Gönderen Konu: Yeni başlıyorum Hornby set ile sizce?  (Okunma sayısı 3465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaanair

• Kaan Burak
  • Forum Üyesi
Yeni başlıyorum Hornby set ile sizce?
« : Haziran 06, 2010, 18:51:42 »
Merhaba arkadaşlar ve büyüklerim,
Daha yeni üyeyim ve ilk mesajım.Küçüklüğümden beri trenlere karşı bir hayranlığım var ;DBen lafımı fazla uzatmak istemiyorum.
Hornby Mixed Goods DCC Set  ile modelciliğe başlamak istiyorum.Sizce nasıl olur.
Bu marka ve set ile ray,aksesuar parçası rahat bulabilirmiyim.Daha sonra alacağım hem diesel hem buharlı lokomotiflerde sıkıntı çekermiyim yani uyumsuzluk konusunda.Veya sizin bana önerebileceğiniz bir şey varmı.
Şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bir ekleme daha yapıyorum bu sette Marklin marka tren çalıştırabilirmiyim.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2010, 22:07:26 Gönderen: kaanair »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Yeni başlıyorum Hornby set ile sizce?
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2010, 12:39:33 »
Kaan bey , hornby başlangıç seti ile başlamanın size avantajı Harun bey vasıtası ile sürekli ve kolay malzeme bulmanız olur.
Hornby raylar DC kullanıcıları için oldukça iyi.Hornby nin kumandası da uzun yıllar işinizi görecektir.
Muhtemelen sen de zaman içerisinde İngiliz lokolar yerine Avrupa lokolarını tercih edeceksin,elindeki malzemeler her marka DC loko için uygun olacağından problem çıkmayacaktır.
Marklin farklı bir sistemdir , AC akım ile çalışır , rayları farklıdır , Marklin lokoları DC raylarda çalıştırmak mümkün değildir sadece vagonlarını tekerlek değişimi ile kullanabilirsin.
Selamlar sevgiler....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kaanair

• Kaan Burak
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2010, 12:56:53 »
Kemal abi çok teşekkür ederim cevab için.Evet marklin'den vazgeçtim Hornby'nin bir çok loko ile uyumunu gördükten sonra.Bu arada abi dediğin gibi avrupa lokoları daha çok hoşuma gidiyor özellikle Almanlar'ın lokoları.İngiliz lokoları çok soğuk ;D

Saygılar

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
« Yanıtla #3 : Haziran 08, 2010, 15:27:18 »
Selam kaan

Bende senin gibi hemen hemen yeni sayılırım. Bende ilk başlarda bu forumdan habersiz başladım model trenciliğe ilk önce set almayarak büyük bi hata yaptım :) Bir kurgu oluşturmuştum fakat şimdi değiştiriyorum bende Hornby Mixed set alıp kendi vagon ve loko larıda ekliyerek büyük bir kurgu olucak inş :)

Kolay gelsin
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2010, 15:46:07 »
kaaan kardeşim. ailemize hoşgeldin. guzel sohbetler faydalı paylaşımlar diliyorum.

Çevrimdışı kaanair

• Kaan Burak
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2010, 17:51:46 »
Hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için.Bu arada Hornby DC 2'li ray sistemde loko ve vagon konusunda sıkıntı çekmem umarım.Çeşit bakımından.Yani Flesichman,Bachman,Liliput ve roco gibi marka lokolar uyumlu olur değilmi?2 ray DC 'li olanlar tabikide :)