Gönderen Konu: En Sonunda  (Okunma sayısı 8389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mahmutzey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
En Sonunda
« : Haziran 04, 2008, 13:10:23 »
Sevgili Arkadaşlar,

Uzun süren meşguliyet dönemini bitirip, Harun Bey'in de hatırlatmaları sonucunda artık buradayım. Çeşitli aktivitelerde hep beraber olduk, tanışmadığım arkadaşlarla da umarım en kısa zamanda bir araya gelebiliriz. Gerçek trenler ve modellerine olan merakımın yanısıra klasik otomobiller, avcılık, fotoğrafçılık  ve 2.Dünya Savaşı tarihi diğer ilgi alanlarımı oluşturuyor. Ayrıca amatör bir pilot olarak uçuyorum. Forumda çok kısa bir müddet önce bahsi geçen 55022 yi kesilmekten kurtarıp restorasyonunu da gerçekleştirdim.
Bu lokomotifin bir benzerini Roco 43229'u baz alarak gerçekleştirmeye çalışıyorum. Umarım projenin resimlerini yüklemede başarılı olurum, ilk defa deneyeceğim. Herkese uğraşlarında başarılar dilerim,

Görüşebilmek ümidi ile, sevgi ve saygılar,

Mahmut Zeytinoğlu

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: En Sonunda
« Yanıtla #1 : Haziran 04, 2008, 13:32:44 »
mahmut kardesim.
ailemize hosgeldin.
faydalı paylaşımlar guzel sohbetler diliyorum
mimar haldun bagbakan

Çevrimdışı mahmutzey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 04, 2008, 13:40:07 »
Çok teşekkür ederim. Sizlerin görüşlerinden kesinlikle faydalanacağım. Umarım benim de bir katkım olur. Saygılar, başarılar,

Çevrimdışı tutunsatar

• Alper Tütünsatar
  • Forum Üyesi
  • Yer: Isparta
« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2008, 13:54:01 »
Mahmut bey hoşgeldiniz..

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2008, 14:22:30 »

Mahmut Zeytinoğlu Bey, forumda yer alarak, bizlere katıldığınız ve Br57 buharlı lokomotiflerinden TCDD  55022'yi kesilmekten kurtararak, Türkiye Demiryolları tarihine büyük bir hizmet vermiş olmanızdan dolayı size çok teşekkür ederiz. Ayrıca bu çalışmanızdan ötürü sizi kutlarız.

Model Trenciler Kulübü forumuna hoş geldiniz der, iyi çalışmalar dilerim.

Roco Br 57 modelinizile ilgli fotoğraflarınız ile bu modelin Koç Müzesi’ndeki gerçeği ile birlikte bir düzenleme yaptım. Umarım forumdaki arkadaşlarımıza modeliniz hakkında tanıtıcı bir bilgi verir.
Modelin ön kısmına yaptığınız, lokomotif önü engel önleyici paneli çok güzel olmuş ellerinize sağlık

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı mahmutzey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2008, 15:05:17 »
Herkese bu sıcak karşılama için tekrar çok teşekkür ediyorum.
Teoman Bey, resimleri çok güzel yerleştirmişsiniz. Böylelikle gerçek ile model daha anlamlı oluyor. Övgüleriniz için de ayrıca teşekkür ederim. Ön taraftaki parça (cow catcher), yıllar önce Walther's tedarikçilerinden birinden alınmış bir parçadır. Şu anda bu firmanın ürünleri Walher's da hala var mı bilmiyorum. Yeni katoloğu karıştırmak lazım. Umarım bu modeli istediğim gibi bitirebilirim.
Biliyorsunuz, lokomotifler hizmet verdikleri süre içinde çeşitli şekillerde boyanıyor, çeşitli görünümlere bürünüyorlar. Bu makinayı da ilk bulduğum depo olan Afyon depodaki resimlerini örnek alarak modele dönüştürmek istedim. Bu konuda sizin gibi pek başarılı olduğumu söyleyemem. Bir benzerlik yakalayabilirsem ne mutlu bana.
Prusya ve Almanya'da çalıştıkları dönemde G10 ve BR57 olarak tanımlanan bu lokomotifler TCDD tarafından 55000 serisi olarak
tanımlanmış ve Türkiye'ye çeşitli yıllarda çeşitli imalatçılar tarafından yapılmış 49 adet adedi girmiştir. Bu seri içinde geçmişi karanlık, Türkiye'ye nasıl geldiği ortaya çıkarılamamış 6 tanesi mevcuttur (55019-55024). Bizim 55022 de bu grup arasında yer almakta ve
DOME yapısı itibari ile (bir buhar domu ve bir kumluk) özellik arzetmektedir. Diğer makinalarda ise genelde 2 buhar domu 2 kumluk bulunmaktadır. Geçmişi karanlık bu gruptan 55020 Edirne'de Trakya Üniversitesinin bahçesinde bulunmaktadır. Diğerleri ise muhtemelen kesilmişlerdir. Bu grubun 1.Dünya Savaşı sırasında gelmiş olduğu tahmin edilmektedir. Benim edinebildiğim bilgiler bu kadar. İlave bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2008, 15:24:36 »
mahmut bey hoş geldiniz.
çalışmalarınızın ve paylaşımınızın devamını diliyorum

enver

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2008, 15:27:41 »
Hoşgeldiniz, bahsettiğiniz tüm hobilerinizle ilgili paylaşımları görebilmek dileğiyle..

