Gönderen Konu: Mustafa Aladağ Buharlı Lokomotif Temalı Yağlıboya Resim Sergisi  (Okunma sayısı 8255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Değerli arkadaşlar, mesleki bir toplantı için gittiğim Ankara’dan trenle Eskişehir’e dönüşte Ankara Gar’da açılan ressam Mustafa Aladağ’a ait buharlı lokomotifler temalı bir resim sergisi ile karşılaştım. Sergide sanatçıya ait yaklaşık 40 adet yağlıboya buharlı lokomotifleri esas alan eser var idi. Ben hareket saatime kısıtlı bir zaman kalmasına karşın büyük bir keyif alarak izledim sergiyi ve elimde bulunan cep telefonu ile birkaç tanesini sizler için fotoğrafladım. Fotoğrafların kalitesi için bu nedenle özür dilerim. Ankara Gar’a yolu düşen arkadaşların mutlaka bu sergiyi gezmelerini öneririm. Saygıyla… İlyas Şıklar

« Son Düzenleme: Ekim 19, 2009, 00:14:42 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
devam...

Çevrimdışı Makinist Gürdal

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi

Hocam paylaşım için teşekkürler

Gürdal

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
Fotoğraflara alışığız ama bunlar da ayrı güzelmiş, teşekkürler.

Bu mesajda belirtmiş olayım, Haydarpaşa Garda da resim ve karikatür sergisi var. Mizahi bir temayla yapılmış çizimler var ve görebildiğim kadarıyla oldukça eğlenceliydi. Fırsatı olanlar uğramalı..

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir

İlyas Bey, Mustafa Aladağ'ın buharlı lokomotifleri konu alan resim sergisi ile ilgili
bilgilendirmenizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı ressam

• Forum Üyesi
Sevgili İlyas bey;
Öncelikle sizin şahsınızda tüm üyeleri selamlıyor ve Ankara Gar'da gerçekleştirmiş olduğum kişisel sergimdeki  resimlerime olan beğenileriniz ve duyurunuz için size , beğenilerinden dolayı üye  arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Demiryolcu olmam sebebiyle 25. hizmet yılımı doldurduğum ekim ayında aşığı olduğum ve ilk işe başlamış olduğum işyerlerinde görme fırsatı yakaladığım buharlı lokomotiflerden oluşan  bu sergi beni de en az sizin kadar mutlu etti. Çalışmalarınızla ilgili olarak her türlü yardıma hazır olduğumu ifade ederek, www.mustafaaladag.com site adresimi burada duyurmak istiyorum...En derin saygılarımla....iyi çalışmalar....
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2009, 00:37:13 Gönderen: ressam »

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
gerçekten çok güzel resimler bunlar. hele lokomotifler. fotoğraflar için teşekkürler İlyas Bey. bu arada telefonunuzun marka ve modelini özelden bildirirseniz sevinirim çünkü çekimler çok net ve kaliteli.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
mustafa bey ,tren sevgisinin sadece modelden ibaret olmadığını daha önceki bir çok arkadaşlarımın paylaşımlarından anlamıştık. aralarına sizler de bu güzel eserlerinizle katıldınız.
tebriklerim ve sevgilerim ve saygılarımla

Çevrimdışı ressam

• Forum Üyesi
iltifatlarınız için teşekkür ederim...banden iyi bilirsiniz ki, tüm sanatlar birbirlerinden beslenirler..Ben de sizin eserlerinizden çok fazla etkileneceğimi düşünüyorum...bununla birlikte Model Trenciler Kulübünde yer almaktan da mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum....Sizin şahsınızda tüm dostlara saygılarımı sunuyorum... Paylaşımlarımızın artarak devamı ümidimle...hoşçakalın..

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Mustafa bey, resimlerinizi hayranlıkla izledikten sonra bilgisayarımda hangi dosyaya kaydedeceğime karar veremedim önce ama sonra gerçek loko resimleri olan dosyama kaydettim.
Tren sevgimize bambaşka bir yorum kattığınız için size ve bizi sizden haberdar eden İlyas hocama çok teşekkürler.....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
Ynt: Mustafa Aladağ Buharlı Lokomotif Temalı Yağlıboya Resim Sergisi
« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2009, 12:25:16 »
   Mustaf Bey öncelikle sizin de aramıza katılmınızdan dolayı çok sevindik,Demiryolcu kimliğiniz ve Sanatçılığınız ile MTK ve Forum üyesi bizlere çok şeyler vereceksiniz,İlyas Hocamın bizimle paylaştığı Buharlı resimleriniz emekli bir Demiryolcu olarak beni gururlandırdı,emeklerinize sağlık,en kısa zamanda tanışabilmek umudu ile  çalışmalarınızda başarılar dilerim.Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
Ynt: Mustafa Aladağ Buharlı Lokomotif Temalı Yağlıboya Resim Sergisi
« Yanıtla #11 : Kasım 06, 2009, 13:06:12 »
Mustafa Bey,tren sevgisini fırçalara yansıtmış.Ne mutlu kendisine.Üstelik resimlerde son derece güzel olmuş.Kendisini bu sevgisinin dışa resim olarak yansımasından dolayı kutluyorum.