Gönderen Konu: Haydarpaşa Garı'ndan - 6 - Yollar, makaslar  (Okunma sayısı 4256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Haydarpaşa Garı'ndan - 6 - Yollar, makaslar
« : Ekim 23, 2010, 01:06:54 »
Yollar buraya kadar :

Haydarpaşa'nın yani İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı:

Haydarpaşa'daki Armut hattın üstten görüntüsü:

Bu nilüfer garın manevra alanı ve depo çıkışında bulunan bir kulübenin önündeki havuzda yetişmiş, kulübe üstteki fotograflardan birinde görünüyor üzerinde iki tane çanak anten var :D

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2010, 01:46:25 Gönderen: Okan »

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Haydarpaşa Garı'ndan - 6 - Yollar, makaslar
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2014, 12:24:15 »
Çatı yanmadan önceki bu fotograflardaki görüntüler ile doğu çıkışı sanırım artık tarih oldular...

Yeni fotografı olan var mı ? Söğütlü çeşme istasyonunda katenerlerin halen olmadığını görüyorum, sanırım ray da yok ama Haydarpaşa'ya uzun zamandır gidemedim, bilgisi olan var mı ?

Gar'ın akibeti hakkında bilgisi olan var mı ?

İstanbul-Ankara hattı ve YHT, Siemens'in Türkiye'ye satacağı Ice3 gibi konularda bilgisi olan var mı ?

Marmaray bitti açıldı, devamı banliyö hatlarının durumu hakkında bilgi paylaşabilecek olan var mı ?

Hepsi birarada oldu ama ne yapalım, iki resme bakınca insanın aklına bir sürü şey geliyor.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2014, 21:18:35 »
Okancım sorularının cevabı ne yazık ki rivayet oluyor , sadece bittiğinde ne olduğunu anlıyoruz.

Hızlı tren ne zaman açılacak , nerede duracak gibi şeyler bile belirsiz ama Kartal da bir sitenin reklamında " altından hızlı tren geçecek " diye bir laf duydum.

Ben başından beri banliyö hattının Pendik'ten sonra 3 yollu olamayacağını söylüyorum , herkes Pendik'te biterse saçmalık olur diyor , belki de yer altından bir yol yapılacak.

Can abi hızlı tren haziranda açılacak diyor , banliyölerde henüz ray yok , katenerler yapılıyor bitmek üzere sanırım. Yani hep rivayet.....

Bilen varsa yazsın sevabına.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kubilayelmas

• Forum Üyesi
    • https://www.facebook.com/fen.elektrik.elektronik
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2014, 06:44:39 »
Hızlı tren hazıranda da acılmas daha eskısehır garı bıtmedı onun alta alınması ıslemelerı yapılıyor fakat tum yollar adapazarına kadar bıttıgını bılıyorum deme suruslerı oldu bızım duyumuzda ya kartal yada pendık ondan sonra yolları cok vırajlı oldugu ıcınmıs ondan sonrası aktarma dıyorlar adapazarından sonrakı yol yapımını bılmıyorum acılsada 2,5-3 saatte ıstanbula gelıp gıtsek bu arada :)

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2014, 12:46:46 »
Bu haber 18 Ağustos tarihli

http://www.haberler.com/yht-projesi-29-ekim-e-yetisecek-4953333-haberi/

ama verilen tarihlerin hepsi geçmiş...

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #5 : Mart 06, 2014, 10:20:34 »
Ulaştırma Bakanı 5 Mart tarihli konuşmasında bir kaç gün içinde Eskişehir-Pendik test sürüşlerine başlıyoruz demiş. Alt yapı çalışmaları bitmiş sinyalizasyon ile ilgili bazı eksikler varmış. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi.
Kaynak: http://www.rayturk.net/?cat=1

Serdar