Gönderen Konu: sonunda trenlerime kavustum  (Okunma sayısı 12745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
sonunda trenlerime kavustum
« : Ağustos 14, 2009, 20:15:48 »
evet arkadaslar neredeyse bir yillik maratonun sonunda trenlerime dün kavustum. en cok istedigim piko ice 3 digital starter set ve roco nun asagidaki 41287 kodlu setini aldim. fotograflari en kisa zamanda buraya yuklemeye calisacagim.

http://www.roco.co.at/index.php?id=104&Anfangsposition=0&artikelnummer=41287&bezeichnung=&bahnverwaltung=&epoche=&stromsystem=&spur=&merkmale=0&detail_artikelnummer=41287

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: sonunda trenlerime kavustum
« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2009, 20:43:33 »
Hayırlı 0lsun dostum.
Güle güle kullan.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2009, 20:50:34 »

Atilla Bey, yeni tren modellerinizi iyi günlerde keyifle kullanmanızı dilerim.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2009, 10:40:04 »
Roco çok güzel bir seçim. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ağustos 15, 2009, 22:56:18 »
valla dükkanlarda pek bi mal yok aslinda. piko ve roco yu krammdan aldim. roco tesadüfen denk geldi. ama istedigim gibi bi model o yüzden icime sinerek aldim.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Sonunda Trenlerime Kavustum
« Yanıtla #5 : Ağustos 16, 2009, 16:17:01 »
atilla bey yeni treenleriniz hayırlı olsun

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2009, 13:48:51 »
arkadaslar hepinize tesekkürler. sonunda ben de aranizda aktif olarak yer alabilecegim.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2009, 14:45:09 »
Hayırlı olsun.
Setler güzel mi?
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ağustos 17, 2009, 22:07:53 »
valla setler harika. ice 3 umdugumdan daha güzelmis. roco da öyle tam istedigim gibi bir set. okan bey fotograflari detayli bir sekilde cekerek sizlerle paylasmak istiyorum o yüzden türkiye ye döndügümde fotograflari cekip sizlerle paylasacagim.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #9 : Ağustos 17, 2009, 23:40:28 »
Atilla bey çok araştırma yaptın ama neyse ki sonunda istediğin gibi trenler aldın,güle güle kullan.
Döndüğünde bize Kramm'a nasıl gittin ,nasıl alışveriş yaptın vs vs ayrıntılı olarak anlat lütfen.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2009, 13:18:48 »
Kramm'a nasıl gittin ,nasıl alışveriş yaptın vs vs ayrıntılı olarak anlat lütfen.

Kemal Bey maalesef bu konularda size yardimci olamayacagim. cünkü oraya arabayla otobandan gittik. alis veris isini ise bacanagin tercümanligiyla hallettim. size bu konularda ihsan Bey daha cok yardimci olabilir kanaatindeyim. cünkü ben bu konuyu ilk gündeme getirdigimde kramm ve trenle gidilebilecegi hakkinda bi özel mesaj atmististi kendisi bana. Buradan tesekkürlerimi sunuyorum kendisine bir kere daha.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Ağustos 21, 2009, 20:27:49 »
Arkadaslar aldigim bu tren setlerinin yanina almami tavsiye edeceginiz bir seyler var mi? piko digi1 ve roco multimause kumandalari birbirlerinin yerine kullanabilir miyim? yani piko1 kumandayi roco raylarla, roco kumandayi piko raylarla birlikte kullanabilir miyim? eger cavabiniz evetse bu nasil olabilir? ek parcalar almam gerekir mi?

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #12 : Ağustos 21, 2009, 20:52:02 »
Evet, her ikisi de DCC kumandalardır.

Her ikisini bir diğerinin rayları ile kullanabilirsiniz ek bir şey almaya gerek yok.

Yani Piko Digi1 kumandayla herhangi bir ray setini(Roco veya Piko veya Hornby, Fleischmann...) ve içinde DCC dekoder olan birçok lokomotifi kumanda edebilirsiniz.

