Gönderen Konu: Katener konusunda yardım  (Okunma sayısı 2814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Katener konusunda yardım
« : Ağustos 17, 2010, 18:14:48 »
Herkese merhaba,

Kurgumun 1. bölümüne katener hatlarını döşemeye başlayacağım. Ancak bu konuda fazla bilgim yok. Bu nedenle bana okumamı tavsiye edebileceğiniz kitap, doküman ve bu konu ile ilgili linkler hakkında bilgi aktarabilirseniz sevinirim.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Katener konusunda yardım
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2010, 21:46:52 »
Can dostum , bu konu ile ilgili bildiklerim var ama yazıya dökmek zor,ilk İstanbula geldiğinde lütfen haber ver üzerinde konuşup çalışalım.
Benim direklerimin çoğu marklin , birazı da elektrotren marka,ikisi neredeyse birbirinin aynı sadece renk farkı var.
Tellerim de marklin ama çok eski olduğu için çok kaba saba ,fakat daha sağlam olduğu için ben değiştirmeyi düşünmüyorum.
Eğer az bir yere döşeyeceksen ve çok sıkışık çok karmaşık bir yer değilse yani sık sık ellerinin takılacağını düşünmüyorsan, elektrotrenin ince ve çok şık tellerini kullanabilirsin.( Harun'un elinde bolca vardı , direkleri bitmiş olabilir ama emin değilim )
Eğer başlarsan benim elimde sommerfeldt marka direk yeri ayarlama aparatı var ( virajlarda hata yapmayı engelliyor ) sen muhtemelen benden daha önce çalışacağın için onu emaneten sana verebilirim.
Selamlar sevgiler.....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.