Gönderen Konu: MTK Ankara Aralık ayı toplantısı yapıldı  (Okunma sayısı 5173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
MTK Ankara Aralık ayı toplantısı yapıldı
« : Aralık 26, 2011, 02:38:19 »
Değerli Modeltrenciler,

2011 yılının son toplantısını Ankara da, İstanbul ve Eskişehirden gelen dostlarımızla birlikte Çengelhan-Rahmi Koç Müzesi Model Tren Atelyesinde yaptık. Toplantıya katılarak bu güzel beraberliği gerçekleştirmemizi sağlayan bütün dostlara çok teşekkürler.

İstanbullu dostlarımız Kemal, Ferda, Barbaros, Ufuk, Doğan ve Eskişehirden dostumuz Kerem Cumartesinden geldiler. Cumartesi öğleden sonra öncelikle Oruç dostumuzun misafiri olduk. Oruç bizi kurgusu hakkında bilgilendirdi, atelyesini gezdirdi, hiç üşenmeden meraklı sorularımızı yanıtladı. Her yanı karıştırdık, herşeye baktık. Dostumuz Oruç aynı zamanda Gemi Modelcisi. Detaylar konusunda son derece titiz. Gerek tren ve gerekse gemi modelciliğinde kendi özel imalatları görülmeye değer.

Hay Allah, bu bende yok, palmiyeyi versem..............acep.

Sonra hep beraber kalkıp, Hobbytime ı ziyaret ettik. Aramızda Capitolü olmayıpta Kapitali olan bir arkadaşımız dükkanı talan etti, etmekle kalmayıp, pazarlıkta tüm Hobbytime çalışanlarını perişan etti. Sanırım beni bir daha dükkana sokmazlar.

Hobbytime dan çıkıp bize gittik. Dostlar yine benim mütevazi (mini mini) kurgunun başına çöktüler. Yorumlar ve eleştiriler gırla. Bu kurgu kesin bitmez. Altı ayda bir geliyorlar, arkalarından bi altı ay ben istediklerini yapmakla uğraşıyorum. Hele Kapitali bol biri var, sadece parmağıyla işaret ediyor ve düzelt diyor. Kölemiyiz yahu... Allahtan Oruç var. Beni tutmaktan kolları yoruldu.

Pazar günü öğleden sonra Sevgili Dostlarla tekrar buluştuk ve mutat toplantımızı yaptık. Eskişehirden İlyas hocamız ve Yusuf bey, Ankaradan vefakar dostlarımız Aynur ve Sermet Hocalarımız, epeydir aramızda göremediğimiz Tufan bey, kadim dostum Vecdet, ve artık Ankaralı saydığımız Serkan beyle beraberdik. Yeni üyelerimizden Metin bey (Arthistorian) da bize katıldı. Beraberliğimizin devamı dileğiyle. Aslında herkes bana ve Oruca teşekkür mesajları yazıyor amma Toplantının yükünü Sevgili Ersan çekti. Hem mükemmel ev sahipliği yaptı, hem herkesin bitmez sorularını yanıtladı, hemde kapitali bol bir arkadaşın kaprislerine katlandı. Sevgili Ersana sonsuz teşekkürler. İlk defa bizimle beraber olan Hobbytime lı dostlarımıza da çok teşekkür ederiz.

Sevgili Haldun abi, bu resimler senin için, bundan sonra Ankara Rahmi Koç Müzesinde MTK Logosu devamlı bulunacak.

Toplantımızdan görüntüler,

Büfemizden,

En fazla beşbin olur kardişim, oda oniki taksitle......

Hepinize tekrar teşekkür eder, bu vesile ile yeni yılınızı en iyi dileklerimizle kutlar, sağlık ve mutluluklar dileriz. Yeni yılda daha güzel günlerde beraber olmak üzere,

Saygı ve sevgilerimizle,

Osman Can Becan        Oruç Karamullaoğlu   

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: MTK Ankara Aralık ayı toplantısı yapıldı
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2011, 07:48:40 »
Bir olay bu kadarmı güzel anlatılır.kalemine sağlık. Resimler
Süper
Toplantıya gelen tüm dostlara tekrardan çok çok
Teşekkürler.
Yeni yılınız mutlu sağlıklı ve bol trenli olsun.

