ve modeci Korkut hoca İzmirden çok değerli koleksiyoner abim Sinan Etizel namı değer loko1960 için bu güzel çalışmayı yapmış.
Korkut hocamın daha önce yaptıgı ilginç ve detaylı diaromalarıda paylaşmıştım. yaşına ragmen farklı fikirleriyle ölçek gözetmeksizin loko ve diaromalarla ilgileniyor.
Sinan abi ve koleksiyonerliği ile ilgili bir dergide çıkan yazıyıda önümüzdeki günlerde paylaşacagım. Sinan abi için tren demek hayat demek. Koleksiyonunda trenlerle ilgili enterasan ürünler ve modeller bulunmakta.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Korkut beyin ellerine ve emeğine sağlık. Enver bu güzel kurgunun resimlerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı loko1960

• S?NAN
  • Forum Üyesi
             Sevgili Model Trenci Arkadaşlar,Enver kardeşimin sizlerle paylaştığı diaramamın meydana gelmesinde gerçekten büyük emekleri olan Korkut Öndin Hocama,Enver Gençtürk  kardeşime ve Almanya şubemiz Timurali Kaya kardeşime  sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Sağlıkla kalın........

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
   Yapanların ellerine sağlık ,çok güzel olmuş fakat trenleri  göremedik fazla...

Selam ve sevgiler Sedat NİŞANCI

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Evet Envercim , kurgu ve onu yapan dostlar hakkında biraz daha bilgi verebilirdin , lokolar varsa onları da görseydik ne iyi olurdu.

« Son Düzenleme: Mart 17, 2013, 23:49:46 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Kemal abi Ferda abi teşekkür ederim.
Bu diaroma z ölçek 1/220 dir.
daha tam tamamlanmadı.
Sinan abiyle ilgili paylaşılan dosya ektedir. onu en iyi orda anlatıyolar.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Envercim , resimdeki diaromanın  Z ölçek olmasına inanamıyorum yav  , ray araları daha büyük görünüyor.

Ayrıca ocak 2007 yılından beri forum üyesi olan dostumuz Sinan Etizel  iyi saklanmış bizden , keşke bize kendisini ve yaptıklarını daha çok anlatsaydı , ne kadar memnun olurduk.( Korkut bey için de geçerli tabi )

Neyse buna da şükür.

Konu ile ilgili emeği olan herkese teşekkürler...........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı loko1960

• S?NAN
  • Forum Üyesi
      Sevgili Kemal bey ilginize çok teşekkür ederim.Okulumuz Çınar dergisinde çıkan yazıyı Enver kardeşim sizlerle paylaştı aslında orada yazanlar benim TREN merakımı ve diğer hobilerimi kısaca anlatıyor.Ben sizler gibi Model Tren kolleksiyoneri değilim.Eğer yanlış bilmiyorsam benim durumumda olanlara Toplayıcı diyorlarmış. Enver'in dediği gibi Trenler benim ikinci dünyam.Bu diarama 3. diaramam oldu.Diğer 2 si HO ve N ölçekte Ho olan orjinal Lima N ölçekteki Noch marka.Dergide belirtildiği gibi Tanrı vergisi bir özellliğim var .Hiç farkına varmadan herhangi bir objeyi toplamaya başlıyorum.Buhar makinaları,antika trenler,demiryolu tren saatleri,demiryolu objeleri,anahtarlık kolleksiyonubiriktirdiklerimin bazıları.Model trenler konusunda Marka,Model,Ölçek ayrımı hiç yapmam.Ancak buharlılara özel bir zaafım var.İlginize tekrar teşekkür ederim saygılarımla..........Yazınızda bunca yıl kendimi sakladığımı yazmışsınız,bundan sonra sık sık görüşmek dileğimle......

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: İzmirli Korkut Öndin hocanın bir başka diaroması
« Yanıtla #8 : Mart 19, 2013, 23:42:30 »
Ynt: İzmirli Korkut Öndin hocanın bir başka diaroması

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Değerli dostum Sinan bey , hatırımızı kırmayıp bizlere kendini daha fazla tanıttığın için teşekkürler.

Senin yaptığın da koleksiyonculuk , üstelik çoğunlukla tren malzemeleri , buhar makineleri vs , hepsi bizlerin ilgisini çeken objeler.

Vakit , fırsat bulursanız , resimlerini görmekten çok memnun oluruz.

Envercim , Korkut beyin kurgu resimleri için ayrıca  teşekkürler.

Bir yerlerde insanların bu hobi ile ilgili bir şeyler yaptıklarını görmek , bizlere hem umut hem de zevk veriyor.