Gönderen Konu: Sururi beyden ikinci fikri takip.  (Okunma sayısı 6821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Sururi beyden ikinci fikri takip.
« : Mart 12, 2013, 23:35:54 »
Değerli arkadaşlar, fahri forum fotoğrafçımız Sururi bey yeni fotolar getirdi.

Bu arada , Sururi beyi hayali bir şahıs zanneden dostlarıma ispat için onu forum üyesi yaptım , ilk Kadıkköy’e gittiğimde de klüp üyesi yapacağım.

Sururi bey benim firmamın satış müdürü ve dostumdur.İçinden tren geçen İzmit / Tavşancıl doğumludur , yani treni kullanmış bir tren severdir ve sık sık yurt çapındaki müşterilerimizi ziyaret eder.

Bir dönem belediye meclis üyeliği yaparak siyasete girmiş fakat haysiyetli bir insan olduğu için 2 senede istifa etmiştir.

Yurt çapında muhtemelen 30.000 kişiyi isim ve soyadı ile tanır.Gördüğü insanların hemen nereli olduğunu bilir. ( şehirini geçtim , kasabalıysa onu bile biliyor   :D  )

Neyse , resimler için tekrar teşekkürler Sururi bey……….

Bu seferkiler Adapazarı / Arifiye den

Bütün Konçarlar gitti sanıyorduk ama burda bir tanesi duruyormuş.

Seyyar bir buffer-stop ( bunun Türkçesi neydi yahu )

Veeeee işte fikri takip olayı , sitemizde daha önce resimleri yayınlanan , çok sevdiğimiz , dünya akıllısı , muhteşem başbakanımız için ,yine   onun , muhteşem kadroları tarafından yapılmış adeta tasarım harikası , sanat eseri ray aracı………………….

Arifiye de duruyor , sanırım Marmaray veya YHT açılışında kullanılmak için bekliyor.( yandık vallahi , yabancı basın bunun resmini çekebilir o sırada  , hani gençler Atilla Taş’ın çok kötü bir parçası için youtube da sanki Atilla Türk değilde Yunanmış gibi yutturmaya çalışan yazılar yazmışlardı utançtan , biz ne yaparız bilmiyorum )

Aletin ön kısmı Anadol durumlarıymış , yani polyester ,Sururi bey tıklayarak anlamış , ve dedi ki “ ya keşke bizim polyesterci ustamızı gönderseydik , daha estetik bişey yapardı “

Bu banliyö dizisinden bir demiryolu tabiri öğrendik , sanırım bu tren yürümez anlamında.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
Ynt: Sururi beyden ikinci fikri takip.
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2013, 23:51:30 »
Harika fotoğraflar :)

Kemal Abi, Koncarlar elimizde kaldı. Hırvatistan lokoları geri almıyor :D
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2013, 00:46:31 »
Uzun süredir fahri olarak da olsa bizler için birbirinden güzel resimler çeken Sururi beyi artık forumumuzun ve kulübümüzün üyesi olarak aramazda görmek çok güzel. Resimler için kendisine ve Kemal dostumuza teşekkürler.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2013, 01:22:04 »
Mertcan , hakikaten nedir bu Konçarların durumu ,bilgin var mı ?

Veya bilen varsa yazsın.

Bunlar kiralıktı ve geri gitti diye biliyordum , zaten yollarda da gözükmüyorlardı uzun zamandır.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2013, 01:44:44 »
Merhaba,

Otomobil sporları ile ilgilendiğim gençlik günlerimde, Ankara oto sanayi sitelerinde bizim Hacı Murattan harika tasarımlar çıkartan ustalara rastladım. Keşke onlara verselerdi. Ama haklarını yemeyelim, bu ucubeyi yaratmakta baya bi beceri gerektirir arkadaşlar.

Bu arada ilerde patronum olacak Sn. Sururi beyin, kulübe katılmasını yürekten kutluyorum.

Unutmadan, Tavşancılda kiralık ev fiyatları hakkında bilgisi olan varmı.... ;D

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2013, 07:53:42 »
Super fotograflar emeginize saglik.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2013, 08:59:03 »
Kemal Abi, Koncarlar'ı 2011'de Edirne'ye göndermişlerdi. Fakat TCDD yeni bir anlaşma yaptı ve Koncarlar'ı tekrardan kiraladı. Bildiğime Koncarlar'ın bazıları Eskişehir'de, bazıları ise Trakya tarafında :)
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir

Çevrimdışı Sururi bey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mart 13, 2013, 10:17:09 »
Güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Gezdikçe gördükçe sizlerle paylaşacağız inşallah. Can bey Tavşancılı biliyorsanız eski şirinliğini kaybetti malesef,eskileri olarak bizler yaşatmaya çalışıyoruz. Uygun, müstakil ve istasyona yakın ev bulursam haber veririm. Hem seyahatlere giderken tek başıma sıkılıyor ve yoruluyorum.. :D

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #8 : Mart 13, 2013, 21:16:49 »

Merhaba;

Sururi Bey resimler için, Kemal Abicim paylaşım için tekrar teşekkürler.

