Gönderen Konu: el yapımı G Scale model  (Okunma sayısı 2989 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
el yapımı G Scale model
« : Ocak 08, 2011, 16:20:28 »
DAHA ÖNCEDEN YAPMŞ OLDUÐUM G SKALE MODEL

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
Ynt: el yapımı G Scale model 2. bölüm Diğer Resimler
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2011, 16:35:22 »
büyük ölçek modelleri sevdiğim için ve pahalı olmsı ve bulunmaması sebebiyle boş vkitlerinde yaptığım bir tren yapı sertm flexsi glas beyaz malzemeden yapıldı pencee çerçepeleri teller ile dış çerçeveler yapıldı tamponların boru giibi kısmı ise eski tv antenlerinden yapıldı ön ve arkadaki lambalar elektronik cihazların içindeki kondastörlerin içi boşaltılarak yapıldı  model biraz büyük olması sebebiyle tekelrlekler yaylanacak şekilde yaptım yaylar ise mandal yayları tekerleğin mil demiri ise vcdnin okuyucu gözzünün hareket ettiği metal demirde yapıldı tekerlekler ise maden sularınıntaşınması için yapılmış plastik malzemeden kesilerek yapıldı fan detayının üerindeki delikli malzeme ise arabalardaki tizlerin üst koruma malzemesi üst kornalarıda flexiglas malzemeden elde içi oyularak ve törpülenerek yapıldı kısaca malzmeler hep bir biriyle alakası olmayan malzemeler önceden düşünülerek bir araya getirilerek elde yapılmıştır elimden geldiğince detay vermeye çalıştım G skale raylarda da kullanılabilir bir modelinde yapım aşamalarını sizlerle paylaşıyorum