Gönderen Konu: Big Boy Maketi Tamamladım  (Okunma sayısı 5686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Big Boy Maketi Tamamladım
« : Ocak 31, 2010, 14:24:41 »
Griye boyanacak yerleri boyadım. Biraz zorlandım ancak bitti. Bütün iş sadece boyamadaymış. Parçaları birleştirmek yarım günümü almadı. Broşürde siyah kısımlarıda mat siyaha boyayın diyordu ancak ben orjinal bıraktım. Fotolar biraz kötü çıktı kusura bakmayın. Bir an önce bitirip paylaşmak istedim. Kolleksiyonum yavaş yavaş genişliyor.
Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Big Boy Maketi Tamamladım
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2010, 12:29:46 »
cihan kardeşim,
ellerine emeğine sağlık.
şimdi bunu ofak bir tablaya raylar koyarak minik bir diorama haline getirsen,çok şık olacak kanısındayım

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2010, 12:46:33 »
Sevgili Cihan ellerine sağlık... İlk deneme için çok çok iyi bir sonuç, Haldun Bey'in de belirttiği gibi bir diaroma mizanseni içerisinde çok daha iyi görünecektir. Hele arkasına birkaç vagon da koyabilirsen görünüm daha hoş gelir göze. Bir de sana önerim,daha sonraki çalışmalarında maskeleme bandı kullanman. Tekrar ellerine ve emeğine sağlık.... İlyas Şıklar

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2010, 17:54:26 »
Haldun Abİ ve İlyas Hocam teşekkür edrerim.
Parçalar çok küçük olduğu için maskeleme yapamadım. Haldun Abi'nin dediği gibi küçük bir diorama düşünüyorum bunun için. Şu anda çalıştığım diorama bitsin ilk işim o olacak.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2010, 12:01:35 »
sevgili cihan
bir daha resim cekerken yaptığın şeyin yanına bir sigara paketi,bir cola kutusu vb. bir şey koyarsan bakanlar açısından ölçekleme konusunda kolay olur. bu tavsiyem tüm arkadaşlar için sözkonusudur...

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2010, 22:36:40 »
Haldun Abi güzel demişsin ölçeklendirme konusunda kusura bakma ilk buharlım olduğu için aceleye geldi.
Ama 1/87 olduğunu söyleyebilirim.

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2010, 23:22:09 »
 Sevgili Cihan, eline sağlık.
 Sen yine de mat siyahı da (eskitme efektleri ile birlikte) uygula. Plastik görüntüyü ve taşmaları perdeleyecektir. Emek arttıkça güzellikler de artar.
                                 sevgilerle cafer çiftçi

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2010, 11:49:31 »
elinize sağlık. çalışmalar devam ettikçe ustalık da artacaktır. beni plastik maketten soğutan da bu boya maske vs. işleriydi. ama görüldüğü gibi bu hobide de bu işler peşimi bırakmayacak.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2010, 12:18:43 »
Cihan bey emegine sağlık kısa zamanda büyük iş başarmışsın.çünkü daha önceleride pilastik model yapımını ayrıntıları ile takip ettigim için.baya zor ve çok detay isteyen bir uğraş.o yüzden diyorum.senin pilatik model'de büyük olduğu için kısa sürdü montajı.hayırlı olsun.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Şubat 03, 2010, 14:57:28 »
Cafer Abi teşekkürler. İlerde Haldun Abinin dediği gibi bir mizansen yapınca o zaman eskitme işi yapabilirim. Şimdi bozmıyım diye kıyamadım.
Atilla Bey çok haklısınız çok küçük parça vardı ve açıkçası orjinalinde boyalı olan kısımları es geçtim. Gerçi yapılanları gördüğümde orjinaline sadık kalınmayabiliyormuş.
Mehmet Bey sağolun. Ben maket araba, uçak ve gemi de yaptığım için ilk defa tren maketi denedim. Gerçekten çok zor oldu. Çok küçük, detay parçaları vardı.

Çevrimdışı ugures

• U?UR
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESK??EH?R
« Yanıtla #10 : Şubat 04, 2010, 12:45:49 »
Cihan merhaba. Ellerine sağlık. Çok güzel olmuş. Çokta çabuk bitirmişsin yav:) Tebrik ediyorum seni:) Buluşmamızda bizlerle paylaşırsın öyle değilmi ;D
UÐUR , ESKÝÞEHÝR, 1982

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Şubat 04, 2010, 21:27:49 »
son fotoğrafta arkadaki katanalar da güzel duruyor baya.