Gönderen Konu: Orman içinden geçen karayolu  (Okunma sayısı 3331 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurb

• Forum Üyesi
Orman içinden geçen karayolu
« : Aralık 30, 2011, 17:22:07 »
 Merhaba.
 Ormanın içinden geçen karyolu dioraması üzerinde çalışıyorum.Kurgunu boyu 55cm eni 40cm yüysekiği 17 cm yolun üzerine 1/87 tır koymayı planlıyorum.Bu benim ilk çalışmam. Sizce tır a göre boyutları nasıl? Ağacı kendim yaptım fakat boyamadım ve yapraklandırmadım ağaç çokmu küçük olmuş? Kaya efektini jelatinin içine alçı dökerek yaptım.Sizlerin tavsiyeleri ile güzel bir şey yapmaya çalışacağım.Lüten iyi veya kötü yorumlarınızı esirgemeyiniz.Teşekkür ederim. Saygılarımla.

Kuyunun dibindeki bir kurbağa gökyüzünü sadece kuyunun ağzı kadar zannedermiş.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Orman içinden geçen karayolu
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2011, 02:14:12 »
Onur , alçı bezlerin üstüne fırça ile alçı sürmeyi unutma ve sonra kahverengiye boya , bizim dağ bayır fatihi Barbaros kardeşimiz gerçek toprakları toplayıp eledikten sonra alta beyaz tutkal sürüyor ve üzerine serpiştiriyor.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı onurb

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2012, 22:20:39 »
 Dioramanın sanki biraz büyük olduğunu farkettim biraz küçülttüm.Kayanın yerini değiştirdim. Kemal Bey dediğiniz gibi sargı bezlerinin üzerine fırça ile alçı sürdüm ve kahverengiye boyadım. Boya ile tutkalı karıştırdım elek yardımı ile yüzeye serpiştirdim.Fotoğraf makinama bir şey oldu net foto çekemiyorum fotoğrfların netliği için kusura bakmayın.Başka tavsiyelerinizi bekliyorum.Saygılar.

Kuyunun dibindeki bir kurbağa gökyüzünü sadece kuyunun ağzı kadar zannedermiş.

Çevrimdışı yusuf26

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2012, 19:26:23 »
slm onur kardeş, Dioramanı yaparken sana kolaylıklar dılerım
boyama bıraz karmasık olmus sankı toprak kısımlar koyu gorunuyo acaba fotomu aldatıyo. ağaclarıda ekledıgınde guzel bır goruntu cıkacak gıbı agac boyu ıyı fakat sonucta ırılı ufaklı agaclar kullanacaksın