Selamlar..

Osman

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #8 : Haziran 04, 2008, 15:34:44 »
mahmut bey,bir kısım arkadaslarımız sizi tanıyor amma, kural geregi,yer yas vs lerinizi profilinize girerseniz seviniriz.
sevgilerimle
haldun bagbakan

Çevrimdışı mahmutzey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Haziran 04, 2008, 15:43:38 »
Tüm sıcak karşılamalara tekrar teşekkür ederim.

Haldun Bey,

Ben 58 yaşndayım. İstanbul, Erenköy'den katılıyorum. Bu bilgileri profile nasıl gireceğimi bilmiyorum, belki Harun Bey yardımcı olur.

Sevgi ve saygılarımla,

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #10 : Haziran 04, 2008, 15:49:03 »
Mahmut Bey hoş geldiniz, sizi burada görmek gerçekten çok memnunluk verici. Walthers hala üretim yapıyor, geçen sene ABD'de özellikle boji ve tekerlek yedek parçası ihtiyacımı onlardan karşıladım. Bizde genellike domuzluk diye bilinen Amerikalıların davar kovar (cow catcher) dedikleri parça bu nedenle bulunabilir diye düşünüyorum. Tekrar hoş geldiniz, yararlı paylaşımlar diliyorum... Saygı ve sevgilerimle... İlyas Şıklar

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #11 : Haziran 04, 2008, 15:59:51 »
    Mahmut Bey hoş geldiniz,yazışmalardan anladığım kadarı ile daha önceleri de bu forumdaymışsınız,paylaşım ve bilgilendirmeleriniz sayesinde bizim gibi Modeltrenciliğe yeni başlama çabasına olanlarda biraz daha acele etmemizi sağlayacaksınız.iyi günler,Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #12 : Haziran 04, 2008, 17:35:09 »
mahmut bey trenlerin şirin dünyasına tekrar hoş geldiniz.iyi paylaşımlar dilegi ile.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2008, 18:06:01 »
Mahmut Bey Hoşgeldiniz.Sanıyorum yaş yakınlığı dolayısıylada iyi anlaşacağız.Şimdiden sizleri kutluyorum.Sevgi ve saygılarımla.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Derya Ferendeci

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
  • Hayatta her zaman her şey kutudan çıkmaz
    • TCDD 1975
« Yanıtla #14 : Haziran 04, 2008, 18:22:24 »

Mahmut Bey,

Son senelerde ne zaman Rahmi Koc Muzesine ugrasam, sizi orada bulamadim. Kismet degilmis...

Sizin 55022'i kurtarmaniz cok guzel ve cok onemli bir olay. Ben de (2001'mi 2002'mi hatirlamiyorum) 55022'yi Sirkeci'de manevra sahasinda gorduydum cok heyecanlandim, ayni zamanda o makinanin orada ne isi var diye merak ettiydim. Sonradan sizden bu makinenin Rahmi Koc'a tasindigini ogrenince cok sevindim. Bu girisiminiz icin bir TCDD buharli hayrani olarak size tekrar tesekkur ediyorum.

Saygilarimla,
Derya

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #15 : Haziran 04, 2008, 19:00:30 »
Müzenin son dönemde belki de yersizlikten bir kusuru var, farklı bir tema sergi geldiğinde vagonların bulunduğu odayı ve yanındaki deniz araçlarının bulunduğu bölmeyi boşaltıyorlar ve açık alanda 55022'nin, tünel eski vagonlarının ve bir kaç dar hat aracının bulunduğu bahçeye çıkışı kapatıyorlar.

Kışın Leonardo da Vinci sergisinde aynı şey oldu, sergi bitti açmadılar, ardından şimdi Beyin sergisi var, yine kapalı.

Ama 55022 bütün heybetiyle orada duruyor, http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=1443.0

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16 : Haziran 04, 2008, 19:16:36 »
Mahmut bey tesadüfmü desem dün Saim hocamla sizi andık .(Aslım) bu gün üyelik yapmışınız hoş geldiniz.....

Çevrimdışı mahmutzey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Haziran 04, 2008, 23:16:32 »
Yeni mesajlarını aldığım arkadaşlara da ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.
Müzenin yer sorunu olduğu için belli sergilerde bazı bölümleri ziyarete kapatmıştık, doğrudur. Ancak geçici sergilerde haliyle öncelikleri değiştirmek zorunluluğu doğuyor. Bu konuyu da ziyaretçilerin anlayışına bırakıyoruz. Keşke bulunduğum süre içinde sizlerin gelişinizden önceden haberdar olsaydım.
Barboros Bey, Saim Beyle görüşünce haberlerinizi ileteceğim.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #18 : Haziran 05, 2008, 00:09:35 »
mahmut bey merhaba

aramıza hoş geldiniz

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #19 : Haziran 05, 2008, 00:22:14 »
mahmut bey  model tren dünyasına hoş geldiniz
saygılar  hasan
hasan yaşar mert