Gönderen Konu: Hamleys 2009  (Okunma sayısı 3418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tamert

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • TT
Hamleys 2009
« : Aralık 17, 2009, 00:49:04 »
Selamlar;
Geçen hafta Londraya gittim tabii gitmiş iken ünlü Hamley's magazasına ugramadan olmazdı.Magaza bu sene aklımda kaldıgı dogru ise 300.kuruluş yılını kutluyor.Magazaya girme,cıkma,gezme,odemeyapma neredeyse imkansız.Kapıdan cıkan kişi kadar içeriye müsteri alıyorlar.Gitmişken hamleys koleksiyonu 2 adet hornby wagonu sizlerle paylaşmak istedim.Bu arada hiç merak etmeyin İstanbulda fiyatlar Londra ile hemen hemen aynı hatta bazı ürünlerde istanbul daha bile ucuz:)
İngilizlerin Car Boot Sale dediği pazar gunu ev fazlası satışlarında gezerken sansım yaver gitti 50 sterline neredeyse 1 bavul dolusu lokomotif wagon ray vs aldım onlarıda en yakın zamanda prosese getirip bilgilerinize danışacagım.
saygılar

Çevrimdışı tamert

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • TT
Ynt: Hamleys 2009
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2009, 10:25:58 »
mesela neler vardı  sıralayayım kabaca pico ve hornby raylar 100 parçaya yakın ama açıkcası pek kullanılabilecek gibide değilmiş 1 buharlı lokomotif hongkong malı 8 yolcu vagonu 2 hornby marka teneke wagon sanırım en az 30-40 senelik 9 adet yuk vagonu, intercity vagon 2 adet ve 4 adet intercity lokomotifi bir kaç ufak obje ne oldugunu anlamadıgım bir elktrikli parça kablo  1 adet kırmızı hornby mini lokomotif .
esas orada öğrendim susat 2010 da hornby festivali oluyormuş ingilterede orada da bu şekilde koleksiyonerler hem teshir hem takas hemde satış için buyuk bir pazar kuruluyor ve orada bu gibi değerlendirmeler yapılıyormuş.
festival hornby sitesinde tarihi ilan ediliyormuş.

Çevrimdışı tamert

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • TT
Ynt: Hamleys 2009
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2009, 23:47:52 »
aynen oyle:)