Gönderen Konu: hareketli insan figürleri  (Okunma sayısı 5678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
hareketli insan figürleri
« : Ocak 12, 2007, 19:32:01 »
konu hakkında bilgisi olan ustalardan fikir bekliyorum.ekteki resimde fallerin hareketli insan figürleri serisi var bizlerde kendi dioramalarımızda normal insan figürlerini hareketliye çevirebilirmiyiz.

abdusta

• Ziyaretçi
Ynt: hareketli insan figürleri
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2007, 20:12:39 »
sevgili ömer bizde bunları yapıyoruz,gecen gun forklifti sergilemistim gormediniz herhalde...su an el sallayarak gec yapan
polis figurunu calısıyorum  saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2007, 20:24:11 »
sayın ustam görmezmiyim kısa videosunu bile izledim aynı yöndemlemi çalışıyor hadi onda tekerlek var yüeüyor insanı nasıl hareket ettiriyoruz ayaklarından alt kısmında ne tür aparat kullanılıyo acaba

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2007, 20:43:44 »
mantık şu:altlarına küçük mıknatıs yapışmıs..altta motor var kayışı çeviriyor kayişin uzerindede kucuk mıknatıs var surukleyerek
figuru hareket ettiriyor.ama ayaklar çalışmıyor..bunu herhangi bir figure uydurabilirsiniz..ama bu gerçekçi olmadıgında ben
yapmaktan kaciniyorum..aynı yontemle yaptıgım forklifte bu mantıkla calısıyor bende altına minik mıknatıs koydum.ama onda giderken tekerler donuyor..daha gercekci tabi..

gecenlerde bir video seyrettik youtubede itilu okan biliyor ondada adam asfalta arabarı yapıstırmıs,asfalt konveyor kayısı
gibi hareket ediyor arabalarda gidiyormus gibi gozukuyor..

ama buda gercekci degil tabi

saygılar a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2007, 21:07:04 »
sayın ustam çok teşekkürler. iki mıknatıs arasındaki malzeme plastik yanılmıyorsam ve alttan ve ğstten mıknatıslar birbirine yapıştığından figürü hareket ettiriyor. ama dediğiniz gibi gerçekçi durmuyor.

emredidar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 27, 2007, 13:56:39 »
Nasıl hareketli? :o Anlamadım  :o Yardımcı olabilir misiniz? Ya da bana you tube adresini verebilir misiniz? ;D

Çevrimdışı bülent aydoğan

• Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Ocak 27, 2007, 14:13:46 »
slm bir de yol inşaatında çalışan titreyen adamlar vardı hani şu ellerinde darbeli matkap olan..

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 28, 2007, 02:45:37 »
evet bület bey hatta kaynak yapan işçi bile var a.ustam bunu da yapar elektronik konusunda bir deha kendileri. onlardan öğreneceğimiz çok şey var