Gönderen Konu: Duyduk ki Kemal Omay BR 84 Sipariş Etmiş...  (Okunma sayısı 5035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Duyduk ki Kemal Omay BR 84 Sipariş Etmiş...
« : Şubat 04, 2010, 02:42:39 »
Duyduk ki Kemal Omay BR84 sipariş etmiş, bu işler duyulur da durmak olur mu? Bir gece vakti BR84 fotoğraflayalım dedik...

Önce kısa bir bilgi: Alman 84 sınıfı lokomotifler Deutsche Reichsbahn tarafından yük taşımacılığı amacı ile kullanılmış olan tank (tendersiz) lokomotiflerdi. Deutsche Reichsbahn 1935 1937 yılları arasında toplam 12 adet 84 sınıfı lokomotifi hizmete sokmuştur (84.001 – 84.012). Bu lokomotiflerin özellikle dar açılı curb’ler için üretidiğini söylemek mümkün. Lokomotifler iki firma tarafından üretilmiş: Schwartzkopff ve Orenstein & Koppel. İkinci Dünya Savaşında 84 sınıfı lokomotiflerin büyük bir bölümü hasar gördüğü için hizmet dışı kalmış. Kalanlar ise savaş sonrası Doğu Alman Demiryolları (DR) tarafından devralınmış. Ne yazık ki bu lokomotiflerden günümüze ulaşabileni yok.

Buyrun bunlar da BR84'ün fotoğrafları.... Saygı ve sevgiler... İlyas Şıklar

« Son Düzenleme: Şubat 04, 2010, 03:06:52 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Duyduk ki Kemal Omay BR 84 Sipariş Etmiş...
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2010, 02:44:04 »
Devam...

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Duyduk ki Kemal Omay BR 84 Sipariş Etmiş...
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2010, 16:16:21 »
İlyas hocam merhaba,
Çok güzel bir loko önümüzdeki toplantıda getirebilirseniz yakından görmek isterim.

Saygılarımla
İbrahim Kaygın

Çevrimdışı Kerem Türker

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2010, 16:25:39 »
Sayın Hocam   verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.  Yakın zamanda şubat ayı toplantısını diğer üyelere danışarak organize etmeyi düşünüyorum. İbrahim Beyin dediği gibi bu lokoyu canlı  olarak da görmek isteriz...   Saygılar    Kerem Türker...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2010, 18:18:51 »
İlyas hocam , resimler ve bilgiler için çok teşekkürler , lokonuzu güzel günlerde keyifle uzuuun yıllar yürütün , hah hah haaaaaa bu sefer neden çatlamadım biliyor musunuz , bu lokodan ben de var ama gri renklisinde  gözüm vardı onun için  sipariş verdim.
Gerçi Harun gitti mi bilmiyorum daha ama işi tam kesinleştirememiştik.Birazdan arıyayım bari.
Selamlar sevgiler.....
( sarı Trix köf'üm hala yok , o konudaki çatlamam devam ediyor ama almama az kaldı )
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Duyduk Ki Kemal Omay BR 84 Sipariş Etmiş...
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2010, 00:03:33 »
Aman Kemal Beyciğim sizi çatlatmak ne haddime... sizin gibi 4 dijite yaklaşan sayılarla ifade edilen efsane bir kolleksiyona sahip bir modelciyi çatlatmak beni aşar efendim. Harun Bey, "Kemal Omay bu gri renkten olanı sipariş etti" diyerek beni ajite etti, ben de o hışımla "bende de var işte" mantığı ile naçizane lokomotifimin fotoğraflarıı çekeyim dedim. Sizde bu lokomotifden olmaması, benim de sizde olmadığını düşünmem mümkün değildir, biliniz. Özetle bizimkisi "züğürt tesellisi", maksat paylaşım. Tüm sorumluluk ticari zihniyetle düşünen Harun Bey'e aittir. Sarı Köf'ü de en kısa sürede kolleksiyonunuza dahil etmeniz en büyük isteğimdir (!). Saygılar sunarım... İlyas Şıklar

« Son Düzenleme: Şubat 05, 2010, 01:49:02 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Duyduk Ki Kemal Omay BR 84 Sipariş Etmiş...
« Yanıtla #6 : Şubat 05, 2010, 01:17:23 »
Sevgili İbrahim Bey ve Kerem kardeşim tabiki, severek getiririm. Bir sonraki toplantıda bir Alman efsanesi loko daha getireceğim... Saygı ve sevgilerimle... İlyas Şıklar

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2010, 09:23:22 »
Hayırlı olsun. Çok güzel.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Şubat 05, 2010, 14:49:21 »
hayırlı olsun çok güzelmiş.