Gönderen Konu: TCDD Stanier 8F video  (Okunma sayısı 4753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
TCDD Stanier 8F video
« : Şubat 08, 2012, 15:31:20 »
Loxx Bostancı tesislerindeki çekim
.....

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: TCDD Stanier 8F video ve hikayesi
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2012, 20:31:38 »
Arkadaşlar , gördüğünüz gibi tez canlı Barbaros ( nam-ı diğer makas katili ) arkadaşımız , herkes hesap kitap yaparken yeni aldığımız  Hornby Türk lokosunun son işlerini yapıp bitirmiş bile.

Lokoyu görünce " yahu amma acelecisin böyle , bak da biraz Teoman hocadan ders al , hiç acele etmiyo , üç düşünüyo bir yapıyo " dedim , Barbaros  da  " ben hiç düşünmeden balıklama dalıyorum "  dedi. :D

Tek sorun ışıkların çok beyaz olması , ona da Ferda çözüm olarak farların camlarını sarı cam boyası ile boyamayı önerdi.( Teoman hocam sen de sarı ışık arıyordun bu çözümü bir dene istersen )

Bu arada Barbaros bir şey daha ekledi , lokomotif bütün dayanıklılık testlerinden tam puan almış , yaparken 3-5 kere devirip , 2-3 kere de düşürmüş .Gerçekten lokonun hiç bir problemi yoktu.

Videoda çıkmamış ama tekerlerde lastik olmadığı için yokuşta durdurunca kalkarken harika patinaj atıyor.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: TCDD Stanier 8F video
« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2012, 20:47:07 »
Kemal abi selam.Abi nekadar güzel duman atıyor bu böyle.Sanki mth ların senkronize atışı gibi.Harika olmuş.Çok yoğun çalıştığım için nadiren takip edebiliyorum çalışmaları.Lokoya emek veren tüm arkadaşların elleri sağ olsun.Hayat verdiniz resmen lokoya.

Başarılar

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2012, 10:37:37 »
Merhaba,

Loxx Bostancı almış başını gidiyor. Şu an bile çok etkileyici görünüyor, detaylı resimleri bekliyoruz. Emeği geçenleri tebrik etmek lazım çok özel bir kurgu olacak.

Bu arada NEBAMU kurgusu ne durumda hiç ses soluk yok.

Teoman hocamızın yaptığı çalışmaları büyük bir dikkatle ve hayranlıkla izliyoruz. 8F üzerinde yapılanlarda kayda değer şeyler var detayının paylaşılmasını bekliyorum. Buhar üretici konusunda forumda en detaylı bilgi Teoman hocamızın yazısı gibi duruyor. DCC bir loko üzerinde nasıl çalışır istenildiğinde enerjisi kesilebilir mi? Isınma problemi ve sürekli duman istenmediği durumlarda bu önemli görünüyor.

Ferdi beye'de ayrıca teşekkürler bu gizli hazineyi video ve fotograf olarak bize aktardığı için :)

İbrahim Kaygın

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2012, 11:28:41 »
Loxx Bostancı ile ilgili görüşler;

1- Sistem sıkı kontrol altında. Kemal bey Nazi subaylarına taş çıkartır bir performans sergiliyor. Odadaki tüm vitrinler asmalı kilitlerle korunuyor.
2- Tavandan aşağıya sarkan askılar yapmışlar. Anladığım kadarıyla özellikle Ferda için yapılmış. Filistin askısı gibi birşey. Buna rağmen Ferda muhteşem kaytarıyor. Sağa sola bakıp gülücükler dağıtıp uğarştığı bölümle pek ilgilenmiyor. Hatta bir ara abartıp kurgu üstüne yan yatmıştı.
3- Barbaros 2 metre balast ve toprak döküp 12 metre oturuyor. Tak amacı trenleri çalıştırmak. Gittiğim gece TCDD Staniere en az 40 litre duman yağı koydu. 
4- Ana makina kesinlikle Ufuk. Her türlü pozisyonda en girilmeyecek yerlerden çıkıyor. Tüm sorunlarda herkes ona bakıyor. Sistemin "problem çözücüsü" gibi.
5- Odaya giriş ve çıkışlar pas pas'a ayaklar silinerek yapılıyor.
6- Oda soğuk. Isıtma kapatılmış, camlar açık. Kuzey cepheye baktığından güzel manzarası var. Herr Kemal'in çalışma odacığı muhteşem.
7- Kemal bey alçı yapmaktan başka "hiçbirşey" yapmıyor.
8- Kemal bey sürekli yakınıyor. Benim istediklerimin yüzde üçünü yaptılar deyip duruyor. Bunlara laf geçmiyor diyor.
9- Şişman bir kedi var ortalıkta.
10- Ortama hakim lisan "argo türkçe". Yahşi Cazibe dizinden "Kamaaal" alıntısı yapılıyor Herr Kemal için.
11- Her taraftan lokomotif "fışkırıyor". Ellemeye kalkanın parmağı ısırılıyor. (Adet galiba ? ) Kimse yadırgamıyor. Alışmışlar.

