Gönderen Konu: SBB MaK 1700 Yüküyle Ağır Ağır Süzülüyor  (Okunma sayısı 5403 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
SBB MaK 1700 Yüküyle Ağır Ağır Süzülüyor
« : Mayıs 18, 2009, 17:12:15 »
Değerli modelciler hep loko paylaşıyoruz. Bu kez bir karma yapalım istedim ve ağır ağır süzülen SBB MaK 1700’ün arkasına alçak kasa yük vagonlarını taktım ve biraz da detay foto çekmeye çalıştım. Saygı ve sevgilerimle…. İlyas Şıklar

« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2009, 21:42:02 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: SBB MaK 1700 Yüküyle Ağır Ağır Süzülüyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2009, 17:18:18 »
Devam...

Çevrimdışı Necati

• Necati
  • Forum Üyesi
  • Forum Üyesi
  • *
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2009, 22:45:55 »
İlyas Bey,

Katarınız güzel olmuş......Ayrıca fotoğraflar da çok iyi....

Selamlar...

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2009, 22:55:36 »
Teşekkürler Necati Bey, sizin gibi fotograf konusunda titiz bir dosttan bunu duymak çok hoş. Fotoğraf konusunda şu ana kadar vermiş olduğunuz destek için tekrar teşekkür ederim. Evin salonunda ancak bu kadar oluyor, hele bir kurgunun olduğu eve geçeyim, hepsini tekrar fotoğraflayacağım. Bir de bana acil tripod gerekiyor... Saygılar... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Mayıs 19, 2009, 07:51:08 »

İlyas Bey, modelleriniz üzerinde, detayları fotoğraflamanız çok başarılı tebrikler.

Biliyorsunuz Amerikan demiryollarında kullanılan lokomatif ve vagonlarda tampon yoktur. Yine kuplörleri de, Avrupa demiryollarında kullanılan lokomotif ve vagonları daha farklıdır.

Fotoğrafladığınız tren katarındaki lokomotif; İsviçre demiryolları modeli ancak arkasındaki vagonlar Amerikan demiryolları modelleri.

Tren modelciliğinde aynı tip demiryolullarına ait lokomotif ve vagonları kullanılması görünüm açısından daha doğru olmaktadır.

Örneğin: İsviçre demiryollarına ait Piko marka dizel lokomotifinizin arkasına İsviçre demiryollarına ait veya Avrupa ülkelerinin herhangi birisine ait birkaç vagon kullanmak daha uygun olabilir.

Elinizde Amerikan dizel lokoları da bulunduğuna göre onların arkasına yine Amerikan yük vagonlarını kullanabilirsiniz. Kuplör ve tampon uyumlu olarak daha doğru bişr görünüm elde etmiş olursunuz.

Yeniden düzenleyeceğiniz birbirine uyumlu tren dizsi modellerinizi fotoğraflayıp bizlere aktarabilirseniz çok seviniriz.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2009, 14:17:53 »
Teoman bey, değindiğiniz konularda haklısınız. Ama Türkiyede seçeneklerimiz çok kısıtlı. Lokosu vagonu kuplörü istasyonu balastı kateneri bitki örtüsü v.s hepsini birebir denk düşürmek  çok zor. Yurt dışından internetten getirtme yöntemlerinede pek güvenemiyorum. Gümrük v.s problemler yüzünden.
İlyas bey fotoğraflarınız için teşekkürler. Sonunda Dizelleride görmek pek bi keyifli. Buharlıları sevemedim gitti. Bu arada arkada plandaki Vinç dikkatimi çekti. Faller tipi kit mi yoksa hazırmı ?

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2009, 00:27:18 »
Sevgili Teoman Bey, uyarınız için teşekkürler. Şüphesiz lokonun İsviçre demiryollarına ait, vagonların ise Amerikan tipi alçak vagonlar olduğunun farkındayım... Amacım, MaK lokonun arkasında vagonların nasıl duracağını görebilmekti, evde de sadece bu vagonlar olduğu için bunları denemek durumundaydım...

Ferdi Bey, sizin buharlılarla aranızın pek iyi olmadığını biliyorum. Durun daha bitmedi, dizelleri yeni çıkartmaya başlayacağım hele bir yazlık eve geçeyim... Bu arada, arkadaki kömür yükleme ünitesi hazır değil, Faller marka, Almanya'dan gelmişti. Montajını ben yaptım. Saygı ve sevgilerimle... İlyas Şıklar
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2009, 00:29:19 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2009, 15:48:28 »
İlyas bey  bu güzel katarı çektiğiniz güzel fotolarla bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2009, 18:56:47 »

Merhaba İlyas Bey ;

Resimler bir harika. Paylaşım için çok teşekkürler. SBB MAK 1700 un bu kadar güzel olduğunu sayenizde görmüş olduk. V. dönem lokoları bir başka.

Sevgi saygılarımla

Ali Nedim
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #9 : Mayıs 23, 2009, 14:56:46 »
    İlyas hocam sovlarınız devam ediyor,bir kaç gün ayrıldık naklen yayınları kaçırdık,biliyorsunuz ben loko ayırt etmem,her lokomotifi severim,gösterilerinizin takipçisiyim,gerçekten emeklerinizin karşılığı olarak her türlü tebrikleri fazlası ile hakediyorsunuz,Ellerinize emeklerinize sağlık,Yusuf SÜNBÜL