Gönderen Konu: Union Pasific Big Boy maketim  (Okunma sayısı 4128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Union Pasific Big Boy maketim
« : Ocak 26, 2010, 01:16:35 »
Aylardır aradığım maketi sonunda buldum. Big Boy. Revelin sitesinde dahi bulamadığım bu maketi cep telefonumu satıp sonunda aldım. Aldım ve kutuyu açtığımda bunu nasıl bitireceğimi düşündüm. Ama artık biraz sabredeceğim o kadar aramadan sonra.
Bazı bölümlerinin boyanması geretiği için bugün Cafer Bey'in önerisi ile akrilik boya aldım. Bugün boya kısmını bitirmeyi düşünüyorum.
Yapım aşamalarının fotoğraflarını da eklemeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Union Pasific Big Boy Maketim
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2010, 02:39:01 »
Cihan kolay gelsin. Sana önerim maketi monte etmeye başlamadan önce mutlaka sabunlu su ile yıkaman. Bir de, Teoman Hoca'nın önceki yıllarda yaptığı plastik modellerle ilgili çalışmalarını ve açıklamalarını gözden geçirmen. Hoca, gerek montaj, gerek boyama, gerekse de eskitme konusunda gerçekten çok çok yararını göreceğin deneyimler ve ipuçları veriyor o yazılarda. Gelişmeleri bizlerle paylaşırsan seviniriz, tekra kolaylıklar diliyorum... İlyas Şıklar

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Ynt: Union Pasific Big Boy maketim
« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2010, 13:22:43 »
İlyas Hocam önerileriniz için teşekkürler eskitme düşünmüyorum ancak sabulu suyla yıkadım ve şimdi boyamaya başladım.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2010, 01:05:01 »
İhsan Abi tabi mahsur yok ne demek. Sizlerin yardımları olmasa biz çıraklar ne yaparız. Dediğiniz gibi değilde ben bir bez ile sildim. Bezin yetişmediği yerlerde fırça kullandım.
Öneriniz için sağolun.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 28, 2010, 12:51:48 »
boyadan önce birleşmesi gerek aynı renkte parçaları birleştirip tesviye işleminden sonra astar atmayı da unutmayın. boya işlemi daha iyi sonuç verir.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Union Pasific Big Boy Maketim
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2010, 13:29:06 »
cihan bey kolay gelsin

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.