Gönderen Konu: Track_Mobile'e Karşı Plasser  (Okunma sayısı 8831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Track_Mobile'e Karşı Plasser
« : Haziran 01, 2008, 16:44:24 »
Okan Bey, track-mobile'ini getirtti ama hala fotolarını göremedik... Ben de Liliput Plasser'in fotolarını sizle paylaşayım dedim. Ben ona sarı dev diyorum... Ne yazık ki bir tamponunu zayi ettim. Dijitale dönüşmek için bekleyenler listesindedir kendileri...

« Son Düzenleme: Haziran 01, 2008, 23:05:32 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Track_Mobile'e Karşı Plasser
« Yanıtla #1 : Haziran 01, 2008, 21:26:14 »
karşı lığı mı var bu trackmobili yer biçer  ;D

Güzel görünüyor İlyas bey Kibri mi ?

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2008, 21:40:24 »
Okan Bey selam, ray ve balast bakım makinesi olarak kullanılan bu araç bir Liliput. Geçen yaz Almanya'dan almıştım. Pek bulunmuyormuş piyasada...

Track-mobile'e karşı derken, sizin aldığınız o aracı çok beğenmiştim. Hadi siz de ekleyin fotları da onu da görelim artık...

Sevgi ve saygılar... İlyas Şıklar
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2008, 23:01:30 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2008, 10:20:43 »
ilyas abi hayırlı olsun gerçekden çok güzel bir model.
dccye hazırmı.
birde önemli bir soru ışıkları yanıyormu.

enver

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2008, 10:39:18 »
SEvgili Enver selam. Evet ışıkları yanıyor, gidiş yönüne göre değişen bir ışıklama sistemi var. Tamponu kaybolunca moralim bozuldu ben de içini hiç açmadım. Eski bir model olduğunu düşünüyorum, bu nedenle dcc ready olduğunu sanmam. Liliput'un bazı buharlılarını daha önce DCC'ye dönüştürmüştük ve ciddi sorunlarla karşılaşmamıştık. Bunda da karşılaşacağımızı sanmam, sadece decoderi nereye gizleyeceğiz belki o bir sıkıntı olabilir. Sevgiler...İlyas Şıklar

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #5 : Haziran 02, 2008, 11:12:21 »
ilyas bey sizin BR45 dekoder takılımı acaba taktıysanız nasıl gizlediniz.ben dijital dekoder taktım sorunlar bitmeyince kutusuna kaldıdım.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Haziran 02, 2008, 13:24:44 »
İlyas bey bir daha İstanbul'a gelirken plasseri getirin , ben de yedek tampon kutumu getireyim , belki bir talip bulur evlendiririz siz de mutsuz olmaktan kurtulursunuz.( aynısından bende de var işte çatlamadım , ama olmayanlara çatladım tabi )
Selamlar sevgiler...............
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Haziran 02, 2008, 13:38:17 »
Kemal Beyciğim sizi çatlatmak ne mümkün ve ne haddime... Sizin lokomotiflerinizin ünü tüm camiayı sarmış durumda bizlerinki naçizane... Ancak bir fotograflasınız en azından da bizler de çatlasak biraz diyorum... Bir İstanbul ziyaretinde kesin getiricem plasseri, iliginiz için çok teşekkür ederim. Sevgiler... İlyas Şıklar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Haziran 02, 2008, 15:58:46 »
Hem sevdiğim , hem saydığım ,değerli hocam , tembellik başa bela,şu aralar tek yaptığım faaliyet tren almak maalesef .
( aslında çok uzun zamandır yaptığım tek faaliyet ,yalan söylemeyeyim bari )
Ama şöyle sıkı bir hoca çıkıp " çalış yoksa kapı arkasında tek ayak üstünde durma cezası vericem " diye korkutursa hiç olmazsa fotğraflama işini yaparım sanıyorum.
( Ufuk kardeşim bana foto küçültme programı bilem indirdi )
Selamlar sevgiler.................
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Haziran 02, 2008, 18:52:57 »
İlyas bey merhaba,

aşağıdaki Kibri sayfasındaki aldınızmı artık raylarınızı kendiniz döşer, ve her türlü tamiratı yaparsınız. Şaka bir tarafa hepsini almak ucuz değil, ama bu tür ray döeşeyen ve diğer bakımları yapan araçlar ile çok güsel dioramalar yapılabilir.

