Gönderen Konu: 1600 metre uzunluğunda katar.  (Okunma sayısı 4325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barış CAN

• Forum Üyesi
1600 metre uzunluğunda katar.
« : Nisan 18, 2010, 15:17:45 »
Değerli forumdaşlarım ,
Bu resmi bulunca sizinle paylaşmadan duramadım. Ben ilk defa bu kadar uzun bir katar görüyorum. 1 mil ( 1.600 m ) uzunluğa sahipmiş.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: 1600 metre uzunluğunda katar.
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2010, 15:56:24 »
sevgili barış, buna benzer bir katar daha once paylaşılmıştı. aynı katar mı bilmem ama super bir resim paylaşmışssın. teşekkürler.
bu arada model trenlerle alakalı yaptığın birşeyler varsa ve paylaşırsan seviniriz.
sevgiler

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2010, 20:19:50 »
Selamlar,
Haldun Abicim evet haklısın. Daha önce bundan daha uzun bir katar paylaşılmıştım ama videosu vardı. Başlığı aradım ama bulamadım. O katar farklı vagonlardan oluşuyordu. Bu katarın vagonlarına dikkat ediniz..
Saygılar.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2010, 20:31:07 »
anaaaaaaa  haklısın emreciğim.
bunlara vagon bile denmez dikkat etmemişim.
sevgiler

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2010, 10:46:38 »
Çok ilginç
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Barış CAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2010, 16:11:38 »
Herkese selamlar ;

Haldun abi, şu an için herhangi bir alım yapmadım. Hatırlarsanız, almayı düşündüğüm marka ve tipte lokolara ilişkin sizin gibi tecrübeli üyelerden bilgi istemiştim ve sağolsun bazı arkadaşlar deneyimlerini paylaşmışlardı. Her ne kadar alım yapmadıysam bile konuya ilişkin ilgim devam ediyor ve loko ile vagonları aldıktan sonra bir tanıdığım vasıtası ile hazırlayacağım kurguyu hemen sizlerle paylaşacağım.

Kurgu konusunda hiç bir iddiam yok. Hiç bir zaman sizler gibi üst seviye bir çalışmam olmayacak. Fakat yapmayı heveslendiğim elektronik düzeneklerle, digital olmayan bir kurguda enteresan elektronik çözümler planlıyorum ( Aynı hat üzerinde ters yönde gidebilen lokolar gibi ). Bu konuda sağ olsun elektronikçi bir tanıdığım yardımcı olacak. Uygun fiyatlara, hevesimi alacak kadar bir şeyler ortaya çıkarayım, sizlerle paylaşayım, aldığım bilgilerin yaptıklarımla karşılığını vereyim bu bana yeter.

*** ( Resime ait en doğru kritikleri sizler yapmışsınız, bilmediğim bir konuda, bana daha bir şey yazmak düşmez.)

İlginize çok teşekkür ediyorum.
Herkese sevgiler, saygılar.
« Son Düzenleme: Nisan 22, 2010, 14:11:49 Gönderen: Barış CAN »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2010, 16:55:46 »
Barış kardeşim , canın ne yapmayı çekiyorsa onu zevkle yap , senden başka kimsenin beğenmesi gerekmiyor , zaten bu sitede yaptıklarını olumsuz eleştirecek egosu çatlak patlak ustalar ,ukala tren müfettişleri , okuduğunu anlayamayan zevzekler falan yok herkes yaptıklarını başkalarıyla paylaşsın ,yaptığından zevk alsın ,gülelim eğlenelim hoş vakit geçirelim yeter.

Dijital yerine analogda uygulanan her türlü çözüm benim ilgimi çekiyor , yaptıklarını gerçekten paylaşırsan çok sevinirim.Ben 91 yılında bir kapı arkası diorama yapmıştım ve birbirinden bağımsız 3 tren yürütüp 5 treni de yatırabiliyordum.Yapma aşamasında ihtiyacın olursa yaptıklarımı anlatırım.
Ben dijitale geçmemek için çok direndim ama büyük bir kurgu yapmak istersen analog çok zor oluyor.

Şimdiden kolay gelsin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Barış CAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 22, 2010, 14:03:37 »
Kemal abi ;
Değerli fikirlerin ve yapıcı mesajın için teşekkür ederim. Kurguya başladığım zaman mutlaka yaptıklarımı paylaşıp, yardım isteyeceğim. Hevesle alakalı bir kurgu planladığım için maddiyat ön planda olacak. Digital olanakları gördükçe bir zamanlar hayallerimi süsleyen tüm atraksiyonları uygulayabileceğimi gördüm fakat benim için trencilik hobisi, büyükçe bir sunta masa üzerinde, 2, bilemedin 3 katar hareket ettirecek seviyede kalacağı için fazla açılamayacağım.

Tabii bu durum ilgimi azaltmıyor, ileri seviye için sadece izleyici olarak kalmamı sağlıyor o ayrı konu. Hepinize tek tek saygılar sunarım.
İyi forumlar diliyorum.