Çevrimdışı pinams

• P?nar Mutluşahin
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2011, 12:24:31 »
Katılamadığıma çok üzülüyorum. :( Dolu dolu geçmiş anlaşılan.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2011, 17:34:39 »
Harika bir gezi ve harika bir toplantıydı gerçekten.Başta Can ve Oruç  dostumuz olmak üzere herkese teşekkürler.

Ersan kardeşimle pazarlık etmedim vallayi , ilk yaptığı lokoyu zaten hediye gibi bir fiyatla bana verdi , burdan bir kere daha teşekkür ediyor ellerine sağlık diyorum.

Pembe palmiyemi hiç bişeye değiştirmem bi kere , ayrıca bi gün benim de Capitol'um olacak.  ::)

Yav bu yorumlu fotoları çok özlemiştik , devamını yapsanıza.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2011, 21:15:39 »
Dolu dolu ve çok keyifli geçen iki günlük Ankara gezimizde bizleri sonsuz içtenlikleriye evlerinde ağırlayan ve kurgularını paylaşan sevgili Oruç'a, Can dostumuza ve eşi Çağlan Hanımefendi'ye, Koç Müzesi'ndeki atölyesinde bizleri harika çalışmaları hakkında en ufak detaya kadar sabırla bilgilendiren sevgili Ersan'a, gerek Eskişehir'den gerekse Ankara'dan toplantıya katılan tüm dostlarımıza çok çok teşekkürler.

Sevgiler ve selamlar

Ferda       
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2011, 01:16:01 »
Yazımı yazmaya başlarken içimden  " önce Çağlan hanıma teşekkür edeyim , hatta , Can kardeşimi tamamen unutayım çatlasın " demiştim ama yaşlılık belirtisi herhalde , mesajları bir daha okurken ne yapacağımı unuttum , kötü kader işte..........

Evinde iki araba dolusu kocaman çocuğu ağırlayan ve muhteşem börekler ve tatlılarla hepsini doyurmayı başaran Çağlan hanıma gönülden ve özel teşekkürler.

Öbür toplantı ne zamandı acaba  ;D

Ayrıca bize çok güzel indirimler ve taksitler yapan ve Koç müzesine kurguları ile renk katan Hobitime çalışanlarına da teşekkürler.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2011, 02:13:17 »
o herzamanki gibi belimden(ve kemalden :) kaynaklanan sıkıntımdan dolayı ne ankara, ne eskişehir
toplantılarına katılamıyorum.
ama kemal'e ahzu-kabza vermişimdir..
o güzel toplantılara inşallah KATILACAÐIMDIR..
İÇİM GİTTİ YAAAAAAAAAA,
AÐLAYASIM GELDİ...,
(

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Aralık 27, 2011, 02:35:58 »
Merhaba.
Ankara toplantımız Eskişehir toplantımız gibi harika geçti.Başta bizleri misafir eden sevgili Can ve Oruç abiye çok çok teşekkür ederim.Ayrıca Çağlan hanımın muhteşem ikramlarının tadı hala damaklarımda.Kendisinede çok teşekkürler.Toplantılara katılmayan arkadaşlarıma tavsiyem,mutlaka buluşmalara gelin.Bu benim Eskişehirden sonraki ikinci gezim.İnanın çok keyifli oluyor.

Bende buluşma ile ilgili birkaç foto ekliyorum.Sevgili Can abinin muhteşem kurgusu,Oruç abinin güzel çalışmaları,Koç müzesi izlenimleri,Değerli kardeşim Ersan Doğan ın SANAT ESERİ makina ve trenleri,geleceğin model trencisi bir minik kardeşimizin profili veeee MTK treninin Kondüktörü KEMAL OMAY abimizin Ankara gar fotosu aşağıda.İyi seyirler.
Esenkalın
Doğan