Gönderen Konu: Eskişehir Ocak Ayı MTK Toplantısı  (Okunma sayısı 7719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
Eskişehir Ocak Ayı MTK Toplantısı
« : Ocak 31, 2009, 19:53:03 »
    Bugün Eskişehir MTK üyeleri olarak Ocak ayı toplantımızı %100(birde Hikmet Ağabeyi Esk.grubuna katabilsek)katılımla gerçekleştirdik,bu sefer Cafer Bey hazırlıklı gelmiş,Harun bey'den aldığı maketler,figürüler ve kendi imalatı ev maketleri ile dolu 2 çanta ile geldi,O.Sermet hoca'da eşinin Amerikadan hediye getirdiği HO ölçek buharlı loko ile sürpriz bir şekilde Modelciliğe gerçek anlamda adım atmış oldu.İbrahim Bey zaten evinde yapımına devam ettiği Dioramasına yapacağı eklenti figürüleri ve boyama işlemlerini anlattı.Cafer Bey istanbul dönüşü PROSES'in etkisiyle projelerini daha heyecanlı bir şekilde hayata geçirmeye çalıştığı belli oluyordu.İlyas Hoca'nı önderliğinde ben bile modelciliğe biraz daha ısınmaya başladım,gerçekten heyecan verici hobilerin oltası takıldı galiba,ah birde şu yer sorununu halledebilsem.
   Bu günkü toplantımızın fotoğrafları maalesef pek kaliteli değil,ziraa hiç birimizin fotoğraf makinası yanında değildi,Cep Tlf.ile de bu kadar oldu,ancak İlyas Hoca Cafer Beyden aldıklarını evde fotoğraflayıp buraya ekleyecek.
   İlyas Bey ve O.Sermet Bey işleri dolayısı ile biraz erken ayrıldılar,4 saate yakın bir toplantının periyodik aralıklarla devam ettirilmesi kararlaştırıldı.
    Eskişehirden Selamlarımızı sunarız.Yusuf SÜNBÜL
« Son Düzenleme: Şubat 10, 2009, 19:46:30 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Emekli Makinist
Ynt: ESKİŞEHİR OCAK AYI MTK TOPLANTISI
« Yanıtla #1 : Ocak 31, 2009, 19:57:13 »
FOTOÐRAFLARA DEVAM EDELİM.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2009, 22:11:25 »
Sevgili Model Trenciler, Eskişehir grubu olarak bu kez %100 katılımla toplandığımızı Yusuf bey yazmış. Çok yararlı ve samimi bir toplantı oldu. Ben braz erken kalkmak zorunda kaldım ama katıldığım kısımdan büyük bir tat aldım. Sanırım diğer dostlar da benimle aynı görüştedir. İbrahim Bey’den ışıklandırma konusunda, özellikle led lambalar ve dirençlerle ilgili olarak aldığımız bilgi bizi çok aydınlattı (özellikle benim gibi bu konuda bilgi fakiri olan birisi için çok yararlıydı). Cafer Bey bu toplantımıza çalışmaları ile damgasını vurdu. Yusuf Beyin de belirttiği gibi fotograf makinemiz yanımızda olmadığı için cep tellere sarıldık. Gerçi bizim için ikisi arasında büyük bir fark yok, basıyoruz clik sesi geldiginde çekmiş olduğunu anlıyoruz, ama yine de fotograf kalitesi için özür dileriz. Önce katılımcılar…

Yusuf  Bey ve Cafer Bey

Yusuf Bey

İbrahim Bey

Cafer Beyin büyük bir göz nuru ile monte ettiği Harun Beyin meşhur vagonetleri. Cafer bey iki tanesini monte etmiş, diğer dördünü bizlere monte etmemiz için getirmiş ancak ben ayrılırken özelikle unuttum. Zira onları monte etmeye niyetlenmek için adamda mangal gibi yürek lazım.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2009, 22:12:28 »
Cafer Beyin her şeyi ile kendi üretimi olan evleri. Bu evlerin köyde kimlere ait olduğunu da söylemişti ama ben isimlerini unuttum….

« Son Düzenleme: Ocak 31, 2009, 22:17:12 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2009, 22:13:13 »
Cafer Bey tarafından boyanmış olan inekler…

Atlar…

Geyikler…

Ve bir kutu boyanmış hayvan figürü, biz tek tek çıkarmaya ve ayaklarının üzerine koymaya üşendik, çünkü o kadar çoktu ki…

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2009, 22:14:19 »
Cafer Beyin son İstanbul ziyaretinde edindiği Bachman marka Amerikan dizeli…

Cafer Bey tarafından inşasına başlanan yüksek gerilim hattı direklerinden örnekler…

Boyaması ve eskitmesi yapılmış su pompaları….

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Şubat 01, 2009, 20:43:45 »
Her zamanki Eskişehir toplantılarında olduğu gibi sıcak,samimi,keyifli ve bol trenli geçtiği belli olan bir Eskişehir klasiği.Yusuf ve İlyas beyler paylaşım için teşekkürler.Cafer beyin tüm çalışmaları birbirinden güzel.Ellerinize sağlık.
Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2009, 15:06:30 »
devamlılığınızın baki olmasını dilerim. örnek bir grup olmanız açısınsdanda her bir abime çok teşekkürler
çalışmalarınız çok güzel. cafer abi bu evlerle ilgili detaylarıda anlatırsa memnun olurum.
evler çok enteresan.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Eskişehir Ocak Ayı MTK Toplantısı
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2009, 09:03:23 »
Merhaba,

Ocak toplantısında Cafer beyin getirip benim'de montajını yapma işini üstlendiğim vagonet filosu yeni toplantıya hazır.
Bu vagonetleri yaparken burada daha önce yapılan çok ince işçilikeri ve yaratıcı düşünceleri hatırladım ve bir kez daha taktir ettim :)

Saygılarımla
İbrahim Kaygın

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Emekli Makinist
Ynt: Eskişehir Ocak Ayı MTK Toplantısı
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2009, 09:18:24 »
  Merhaba İbrahim Bey;Şubat ayında toplantı yapma imkanımız olmadı,ama bu hafta sonu cumartesi günü toplantımızı yapabiliriz,Vagonet filosunun montajı içinde ayrıca teşekkür ederim.Organizasyon sonucundan sizleri haberdar ederim.Havaların elverişsiz olması nedeniyle toplantılarımıza katılmak isteyen diğer şehirlerdeki grup dostlarımızı Bahar aylarındaki toplantılarımza davet etmeyi planladık,
  Saygı ve Sevgilerimle Yusuf SÜNBÜL