Sonuç ; çok eğlenip güzel vakit geçiriyorlar. Gittiğimizde saat 20:00 idi. Kalktığımızda 03:00. Ben ona buna takılıp laf atmaktan (Argonun tüm naciz örneklerini vermekten) vaktin nasıl geçtiğini anlamadım bile :)

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Şubat 09, 2012, 13:03:30 »
Ferdi durumu çok güzel özetlemiş. Kurguya ilk ziyareti olduğu için çalışma şartlarını (zorluğunu) görmesine ve yazmasına rağmen tempomuzu yadırgaması normaldir. Ancak bunu orda da sık sık dile getirmesi bu tempoyu zamanla benimseyen Kemal'in birden 'artık kendinize çeki düzen verin yoksa...' uyarısını getirdi. Şimdilik grev vs gibi kanuni haklarımızı kullanmayı düşünmüyoruz ama ilerde neler olur bilemem.
Ferdi de başlayıp daha sonra gece geç saatlerde Kemal de sonlanan dolu dolu çok keyifli bir gündü.

Ferda   
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #6 : Şubat 09, 2012, 13:23:05 »
Günün en karlı kişisi benim. Son model bir Ray Ban gözlüğüm oldu  ;D ;D ;D

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 09, 2012, 19:02:02 »

Ben 7. maddeye takıldım. Aldığım duyumlara göre Ankara da bir arkadaşın alçı dökümlerine el konulmuş.
   Bu nasıl iştir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: TCDD Stanier 8F video Elcevap
« Yanıtla #8 : Şubat 09, 2012, 21:35:14 »
Üf çok fena sataşmalar olmuş burda cevap yazmazsam ayıp olur köle kardeşlerim adına .

Burda herkes uyum içinde çalışıp , uyum içinde kaytarıyor , ve sık sık uyum içinde kavga ediyoruz.Yani hiç bir sorun yok , kilitler deprem olursa kapaklar açılmasın diye sadece ( yerseniz tabi  ::)  )

Bu işin can damarı alçı yapmak arkadaşlar , alçı yoksa kurgu da yok.

Parmak ısırma durumu var gibi ama pek uygulamıyoruz çünkü kimse el atmıyor raflara.

Ferdicim , Ferda gözlüğünü sende unuttu diye hemen el koyman hiç doğru değil.

Tamam kedi şişko , bir tek burası doğru. ;D

Oruç kardeşim , bu sefer Ankarada seni görmek kısmet olmadı ama Can bey sağolsun senin kalıplarla yaptığı kocamaaaaan bir kutu alçı duvarı bize verdi.Çok işimize yarayacak çok.
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2012, 21:39:50 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Şubat 10, 2012, 00:32:43 »
Sevgili Dostlar,

Gelecek hafta Allah izin verirse İstanbuldayım. Bavulumu topladım bile.

Kuştüyü yastık, kazak, yün çorap v.s.
Uyku tulumu (Loxx Bostancı soğuk oluyormuş.)
Maymuncuk (En gerekli şey)
Kedi maması (Evin kedisi ile iyi ilişkiler şart.)
Kemalde olmayan bi loko (Ev sahibi ilede iyi ilişkiler şart.)  ;D
Birkaç alçı duvar, kaya v.s. (Köleleri de memnun etmek lazım.)

Pazartesiden itibaren cep telefonum Sn. Kemal Omaya yönlendirilmiş olacaktır, bilgilerinize,

Sevgilerimle,

Can
« Son Düzenleme: Şubat 10, 2012, 00:35:39 Gönderen: CAN »

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #10 : Şubat 10, 2012, 07:38:29 »
Demek bir kole daha yolda  :) Allah kolaylik versin Can.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Şubat 10, 2012, 16:06:42 »
Can abicim , iyi ki geliyorsun , Ferdi haklı , maalesef hiç elektrik-elektronik'ten anlayan kölemiz yoktu.  :P

İşler neredeyse bitiyor ama altyapı felaket , yalnız , Loxx-Bostancı  da olmayan bir trene sahip olanlar buraya getirme gafletinde bulunmuyorlar , çünkü geri alması bir hayli güç oluyor.

Bir de maymuncuk metal dedektörüne takılabilir , dikkat et , cezası çok ağır.

Gözümüz yolda bekliyoruz.................