Gönderen Konu: Berlin Maceraları Son Güncelleme  (Okunma sayısı 2431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hksuher

• Forum Üyesi
Berlin Maceraları Son Güncelleme
« : Mart 08, 2013, 01:25:25 »
Herkese Berlin’den selamlar. Uzun ve kapsamlı araştırmalardan sonra aşağıdaki bilgileri topladım ve sizinle paylaşmak istedim. İsteyenlere daha detaylı cadde ve diğer bilgileri verebilirim. Mağaza isimleri Google map’a girildiğinde tüm bilgiler geliyor dolayısıyla ben ağırlıklı olarak metro bilgilerini verdim, bu daha mantıklı diye düşündüm. Bir kısmını ziyaret ettim, diğerlerine gittikçe bilgileri güncelleyeceğim ayrıca fotoğraflarda yolda  :) Şimdiden bir hatam olursa ustalarımdan özür dilerim, düzeltirseniz memnun olurum

1.Modellbahnen am Mierendorffplatz (U-Bahn:  Mierendorffplatz) Büyük sayılacak bir yer İngilizce iletişim çok iç açıcı değil ama idare eder , ilgililer ve Türkiye’ye gönderi yapıyorlar. Alman markaları ağırlıkta ve popüler olan tüm ölçekler var. Vagon sunumları çok zengin kesinlikle görülmesi gerekir ve 4 yıldız)
2.Micha’s Bahnhof (U-Bahn:  Augsburger Strasse) Orta büyüklükte çok düzensiz ve bakımsız. İngilizce iletilişim kurmaya gerek yok, kesinlikle uzaktan iletişim ile ürün ısmarlanmamalı. Derin bir kuyu gibi nereden ne çıkacağı belli olmuyor, görülmesi gereken bir yer 2 yıldız)
3.Turberg (U-Bahn:  Augsburger Strasse) Araştırdıklarımın içerisindeki en büyük ve kapsamlı olanı. İngilizce iletişimde problem yok, ilgililer ve Türkiye’ye gönderi yapıyorlar. Alman markaları ağırlıkta ve popüler olan tüm ölçekler var. Kato vardı. Çok düzenliler  ve 5 yıldız). Turberg yanında aynı mağazanın model ve ölçekli araçları ile ilgili gene büyük bir mağazası var.
4.Modellbahn-Sachse (U Bahn yok, S Bahn ile gidiliyor) Küçük
5.Vogelbusch Eisenbahnen (U Bahn yok, S Bahn ile gidiliyor)
6.Zentral Station Berlin (U-Bahn:  Bundesplatz) Çok kötü. Büyük bir mekan ama nerdeyse hiç tren yok diyebilirim. Diorama malzemeleri dikkat çekiyor o kadar. 2 yıldız.
7.Hobby Schult Technik (U-Bahn:  Rathaus Spandau ne yazıkkı bu dükkan kapanmış yerine ikinci el satış yapan oldukça ufak bir dükkan açılmış, oldukça uzak bir mekan 1. yıldız
8.Modelbahnen Am Königstar (U Bahn: Rosa-Luxemburg-Platz, uzak sayılır)
9. Modellbahn Pietsch (U-Bahn:  Westphalweg) Oldukça büyük bir mekan. İngilizce iletişimde sorun yok hatta oldukça bilgi verici. Tüm Alman markaları var ayrıca tüm ölçekler mevcut. Berlin merkeze uzak en az 30 dakikalık bir metro yolcuğu gerekiyor ama görmeye değer, özellikle çok fazla diorama malzemesi mevcut. Yurtdışı gönderi yapıyorlar 5 yıldız
10.Breyer Modellbahnen (U-Bahn:  Kaiserdamm) Bir karı koca işletiyor orta büyüklükte bir mekan oldukça kaliteli bir tasarımı var 1968’den beri faaliyetteymiş. Oldukça dikkat çeken bir ikinci el reyonu var. Ağırlıkta olarak Marklin, Brawa, Bemo ve Fleischmann gözüme takıldı. İngilizce düzeye oldukça yüksek, yurt dışı gönderi yapıyorlar, görülmesi gereken bir mekan. Dükkan içindeki diorama oldukça dikkat çekici. 5 yıldız
11.Modellbahnbox Karslshorst (U Bahn yok, S Bahn ile gidiliyor)
12.Lok-in Modellbahnen (U-Bahn:  Bundesplatz). Bu dükkan gittiğimde kapalıydı, dışarıdan büyük gözüküyor ama içi çok küçük ve nerdeyse hiç tren yok gibiydi. Bana göre aktif bir dükkan değil 1 yıldız
13. Modellbahnen in Rodow (U-Bahn:  Zwickauer Damm) Oldukça küçük bir mekan, dost canlısı bir aile yönetiyor. Oldukça uzak bir mekan görmek için gitmeye değmez. Satılanların çoğu ikinci el. Ayrıca ufak bir apartman dairesinde 2 odalık bir mekan. İngilizce bilmiyorlar ya da konuşmak istemediler, yurt dışı gönderileri yok zaten öyle bir dertleri de yok gibi 2 yıldız :-)
14.KaDeWe (U-Bahn:  Wittenbergplatz) KaDeWe ünlü ve yüksek gelir grubuna hitap eden bir alışveriş merkezi benzerleri Kaufhof, Harrolds gibi. 5. Katı oyuncağa ayrılmış ama oldukça geniş bir alan Marklin ve Faller’a tahsis edilmiş kesinlikle ziyareti hak ediyor 5 yıldız
« Son Düzenleme: Mart 11, 2013, 20:16:37 Gönderen: hksuher »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Berlin Maceralarına Devam
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2013, 01:58:24 »
Değerli adaşım , güzel çalışmışsın , güzel gezmişsin ve de bizler için resimlemişsin.

Kocaman teşekkürler.

Çok ama çok kolay bir resim küçültme programı  var  "  high quality photo resizer " .
Fotoları 800x600 yaparsan daha kolay görürüz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı hksuher

• Forum Üyesi
Ynt: Berlin Maceralarına Devam 1. Güncelleme
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2013, 17:25:20 »
Merhabalar Kemal bey. Resimleri bilerek yüksek çözünürlük ve boyuttta yüklüyorum detaylara bakmak isteyen olur diye. İsterseniz 600X800 yüklerim sorun değil.

Çevrimdışı hksuher

• Forum Üyesi
Ynt: Berlin Maceraları Son Güncelleme
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2013, 20:18:15 »
Bugün 4 yeni daha mekana gittim yukarda foroğraf ve yorumlarımı yaptım bilginize sunmak istedim

Saygı ve sevgilerimle

Kemal