Gönderen Konu: TÜRK LOKO NUMARALARI  (Okunma sayısı 6388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
TÜRK LOKO NUMARALARI
« : Şubat 29, 2008, 15:22:10 »
Değerli Modeltrenci Dostlar,
Bu konu altında sizlerle Türk loko numara , TCDD amblem ve Türk bayrağından oluşan setlerden bahsetmek istiyorum.
Özellikle Türk loko dönüşümü yapan Derya Bey ve Teoman Bey'in ve de tabiki birçoğunuzun ilgisini çekeceğini düşündüğüm bu setler kabartma ve pirinç/sarı bakırdan asitleme ile yapılıyorlar.
Modeltren aksesuarı yapan Alman KUSWA firması daha öncede yaptığı bu setlere bu sene Şubat ayından itibaren Türk loko setlerinide eklemiş.Tam detaylarını ve şartlarını bilmiyorum ama sipariş ile istenilen numaraları hazırlayabiliyorlar.Fiyat kısmında Türk setinin fiyatı ayrıca belirtilmemiş ama zannedersem 9.-Euro civarında.
Bu hoş detaydan  tüm Türk Modeltrencilerin faydalanabilmeleri için firmanın web adresini veriyorum.
http://www.kuswa.de/schilder.htm
Saygılar
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: TÜRK LOKO NUMARALARI
« Yanıtla #1 : Şubat 29, 2008, 17:25:42 »
Hem de metal ! Güzel yapmış Almanlar, KUSWA'yı daha önce duymamıştım. Dortmun'dun Doğusu, Frankfurt'un kuzeyinde nehir kenarında küçük bir kasaba olarak adres verilmiş.

Haber de çok güzel, http://www.kuswa.de/index.html ana sayfalarında, TCDD'yi 14 Şubat itibarıyla eklediklerini yazıyorlar. Sevgililer günü hediyesi yapmışlar bize  :D  istek üzerine yapacaklarını iletmişler. Sayfalarında Termine diye bir link ile yakın dönemdeki fuarları listelemişler 13-16 Mart'ta Sinsheim de yapılacak olan Fazsination Modellbau adlı fuara katılacaklarmış.

Güzel bir paylaşım oldu, teşekkürler.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 29, 2008, 17:53:49 »
Ferda bey bunu yapan ticari bir şirket olduğuna göre sipariş verebiliriz değil mi ?

Hayır için yapmayacaklarına göre parasını verir istediklerimizin yapılmasını sağlayabiliriz. Bir sipariş toplayalım mı ? Türkiye'deki modelcilerin ilgisini çekebilir, ve hatta özel bir indirim de alabilirmiyiz acaba, ya da Proses, Kuswa'nın da distributoru olsa doğrudan getirtse de biz de kulüp indirimi ile alsak, güzel olmaz mı ?

Kuswa'nın şirket logo renkleri mavi ama plakalarda üstü kapatılamasın diye kırmızı kullanmışlar, tabii elektronik dünyada yapılabileceklerin sınırı yaşa başa bakmıyor insanların kendileriyle belirleniyor.
« Son Düzenleme: Şubat 29, 2008, 17:58:49 Gönderen: Obiwan »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #3 : Şubat 29, 2008, 18:00:05 »
Ferda Bey bilgilendirmeniz için teşekkürler. Okan Bey'e katılıyorum. Eğer toplu siparişte bulunursak sanki daha iyi olacak gibi geliyor. Bence sipariş toplamaya başalayalım... Saygılar.
İlyas Şıklar

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Şubat 29, 2008, 18:32:12 »
Çok güzel oldu.Sanırım en çok benim işime yarayacak.Bence de bir liste oluşturulmasında fayda var.Bir seferde herkesin işi görülsün.
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5 : Şubat 29, 2008, 18:37:06 »
Ferda Bey merhabalar.

Bu güzel haberi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler.

Okan Bey'in önerisini değerlendirip, ihtiyaçlarımızı toplu olarak bildirmekte yarar vardır.