http://rire-modelle.de/neu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=15&Itemid=15

selamlar

Halil 

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Haziran 02, 2008, 23:43:31 »
Halil Bey ah öyle bir alet bulsak ne iyi olurdu...

Kemal Bey, size ne diyeyim, çaktırırm desem olmaz. Ama şunu söyleyebilirim ilk buluşmada rakılar benden....

Sevgilerimle... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Derya Ferendeci

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
  • Hayatta her zaman her şey kutudan çıkmaz
    • TCDD 1975
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2008, 04:06:14 »

İlyas Bey,

Bunların ismi 'Buraj Makinesi'. TCDD'de bir sürü var. 'Buraj' Fransızca'da 'sıkıştırmak' demek, yani balastı sıkıştırmak için kullanılıyor. Bir kere Tuzla civarında çalışırken gördüydüm. O yanlarında gördüğünüz kazmalar aynı anda traverslerin arasına rayların yanlarına şiddetle saplanıyor ve çıkartılıyor ve makina 2, 3 veya 4 travers mesafesi kadar ilerleyip kazma tekrarlanıyor.

Güle güle kullanın.

Selamlar,
Derya

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #12 : Temmuz 14, 2009, 22:18:58 »
Modelin gerçeğinden birkaç kare. Pazar günü Pendik Gar da çekilmiştir, tren geldi hemen başka çekemedim..

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Temmuz 14, 2009, 23:07:28 »
Syn İlyas Hocam,

Elinizdeki lokonun sesli dijitali bende var.

Harun Abi getirttiğinde mrc sesli decoder taktı,sesli çalışmasının videosu model trenciler forum videolarında var.

Size tavsiyem sesli kullanmanız,üstelik mrc kumanda ile pompa ve kazma çakma seslerini de kullanabiliyorum.

Ayrıca unutmadan Kibri bende vardı sattım.Kibri motorsuz ve demonte halde.Liliput ile mukayese bile edilemeyecek kadar dandik.sAKIN ALMAYIN.

Liliput markayı Harun Abi birkaç tane getirtti.Kapış kapış gitti ,iki günde bitti.Kaç tanesini sesli dijital olarak verdi bilemem ama ,kesinlikle sesli dijital tavsiye ediyorum.Bambaşka ,elimdeki lokoların içinde en beğendiklerimdendir.

Harun Abi'ye de bu vesile ile (sesli dijitale çevirdiği için) ayrıca özel teşekkür ederim.

Selamlar,saygılar.

İrfan Toprak.
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2009, 23:14:48 Gönderen: irfantprk »

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Temmuz 14, 2009, 23:30:12 »
İlyas Hocam unutmadan,

Harun Abi Ses hopellörünü ön büyük kabinin içinde arka tarafa içe takmış,kabin camlarının arka tarafının bir kısmını içeriden siyah film (yada bant)ile kapatmış.Dışarıdan bakınca belli bile olmuyor.Üstelik yarım saat içinde sesli dijitale çevirip videosunu siteye yükledi.Akşam hepimiz bu kadar nasıl hızlı işlemleri yaptığına da şaşırmıştık.Birkaç gün günün konusu olmuştu.

Balast vagonları ile harika bakım ve tamirat seti oluyor.

http://www.modeltrenciler.com/videopaylas/video/132/Lilipt-Tamping-Machine-with-Sound

Selamlar,saygılar.

İrfan Toprak.
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2009, 00:09:12 Gönderen: irfantprk »