Gönderen Konu: Yeni Bir Kurguya Başlamak İstiyorum Lütfen Yardım...  (Okunma sayısı 3892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alper Demirci

• Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Tüm modeltrenciler klubü üyelerine selamlar.

Ben yaklaşık 3 senedir model trenciler forumuna üyeyim ama 3 senedir bir türlü başlayamadığım kurguma artık başlamak istiyorum ve bunn içinde sizden yardım bekliyorum.İlk önce bende olan setten bahsedeyim.Marklin delta 2983 HO işin açıkçası pek anlamıyorum bu setten ama analog bir set sanırım?
  Ayrıca şunuda belirtmek isterimki 16 tane düz rayım 12 tanede dönen rayım 2 adet makaslı ray 2 adette onlara bağlantı rayım var yani çok uzun ve teferruatlı bir kurgum olmayacak.
 Size sormak istediğim bir kaç sorum olacak;

1- İlk kurgumun tabanı için nasıl bir malzeme kullanmam gerek?kontra plak kullansam nasıl olur?
2- Resimlerde gönderdiğim lokomotif ve raylar ne tip raylardır?

Şimdiden teşekkür ederim...
« Son Düzenleme: Nisan 09, 2011, 01:26:03 Gönderen: Alper Demirci »

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Yeni Bir Kurguya Başlamak İstiyorum Lütfen Yardım...
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2011, 19:41:57 »
alper bey merhaba öncelikle kolay gelsin marklin analog setinizi elinizde kumanda marklin varsa dijital kumandalarda analog lokoları calıştırıyor fakat hız ve yön kontrol yapamıyorsunuz taban için en sık kullanılan kontraplak raylar konusunda bendede marklin setler var ben marklin c track ray kullanıyorum bunlar kendinden balastlı raylar ben memnunum eger marklin hat yapacaksanız gg den yada başka sitelerden ray almanız gerekir diger ev istasyon vs prosesten temin edebilirsiniz isterseniz alışveriş bölümüne almak istediginiz malzemeleri yazın elinden cıkarmak isteyen arkadaşlar olabilir

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2011, 19:56:59 »
Göztepe Pera Hobyden de marklın ray, vagon ve benzeri ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.
Ben Marklın kullanıyorum.Analog ve dijital setlerim var. Analog setimdeki lokomotifi de dijitale çevirip hepsini dijital kumnada ile kullanıyorum. Size bunu tavsiye ederim.
Güle güle kullanın
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Alper Demirci

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2011, 20:42:27 »
Merhabalar,

İlginiz ve emeğiniz için teşekkür ederim güzel şeyler anlatmışınız ama şimdiden dijitale geçmem biraz zor inşallah ilerde bu setimi dijitale çevirebilirim.Benim öğrenmek istediğim bende bulunan ray marklinin hangi ray tipi oluyor acaba?
Teşekkür ederim...

Çevrimdışı kemaliybar

• Kemal ?ybar
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 12, 2011, 14:22:20 »
Marklin 'K' tip raya sahipsiniz.

Çevrimdışı Alper Demirci

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 12, 2011, 20:26:04 »
Teşekkür ederim Kemal bey...