Gönderen Konu: Yardımlarınızı bekliyorum.  (Okunma sayısı 3399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
Yardımlarınızı bekliyorum.
« : Kasım 18, 2009, 17:46:38 »
Bir konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Tren modelimin resmini ve vagonları görmüşsünüzdür (görmeyenler için bir daha paylaşıyorum resimleri) bu tren yolunun yanına direk yapıyım mı diye soracaktım. O direklerin bazı trenlere elektrik verdiğini biliyorum ama benim kurgumda fazla mı abest olur acaba?  (Bu arada sigara sağlığa zararlıdır!)

Çevrimdışı Kerem Türker

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Yardımlarınızı bekliyorum.
« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2009, 18:20:29 »
merhaba Cihan Bey;

Sanırım direk derken kataner direklerinden bahsediyorsunuz. Bu konu herkes için değişmekle birlikte benim şahsi fikrim kataner direklerinin daha sonraya bırakılmasıdır. Çünkü bildiğim kadarı ile kataner işi en ince ayar isteyen ve de kurgusu zor olan bir aksesuar. Ben kendi kurgumda bazı şeyleri kesinleştirdikten sonra kataner koymayı planlıyorum. Bu iş için yaklaşık 4-5 senem daha olduğunu tahmin ediyorum. Tabiki siz ne kadar hızlı ilerlerseniz kurguda kataner işine de okadar çabuk gelirsiniz. Sadece size tavsiyem bu konuda acele etmemeniz. Malum, kurgular genelde son halini alana kadar yapboz tahtası gibi oluyorlar...

Çevrimdışı Heroes

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 18, 2009, 18:23:40 »
Ustalar daha iyi bilir tabii ki ancak ben şimdiye kadar birçok kurgu inceledim ve senin loko dizel. dizel lokoların kullanıldığı bir kurguda hiç katenar direği görmedim. Tabii ilerde dersenki ben elektrikli trende koyarım. O zaman başka.

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 18, 2009, 18:37:26 »
Kerem bey teşekkürler o zaman bende daha sonraya birakabilirim bu katenar direkleri, Heroes da haklıysa hiç koymama bile gerek kalmayabilir. Biraz daha araştırayım o zaman teşekkürler.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2009, 19:19:34 »
cihan kardeşim. direklerinle ilgili yorum ları zaten alıyorsun ama ben subfoofer'ına takıldım sanırım super bişey

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
Ynt: Yardımlarınızı Bekliyorum.
« Yanıtla #5 : Kasım 18, 2009, 23:12:37 »
Illede direk istiyorsan, Telgraf direkleri yap ;) Dizel, Buhar, Elektrikli hic fark etmez...
selamlar
tarik b
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı Kerem Türker

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Kasım 18, 2009, 23:40:50 »
Bu arada elinizde sadece dizel loko var diye ona göre bir kurgulama yapmamaya özen gösterin. Çünkü ileride elinize belki buharlı ve elektrikli lokolar da geçecek. Bunları da hesaba katınız...

Çevrimdışı chntez

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2009, 13:43:18 »
Herkese teşekkür ederim direk konusunda yani katener. Çok kafam karıştı inanın yapsam mı yapmasam mı diye. Tabi ilerde buharlı ya da yine dizel bi kurgu planlıyorum belki de modern bi çalışma olabilir. Haldun abi sağolasın ama o subfoofer değil abi ya normal hoperlör 10 yıllık bi müzik setinin. Gayet güzel ses veriyor. Pc ye bağladım oyunlarda falan harika ses alıyorum.