Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 3031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sucar34

• Forum Üyesi
Merhaba
« : Mart 11, 2013, 23:14:19 »
Herkese merhabalar. Ben de yeni üyelerinizden biriyim. Bir başlangıç seti ile modeltrenciliğe başlamak istiyorum ancak her yeni başlayanlar gibi kafam hayli karışık. Yaklaşık bir haftadır Nasıl bir set ile başlayacağıma karar verebilmek için araştırmalar yapıyorum. Şu kadarı kesinleşti diyebilirim: Dcc' roco bir set olacak. Ancak bu setlerin çoğunda lokoların ses çıkarma özellikleri bulunmuyor. Anladığım kadarıyla bu sonradan dcd eklenerek mümkün olabiliyor. Ancak nasıl bir DCd takılacak ve multimouse ile kumanda edebilecek miyim. Ve de maliyeti ne seviyelerde olacak ? Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.    Suat.
" Zorlukları karşılamanın iki yolu vardır; ya zorlukları değiştirirsiniz ya da zorlukları çözmek için kendinizi." P. Bottome

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Merhaba
« Yanıtla #1 : Mart 12, 2013, 00:13:27 »
Oncelikle aramiza hosgeldiniz. Dcc ready yani dijital olarak kullanima hazir olan bir setle baslamak tabiki sizin icin avantajli olur. Dijital lokomotiflere istediginiz zaman ses dekoderi koyarak sesli hale getirebilirsiniz. Multimousela bu sesleri kullanmaniz mumkun olur. Ama benim nacizene fikrime gore Harun abideki dijital kumandalardan secmek bircok avantajida yaninda getirecektir. Ozellikle bilgisayar destekli bir sisitem yapmak ilerde size esneklik kazandiricaktir diye dusunuyorum. Karar vermeden once forumu bizaz karistirirsaniz cevaplari bulabilirsiniz. Saygilarimla.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #2 : Mart 12, 2013, 09:06:55 »
Merhaba Suat Bey;

Aramıza hoş geldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim.

Saygılarımla

Ali Nedim ULUS
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2013, 00:50:07 »
Suat bey hoş geldiniz.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı ilkerinko

• ?lker Yunus KARAKA?
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2013, 14:22:11 »
Arkadaşlar;

Herkese selamlar. Antalya'dan aranıza katılan yeni bir üyeyim. Model trenciliğe heveslenip çalışmalara başlayalı yaklaşık 1,5 yıl oldu. Şimdiden bayağı yol aldım sayılır. Sadece oturduğumuz evi satın almak kaldı  :) Turizmciyim, 36 yaşındayım, evliyim ve allah nasip ederse 1,5 ay sonra KARTAL bebeğimiz dünyaya gelecek. Kurguyu yaparken onun da görmesini ve yaşamasını çok istiyorum. Onun için henüz tasarım aşamasındayım. Ama buıgüne kadar çok sayılabilecek sayıda istasyon, ev, kapalı yüzme havuzu, çiftlik, sundurma vs vs vs hazırladım. Hepsi yerlerine yerleşmeyi bekliyor. En kısa zaman içerisinde fotoları burada paylaşacağım.

Başlangış setiyle ilgili Suat Bey gibi benim de kafam biraz karışık ama Harun Abi ile telefonda konuşmuştuk. Resimleri koyayım da setlere ne uyar ne uymaz sonra bakarız diye düşündüm.

Şimdilik bu kadar.

Herkese saygılar ve kucak dolusu sevgiler.

İlker Yunus KARAKAŞ

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2013, 14:26:27 »
   Suat Bey, İlker Bey hoşgeldiniz. Selamlar, sevgiler. Sedat NİŞANCI

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mart 16, 2013, 10:11:28 »
Aramıza hoş geldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim.

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mart 22, 2013, 20:35:32 »
Hoş geldiniz. İyi çalışmalar dilerim. :)
Ad Astra Per Aspera