Gönderen Konu: Atilla Sülün için ICE-3… ve Pendolino  (Okunma sayısı 6425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Atilla Sülün için ICE-3… ve Pendolino
« : Temmuz 15, 2009, 02:03:17 »
Sevgili Atilla Beyin uzunca bir süredir ilgi duyduğu ICE-3’ün kurguda birkaç fotografını çektim, gerçekten güzel bir loko. Hele gerçeğine bindiğinizde elinizde modeli bulunduğu için olsa gerek daha bir farklı oluyor. Umarım en kısa sürede arzuladığı, gerçeği muhteşem olan bu lokoya ulaşır.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Atilla Sülün için ICE-3… ve Pendolino
« Yanıtla #1 : Temmuz 15, 2009, 02:05:01 »
Atiila Bey ICE türü hızlı trenler ilginizi çekiyor anladığım kadarı ile. Bir de bu Pendolino’yu inceleyinbelki beğenirsiniz. Bu lokomotifin tilt özelliği de bulunuyor ve gerçekten çok güzel görüntüler veriyor. Ancak bu dizi ile ilgili sorunum, bunu yanaştıracak büyüklükte bir istasyonumun olmayışı, iki vagon ancak peronlarda olabiliyor…

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Temmuz 15, 2009, 11:51:56 »
Atilla bey selam
Benim favori trenlerimden ICE 2
Trıx marka 1/160 ölçektir
Bu trenin gerçeğine binme şansım oldu maketi bile gerçeği gibi sessiz ve oldukça süratli

SYGLR

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Temmuz 15, 2009, 12:15:45 »
Ortadaki Board restaurant loko
İki başta vagonlar var
Makina açıldığında 1/160 ölçek olmasına rağmen dekoder için tasarlanmış soket ve boşluk

« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2009, 12:17:41 Gönderen: İhsan »

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Temmuz 15, 2009, 16:58:05 »
İlyas ve İhsan Bey ilginiz için çok teşekkürler. Evet hızlı trenlere ilgim var. Pendolino'da tilt özelliği olduğunu biliyorum. Ama benim gönlüm yine de ICE3'ten yana. Yalnız Almanya'da ulaşım burdaki gibi trenlerle daha ucuz değilmiş. O yüzden belki ICE3'e binemeyebilirim. Ama bu fotoğraf çekemeyeceğim anlamına gelmez tabi. Daha şimdiden gerçek ICE3 lerden bilgisayara duvar kağıdı yaptım.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Temmuz 15, 2009, 17:10:50 »
Atilla bey, ICE3 için size katılıyorum.

Pendolino güzel, hele uzun uzun raylardaki gidişi çok hoş, Hornby bir de yeni hızlı tren daha çıkartacak(Hitachi üretimin modeli) onlarda çok güzel. Ancak vagon uzunlukları gerçekten çok fazla ve yarı çapı büyük dönüşlere gerek duyuyor. Tabii renkleri itibarıyla da farklı bir çekiciliği olabilir  ;)

ICE2 ve ICE3 ise bana da biraz daha sevimli ve çekici geliyorlar, açık söyleyeyim bende her ikisi de Fleischmann olmasına rağmen İlyas hocamın Piko ICE3 daha zarif görünüyor. Üstelik beyaz kırmızı, her ne kadar Alman treni ve Alman üretimi de olsa renkler çekiyor.

Atilla bey, ICE3 ve ICE2 için 2.el de bulabilirsiniz. ICE3 için dikkat etmenizi önereceğim bir konu Fleischmann'da ilk üretimler experimental gerçek model üzerinden yapıldı ve çizgiler kırmızı değil pembemsi, üstelik aynı ürün kodlarını kullanmışlar kafa karıştırıyor, 2.el bulursanız iyice inceleyin.

İlyas hocam elinize sağlık fotograflar çok güzel. Bir de Osman ve İrfan arkadaşımız Plasser-Trackmobile kapışmasına körük tutmuş :D :D  çok bozuldum, darıldım cık cık cık zaten küçüçük lokomotif ne istersiniz ? plaseriniz sesli dekoderli ise ne Trackmobilimiz de içinde NCE dekoderli ve bilumum kumanda ile çalışıyor.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Temmuz 15, 2009, 17:24:23 »
Ben de zaten ya Piko ya da Roco almayı düşünüyorum. Roco'yu sırf kumandası için tercih etmeyi düşünüyorum açıkçası. Bir tane Roco set, bir de Piko ICE3 düşünüyorum. ICE3 Roco'da da var ama tren seti olarak sadece. Ya tercihimi tamamen Roco'dan yana kullanacağım ya da melez bir sistem. Fakat melez sistemin de kendine göre sorunları olacak. Çünkü Roco setlerden çıkan raylar kendinden balastlı. Bunları Piko raylarla birleştiremeyeceğim. Bir de aklımdan geçen olay herşeyi ayrı almak. Roco ICE3 tren seti, kumanda ve raylar. Ama bu şekilde bana daha pahalıya geleceğini düşünüyorum. Bir de Piko ve Roco'nun ICE3 modellerini yakından incelemek lazım. Hangisi gerçeğe daha yakınsa onu almak açısından.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #7 : Temmuz 15, 2009, 23:41:08 »
Bir de Fleischmann ICE-3 fotograflarını vereyim, dediğim gibi ben Piko'yu daha zarif buluyorum.

Bu arada Fleischmann ICE -3 4460 kodlu iki kafa model, üzerindeki yazıya göre München-Berlinn Zoo çalışıyor.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Atilla Sülün Için ICE-3… Ve Pendolino
« Yanıtla #8 : Temmuz 15, 2009, 23:46:55 »
Görüyor musunuz Atilla Bey, neler çıktı, herkes modelleri çıkarmaya başladı... İhsan bey'in 1/160'ı da, Okan Bey'in Fleischman'ı da Piko'ya göre çok daha güzel modeller. Piko da bana hediye gelmişti zaten, ama benimkinin de hoş bir görüntüsü var :D... Saygılar... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Temmuz 16, 2009, 22:17:17 »
Evet İlyas Bey görüyorum. İşte forum dayanışması diye buna denir. Herkese çok teşekkürler. Fotoğrafları incelediğim kadarıyla Fleischmann gerçeğine daha uygun gibi geldi bana. Piko'nun burun kısmı sanki fazla uzun. Ama tabi fotoğraftan kaynaklanan bir göz yanılması da olabilir.