Kemal Abicim; KONCAR ları Youtube da Sayın Muammer DEMİR in videosunda 5.23 den itibaren gözüküyorlar. Tahminen 5-6 tane.Video yakın zamanda, Aralık 2012 de çekilmiş. Tali hatta çalışmayı bekliyorlar. Edirne'dekileri de en kısa zamanda buluruz inşallah.

Svg Syg

Ali Nedim ULUS
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Mart 14, 2013, 01:08:42 »
Sururi bey merhaba,

Aramıza katıldığınız için cidden çok sevindim. Daha nice güzel paylaşımlarda beraber olmak dileğiyle. Anne tarafım Gebze kökenlidir. Tavşancılda oturan akrabalarımız vardı. 1956-1970 arası epey gelip gittik. O zamanlar ulaşımımız hep trenleydi. Hatırladığım kadarı ile çok ufaktı ve iki katın üzerinde ev yoktu. Akrabalarımızın evinden deniz görünürdü, akranlarım olmamasına rağmen ben Tavşancılı çok severdim. Sanırım gelsem herhalde tanıyamam. Kentlere göç ve sanayileşme Körfezin çehresini tanınmaz hale getirdi. İnanın çocukluğumun Gebzesini, Yakacığını, İstanbulunu çok özlüyorum.

Tekrar görüşmek üzere,

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı MesutDEM

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2013, 23:45:39 »
Kemal ve Sururi Beyler Merhaba,

Bu şeylerdeki "mimari harikası cephe tasarımı" gibisinden duruma çok güldüm.

Bendeniz, yıllar boyu gidip biryerlere -tasarım adına- aşağıdakiler gibisinden birşeyler önerdiğimde "yok bizim işlerimiz daha ciddi, biz buna endüstriyel tasarım diyoruz, bizim bu işler için özel/yetişmiş/deneyimli tasarımcılarımız var" gibisinden diyar tekerlemelerini çok dinlemek durumunda kalmışımdır.

Bu ülkede buradaki gibisinden işlerin yalın bir politik kurguya irca edilebilmesi imkanı da bulunmuyor. Benim teşhis edebildiğim kadarıyla, oldukça asimetrik bir mekanizma.

Ve korkarım ki, Sururi Bey´in görüntülediği o şey, Bursa/İstanbul merkezli olup -geçen şubat ayında son bir gayretle- kendileriyle görüştüğüm o birilerinin haltı olabilir  :).

Eminim ki, Sururi Bey´in ustası ile iyi anlaşırız...
« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2013, 15:29:11 Gönderen: MesutDEM »
Ýçinde değil Dışında olanlardanım.

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2013, 11:23:48 »

Merhaba;

Kayıp Koncar lardan 4-5 tanesini Halkalı depo da buldum. Resimler için kusura bakmayın. Yoldan geçerken çektiğim için parmaklıkların arkasında kaldı. Marmaray ve YHT çalışması için bütün elektrik hatları sokulmuş durumda. Deponun arkasında derenin ıslah çalışmaları da devam ediyor. Herhalde YHT için kullanılacak.

bu dizel lokolarda hat yenileme için kullanıyor tahmimince.

Bu aracıda Yedikule - Kazlıçeşme arasında gördüm ve resimledim. Resim uzaktan oldu trafikte durmuşken çektim. Dönüşte yoktu. İnşaat sahası diye yaklaştırmıyorlar.Elektrik hatları için kullanıyor zannederim. Hemen aklıma Kemal Abi geldi bu araç da koleksiyonunda varmı dır diye.

Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt:fikri takip ama olay garip............
« Yanıtla #12 : Temmuz 22, 2013, 20:11:08 »
Nedimcim , sen de çok iyi fikri-takip yapmışsın , sağol.

2 yıl tren kullanılmayacak ülkede acaba neden lokomotif kiralanır. ????????????????????????????

Mantıklı bir açıklaması varsa bilen yazsın lütfen.

Resmini çektiğin ray aracı katenerleri söküyor , bizim yakada da çalıştı , yeğenim resmini çekmiş ama net olmadığı için koymadım. Sanırım modeli yok.