Gönderen Konu: Edinburgh'dan selamlar  (Okunma sayısı 3442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kivanckitapci

• Forum Üyesi
Edinburgh'dan selamlar
« : Aralık 16, 2011, 19:28:31 »
Bütün forum üyelerine merhaba!

İsmim Kıvanç, 1 aydır Edinburgh'da yaşıyorum ama aslen Ankara'lıyım :). Burada Heriot-Watt üniversitesinde mimari akustik doktorası yapıyorum. Uzun bir süredir model trenlere ilgim var. Çocukluğumda akrabalarımın büyük bir çoğunluğu İstanbul'da yaşadığı için ailemle beraber seyehatlerimizi hep trenle yapardık. Genellikle de yataklı trenlerle. Bu seyehatler en seyrek 2 ayda bir olurdu. İstanbul - bayramoğlu arasındaki mesafeyi de hep banliyo'larla gider gelirdik yaz aylarında. Bir şekilde hep hayatımın içinde oldu, ilgim oldu trenlere. Son 1.5 - 2 senedir forumu sürekli takip ediyor, internetten araştırmalar yapıyordum konu üzerinde. Ama bu konudaki ilk adımın buradaki evimin hemen altında bulunan Harburn Hobbies isimli dükkan sebebiyle oldu (http://www.harburnhobbies.co.uk/). Önünden her geçtiğimde gözüm takılıyordu, bir güç içeri girdim, mağaza sahibi ve çalışanlarla tanıştım. İnanılmaz ilgili ve konu hakkında çok bilgililer. Genellikle OO Scale ve marka olarak da Hornby ağırlıklı olarak mevcut. Bunun dışında konu ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü aksesuar, insan, ev, vb modeller de mevcut. Hatta dergiler ve takvimler bile. Tabii durur muyum, bu kadar ilgiden alakadan sonra bir adet Hornby Sheffield Pullman seti alıp mekandan ayrıldım http://www.hornby.com/shop/sets/r1135-sheffield-pullman-train-set/. Şimdi araştırmalarıma devam ediyor, ayırabileceğim alana uygun (yaklaşık 240cmx120cm) bir layout planı arıyorum. Daha sonra baseboard imalatından başlayıp ilk setimi kuracağım umarım. Acele etmek istemiyorum. Yavaş gelişsin ki öğreneyim derdindeyim.

Biraz fazla çenem düştü sanırım :)

Sıklıkla görüşmek üzere. Bu arada 19 aralık'da Ankara'ya dönüyorum 2 hafta için. Buradan özellikle harnburn hobbies'den istediğiniz birşeyler varsa getirebilirim elimden geldiği ve valizime sığdığı sürece.

Saygılar.

Kıvanç

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Edinburgh'dan selamlar
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2011, 19:40:34 »
kıvanç kardeşim.
süpersin....
ayrıca bizim klübün en çenesi düşük adamı benimdir...( sevdim seni :) )
her ne yapıyorsan yap. koyduğun bir tek taşı bile paylaş bizimle..
hem sen hem biz fayda görürüz...
sevgiyle....
dip not: ben de maket mimarıyım...

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2011, 22:05:43 »
Kıvanç bey merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz. Aralık ayı Ankara toplantımıza katılabilirseniz seviniriz.

Selam ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2011, 01:50:04 »
Kıvanç bey hoşgeldiniz.

Setinizi iyi günlerde kullanın. Can dostumuzun da yazdığı gibi Ankara toplantısına bekleriz.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı ramco

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2011, 04:25:40 »
KIVANÇ BEY merhaba bende sizin gibi yeni başladım sayılır,forumdan bir çok şey öğrendim,ve öğrenmeye devam ediyorum istanbulda ikamet ediyorum.uzun zamandır arayıpta bulamadığım bi kaç ürün var,yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,aradığım ürün hornby markasına ait artık üretilmiyor,ancak hornby ingiliz üretici olduğu için ingiltere mağazalarının stoklarında mevcut.ürünlerin paketleri ve hacimleri oldukça küçük eğer ilgilenebilrseniz çok makbule geçer şimdiden teşekkürler
ürünlerin kodunu yazıyorum (hornby e ait küçük yol ve kaldırımlar)

hornby skaledale R8660 (curved road)

hornby skaledale R8662 (straight pavement)

hornby skaledale R8663 (curved pavement)

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2011, 10:33:55 »
Kıvanç bey hoşgeldiniz

Çevrimdışı kivanckitapci

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2011, 16:24:23 »
Halbun abi evet forumdaki aktifliğinizin (çene düşüklüğü demeyelim) farkına varmamak mümkün değil  :)

Çok acemi olduğum için adım adım paylaşmakla beraber her adımda başınızı ağrıtacağıma da eminim. Bitmiş halini hayal ederek kurulum planlamak çok tecrübe ve emek istiyor anladığım kadarıyla. Can bey, Ferda bey, davetiniz için çok teşekkür ederim. Ben de katılmayı çok isterim. Kesinlikle vakit ayırmaya çalışacağım, sizlerle tanışmak beni çok mutlu eder.

Ramazan bey sorduğunuz ürünlerin kod numaralarını not aldım. Birazdan evden çıkacağım, size bilgi veririm. Eğer bulabilirsem kesin getiririm.

Saygılar,

Kıvanç

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2011, 18:38:37 »
Kıvanç bey model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldin.