Gönderen Konu: telden kulplör yapımı resimli anlatım  (Okunma sayısı 3160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
telden kulplör yapımı resimli anlatım
« : Eylül 01, 2010, 15:12:34 »
farklı markaların farklı kulplör seçeneği ve bununla beraber viraj raylarının açıların yarattığı sorunlar sebebiyle ve bulunduğum şehir itibari ile kendim böle birşey yapma başladım malum uzun dizeller arkasındaki vagonları dar virajda atıyor ve farklı kulplörler birbirine geçmiyor yada yolda bırakıyordu yaptığım kulplörler sayesinde roco pico lima gibi standart kulplörlerle sorunsuz şekilde bağlanıyor ve farklı kulplör karmaşası kalkmış oluyor ve tektip oluyor ve vagon arası kulplör uzunluğunuda kendim ayarlıyorum tamponlar arasında mesafeyi ayarlıyrum ve tamponlar daha yakın duruyor görsel olarak daha güzel oluyor yapmasıda basit sadece telden yapıyorum son aşamada lehimle sağlamlaştırıyorum ve siyah boya ile boyuyorum orjinal birşey oluyor aşağıdada aşama aşama resimlemeye çalıştın inşallah anlaşılır olmuştur sizlerde bu şekilde kulplör sorununuzu çözebilirsiniz

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: telden kulplör yapımı resimli anlatım
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2010, 08:14:51 »
El emeği ile yapılan her şeyin ayrı bir yeri oluyor, elinize sağlık. Resimlerin devamı gelecektir diye düşünüyorum. Bunların uygulanmış halini de gönderebilirseniz çok faydalı olacaktır.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
Ynt: telden kulplör yapımı resimli anlatım
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2010, 10:44:09 »
merhaba ibrahimbey

bu çalışmanın devamı olarak diğer soket tipteki kulplör var onuda siteye bu şekillde ekliyicem özellikle bana en çok sorun çıkaran 2 adet uygulanmış dize fotosu koyuyorum resimdeki son kullanılır halidir boyanmış şekilde