Gönderen Konu: Merhaba!  (Okunma sayısı 2292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YuriGagarin

• YuriGagarin
  • Forum Üyesi
    • Birkaç çizimim
Merhaba!
« : Ekim 20, 2009, 04:50:48 »
Merhaba!

Yakın zamanda bir köşede tozlanmaya başlayan, yanılmıyorsam 1985 yılından kalma, hala kutusu ve tüm elemanlarıyla eksiksiz duran Lima setimi tekrar ortaya çıkardım. Son zamanlarda belki de beni en mutlu eden şey oldu bu. SNCF BB67000 lokomotif, vinç ve vinç kolunu taşıyan vagon ve diğer muhtelif yük vagonlarından oluşan bir set. Maalesef henüz çalıştıramadım. Sorunun raylardan mı, lokodan mı yoksa trafodan mı kaynaklandığından emin değilim. İlk işim forumu iyice inceleyip sorunu tespit etmeye çalışmak ve gerekli bakımları buradaki tavsiyeler doğrultusunda yapmak olacak.

Kendimden kısaca bahsetmek gerekirse, 26 yaşındayım, yüksek lisans eğitimimi henüz bitirdim, çoğunlukla geleneksel yöntemlerle illüstrasyon yapıyorum. Geçmiş tutkunu olduğumu söyleyebilirim. Küçük, detaylı, dokulu her türlü obje, sanat eseri vb. ile ilgilenmekten hoşlanıyorum. İstanbul, Göztepe'deyim. İlk defa aktif olarak bir forumda bulunuyorum. Dolayısıyla ortaya çıkabilecek teknik beceriksizliklerimi de anlayışla karşılamanızı bekliyorum. Çok yakında askere gideceğim. Model trenler ile ilgili büyük bir heves ve bilgi açlığı içindeyken benim için erken bir mola olacak ama döndüğümde forumda daha fazla paylaşım içinde olmayı umuyorum.

Forumu kısa süre içinde inceleme fırsatı bulduğum kadarıyla buradaki bilgi akışı ve yardımseverlik gerçekten heyecan verici. Çeşitli konularda birşeyler öğrenmek, uygulamak ve paylaşmak güzel olacak.

Herkese tekrar selam ve sevgiler.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Merhaba!
« Yanıtla #1 : Ekim 20, 2009, 08:53:39 »
Hoşgeldin,

Tozlanmasına izin verme yazık olur.

İbrahim Kaygın

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ekim 20, 2009, 10:12:26 »
Hoşgeldin Dostum.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #3 : Ekim 20, 2009, 14:55:23 »

Merhaba Burçkan Bey ;

Aramıza hoşgeldiniz , 1985 den beri duran lima setiniz küçük bir bakımla kullanabilirsiniz. Bu konuyla ilgili forumda açıklayıcı bilgileri bulabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla

Ali Nedim
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...