Gönderen Konu: merhabalar  (Okunma sayısı 2225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinan top

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
merhabalar
« : Mart 14, 2009, 22:02:00 »
Merhabalar ben istanbuldan Sinan 25 yaşındayım işletme son sınıf öğrencisiyim
Sitenize bugün üye oldum trenleri küçüklüğümden beri çok severim hoşuma gider hernekadar hiçbir amacı olmadan aynı hattın üzerinde bir trenin hareket etmesi sıkıcı gibi gözüksede her bayramda harçlıklarımla plastik raylar üzerinde tek kalem pille çalışan tren setlerinden alıp onları birleştirmek ve seyretmek artık eski zamanları özlememe sebep oluyor açıkcası.

Bugünki teknolojiye ve detaylara bakıldığında ise gerçekten bir tren seti planlamanın kurgu yapmanın özveriyle gerçekleşen bir hobiden öte bağımlılık gibi olduğunu düşünüyorum.

şuanda herhangi bir tren setim yok ama 2 gündür siteyi detaylı bir şekilde inceledim herşeyi okudum videoları izledim resimlere baktım ve benimde olmasını çok istedim.
İlginç bir gaza geliş oldu bende :D
Bugün sabahtan çıktım ve kadıköye geçtim Harun beyi görmeye dükkanı zaten biliyordum slot arabalarla biraz alakam olduğu için fakat trenler çok fazla aklımı aldı 1saat kadar herşeyi inceledim Harun Bey yoktu saolsun Gürkan bey baya ilgilendi yardımcı olmaya çalıştı en kısa zamanda ufak bir DCC setle başlamayı düşünüyorum umarım sitede de güzel vakit geçiririm

İlk başlangıç için tavsiyeleriniz olabilirmi?
Hornby marka DCC setler vardı Box şeklinde olan hoşuma gitti birde hızlı tren vardı o hoşuma gitti virgin yazıyordu sanırsam
set almak daha mantıklı geldi kumandası içinde olduğu için zaten uzun süreli bir hobi olduğu için zamanla büyütmeyi düşünüyorum aldıktan sonra

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
Ynt: merhabalar
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2009, 08:52:15 »
Sinan bey öncelikle model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldin.evet başlangıç setleri mevcut honby bunlarla başlamanı tavsiye ederim.büyük üstatlar model trencilikte buna vürüs diyolar.bu vürüs
yavaş,yavaş sanada bulaşmış.bana bulaştığı gibi.evet model trenlerle ilgili soracağın bütün soruların
cevabı'da bu forumda.yani doğru yerdesin.tekrar hoş geldin.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: merhabalar
« Yanıtla #2 : Mart 15, 2009, 13:54:13 »
Sinan bey hoş geldiniz.Bu hobby yazdığınız gibi uzun soluklu bir tutku.Bence bir DCC setle başlamanız sizin için avantajlı olacaktır.
Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.