Gönderen Konu: haydarpaşa miniatürk  (Okunma sayısı 59070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
haydarpaşa miniatürk
« : Ocak 15, 2007, 21:56:21 »
bunun 1/87 sini yapamazmıyız haydarpaşa kurgulu diorama yapılmadımı hiç

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: haydarpaşa miniatürk
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2007, 21:57:41 »
photoshop yok iki resmi sığdıramadım

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2007, 22:01:53 »
Ömer keşke yapabilsek! ama kimsede bu kadar alan çıkmaz, belki birkaçımız biraraya gelsek olur :)

cem.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2007, 22:05:24 »
HO yapılamazmı cem bey haydarpaşa girişini düşünsenize raylar makaslar manevralar HO olarak düşünüldüğünde çokta yer gitmez diye düşünüyorum.4metreye 2 metre alan yeterdi.ve ilk olurdu herhalde

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 15, 2007, 22:12:29 »
ömer selamlar,

geçen gün kendi kurgumun çalışmalarına başladım. gar-depo kısmı haydarpaşa'yı andırıyor. ancak bir ekspres katarın (minimal) 5 vagondan oluştuğunu düşünürsek toplam boyu en az 1.75 mt. oluyor. tabi bir o kadar da manevra (en azından yan hatta almak için) için koyarsak 3.5 mt. oluyor.

buna bir de normal hatları eklersek (yani gardan çıkış ve diaroma etrafında tur atmak) en az 2.5 - 3.5 mt. de ona lazım. yani toplamda 7 - 8 mt.'den az boyda haydarpaşa pek gerçekçi bir proje olmaz bence.

cem.

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2007, 22:31:34 »
:) :)

minimal dedim ya; iki yolcu, bir yemek, bir posta vagonu! bu bile yetiyor, gerçek katarları nasıl yapacaz! ama olsun 8 metre alanım haydarpaşa kurmazsam namerdim :) :)

cem.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2007, 22:34:15 »
çok güzel olurdu herhalde türkiyede yapılmış bir kurgusu  yok dimi yani daha önce kimse denemedi herhalde

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2007, 22:46:28 »
valla özgür'cüğüm,

8 metre yerim olsa da haydari kursam! paşasını aramam bile.

yazılarımdan anlamışsındır; modelller söz konusu olduğunda gerçekçilik en son takıldığım şeydir.

obiwan bi de çiroz çektin mi yanına değme keyfine!

cem.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 15, 2007, 23:03:14 »
     Abi vallahi adamı yoldan çıkarısınız beyaz peynir ezine olsun lütfen,ben kalkayımda kendime bir kola  :o koyupta geleyim bari.Ara sıra konumuz dışınada çıkmak iyi oluyor umarım yanlış anlaşılmam.Herşey gönlünüzce olsun hoçakalın.

mali....

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 15, 2007, 23:18:57 »
bizim haydarpaşada haydari oldu gitti  ;D  eee eksik meze kaldımı  ;D

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 16, 2007, 10:03:51 »
Haydarpaşa, Sirkeci statik kurgu olarak inşa edilebilir, rayları bir yerde kesilir, neden olmasın?

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 16, 2007, 10:07:00 »
Katılıyorum!

Hatta kesilen hatlar daha sonra eklenecek bir modül ile devam bile ettirilebilir. Ama yine de devasa bir alana ihtiyaç olduğu kesin.

Cem.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 16, 2007, 21:57:35 »
arkadaşlar belki bana gülebilirsiniz ama ben haydarpaşa garının kurgusunu yapmaya karar verdim. bana bu aşamada yardımlarınız gerekecek. öncelikle gar binasının tam ölçüleri gerekiyor. birde kuleleri nasıl yapabiliriz.nedim beyin çalışması gibi PVC plakalarla çalışacağım.konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.saygılar

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 16, 2007, 23:20:55 »
ölçüyü buldum sizde bir bakın isterseniz. bunu 1/87 ye uyguladığımızda çok büyük olıyo ya ölçeklerle oynayamayızmı binayı 1/120 gibi bişi yapamayızmı . tren istasyonunda üç platform var ikisi 354 metre diğeri 201 metre armut hattın dönüş uzunluğu 1800 metreden fazla                                                                                                NOT:uzunlukalrı Google Earth den ölçtüm 
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2007, 23:26:42 Gönderen: avşalı »

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #14 : Ocak 16, 2007, 23:29:55 »
sevgili arkadaşlar,

ben rakı fikrini tuttum, yanındaki malzemeyi buluruz bir şekilde birde etrafımıza birkaç sistem kurup lokolarla vagonları çalıştırdık mı ohhhh ;D ;D ;D keyfe bakk,
hepiniz süpersiniz sohbetinize doyum yok

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 16, 2007, 23:37:19 »
ciddiye alınmıyoruz herhalde  ::)

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #16 : Ocak 17, 2007, 00:03:31 »
olurmu öyle şey sevgili ömer,

bu hepimizin düşüncelerinin ve kalplerinin bir olduğunun bir olduğunun bir göstergesidir. Umarım kırılmamışsındır,

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 17, 2007, 09:41:33 »
önder bey latife yapmıştım  :)

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 17, 2007, 10:04:33 »
Haydarpa'nın cephelerindeki birçok bölüm birbirini tekrar eder, bloklar halinde çalışmanızı öneririm.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 17, 2007, 10:20:22 »
yanılmıyorsam bazı bölümleri ahşap çalışmam gerekecek plastik PVC plakalar ile ahşap parçalar yapışkanlık açısından birbirine uyum gösterirmi acaba yapıştırmada bir sorun çıkarmı.