Aynı şey Roco Multimause için de geçerli herhangi bir ray setini ve içinde DCC dekoder olan birçok lokomotifi kumanda edebilirsiniz.

İki DCC kumandayı kesinlikle aynı anda aynı raya bağlamayın, bir anda sadece biri bağlı olmalı.

Siz şimdiden iki dijital kumandalı bir başlangıç yaptınız, Digi1 başlangıç düzeyidir ancak uzaktan kumanda aleti ile çok rahat kullanılır, bunun yanında Multimause ile CV programlama olanağınız da olacak.

Bu setlerin yanına artık yeni lokomotif ve vagonlar alabilirsiniz, ICE setinize örneğin yemek ve farklı sınıf vagonlar ekleyebilirsiniz. Hangi ray setinde ilerlemek istiyorsanız(Roco, Piko) ona uygun motorlu makas alabilirsiniz, makaslara da dcc kumanda etmek için DCC dekoder alabilirsiniz, her iki markanın ve ek olarak Fleischmann, Brawa, Trix'in kataloglarını alabilirsiniz, sonrasında neleri almanız gerektiği konusunda planlama yaparsınız ve Almanya'dasınız, hiç bir şey almasanız da dükkanları gezin, sorun öğrenin, keyfini çıkartın.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Ağustos 21, 2009, 23:35:20 »
Okan Bey detayli aciklama icin cok tesekkürler. ilk asamada ben kurgu-diorama olayina giremeyecim. o yüzden raylari bir mdf üzerine monte edip trenleri orada dolastirmayi düsünüyorum. raylari sök tak yaparak raylara zarar vermemek adina ne dersiniz?

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Ağustos 24, 2009, 09:49:44 »
Pikonun digi 2 bağlantı aparatlarını da istiyorsanız alın
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Ağustos 25, 2009, 17:33:15 »
dün yurda döndüm. trenleri hemen denedim. önce fotoğrafları koyayım sonra yaşadıklarımı ve sorularımı sorayım. fotoğrafların bazıları flaşlı bazıları flaşsız çekildi. bundan kaynaklanan problemler var bazı fotolarda. önce piko ıce3 kutu fotoğrafı:

ıce3 ana hatta bekliyor

pantograf detayı

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Ağustos 25, 2009, 17:41:23 »
sırada roco e444r var. aynı şekilde önce kutu fotografı:

hat üzerinden fotoğraflar

pantograf detayı

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Ağustos 25, 2009, 17:49:10 »
şimdi yaşadıklarımı ve sorularımı aktrayım sizlere.

1.Roco raylarda roco treni son hızla ileri ve geri çalıştırdım bir sorun çıkmadı ama ıce3 deray oldu sizce sebebi ne olabilir.
2.İki treni de tek tek sorunsuz bir şekilde (hem roco raylarda hem de piko raylarda) çalıştırabiliyorum fakat iki treni aynı hatta kullanamadım. bugün piko raylarda iç hat olması sebebiyle deneme yaptım. her iki treni de hatta koydum (biri iç biri dış hatta olacak şekilde). hız verdim (piko kumanda ile) her iki tren de aynı anda hareket edip duruyor.
3.piko kumandayı roco raya, roco kumandayı piko raya nasıl bağlayabilirim? bağlantı şekilleri ikisi de farklı.
4.kumandaları nasıl kullanabilirim? kılavuzlar ingilizce ve almanca olduğu için pek bir şey anlayamadım. roco da gösterge olması sebebiyle kullanım daha kolay.

sorularım şimdilik bu kadar. başınızı ağrıtıyorum kusuruma bakmayın artık. ne de olsa bu hobide yeniyiz. teşekkürler.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Ağustos 26, 2009, 09:38:57 »
fofograflara bakınca çok muhteşemlermiş.
Tekrardan hayırlı olsun.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Ağustos 26, 2009, 15:59:40 »
gökhan bey iyi dilekleriniz için teşekkürler. ilerleyen zamanlarda roco setin vagon detay fotoğraflarını da ekleyeceğim.