Harun Bey'in girişimiyle sipariş konusu daha düzenli olabilir.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Derya Ferendeci

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
  • Hayatta her zaman her şey kutudan çıkmaz
    • TCDD 1975
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2008, 14:13:47 »

Çok güzel, ama bende 30'dan fazla loko var. Benim tecrübem, böyle şeyler ucuz olmuyor. Adamlar benim verecem numaralara göre yapıp yapmadıklarını belirtmemişler bana sadece 56514 yetmez. Ve Buharlılara 2 değil 4 adet 'ay-yıldız' plaket gerekiyor, ikisi markize, ikisi de tenderin yanlarına.

Selamlar,
Derya

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2008, 20:42:27 »
arkadaslar,
ben bi sorayim, adam ne diyecek.sorun sadece fakli numaralarda degil, derya beyinde dedigi gibi 4 yildiz lazim.
bunun disinda misal bana bu plaketlerin ici siyah olanlari ve daha uzunlari lazim (E 525XX)..
bi mail yazdim, yolladim. acaba neler yapmak mümkündür diye..bakalim cevap ne olacak
selamlar
tarik
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı egraydin

• Erim Gürayd?n
  • Forum Üyesi
  • Yer: ISTANBUL
« Yanıtla #8 : Mart 02, 2008, 01:03:52 »
Evet benim de ilgimi çekti bu konu, ben de yeni yapacağım 21500'ler için 2 tane 2 şer adet DE21.... ve yedeğiyle falan 8 tane ayyıldız sipariş etmek isterim. Tabii ne derece esnekler onu anlamak lazım. Harun bey bu konuda talep çok olursa ticari olarak işi siz ele alırsanız şahsen ben memnun olurum.

Saygılar
Erim

http://eguraydin.page.tl
http://tcddfotoarsiv.page.tl

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #9 : Mart 02, 2008, 05:14:58 »
Derya ve Erim beyler,

Ben bu konuda çok cahil sayılırım. Sizler bu namaralama işlerini çok daha iyi biliyorsunuz.

Bana Türkiye'de çalışmış ve model tren firmalarının da modellerini ürettiği loko numaralarını bir liste olarak gönderirseniz ben irtibata geçer isterim.

Bu iş ticari açıdan önemli değil. MTK'nın bir servisi olarak düşünüp maliyet fiyatı neyse o fiyattan temin ederiz.

Ancak bana resimdeki haliyle değil de, mesela 4-5 ayrı numara için tek bir set gibi hazırlansa hem daha ucuza hem de ileriye dönük yedek olur gibime geliyor. Normal olarak böyle bir set 9 EU ise 4-5 li olanı 4-5 misli olmaz, belki 20-25 EU olur.

Ancak bu işin numaralarının hazırlanması ve isteyenlerin belirlenmesini açık söyleyeyim benden beklerseniz çok zor olur. Normal işlerime çok zor yetiştiğim bir dönemdeyim. Bunu bir arkadaş organize eder sonuçlandırır ve bana o şekilde verirse ben de MTK olarak irtibata geçip Türkiye'deki bir Model Trenciler Kulübü adına şu adette, şu kadar istiyoruz derim.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
KUSWAdan gelen cevap: TÜRK LOKO NUMARALARI
« Yanıtla #10 : Mart 05, 2008, 16:31:59 »
arkadaslar,
dün gece yarisinda KUSWA firmasi gönderdigim maili cevaplamis. sizlerin ilgisine sunuyorum (almancadan cevirdigim icin ve türkce deyimlerde sorunum oldugundan bazi cevirmeler hatali olabilir, kusuruma bakmayin):

sorunuz icin tesekkür ederiz.
baska bir müsterimizin uyarisindan dolayi ilerde plakette 2 yerine 4 adet ayyildiz olacaktir.
Özel siparislerinizi yerine getirebilirim. Özellikle DH veya E seri olanlarda sorun olmaz. Degisik renkler icinde pirinci tekli plaketlerde boyamam ve yapmam gerekir(yani misal E52500 bir plaket, ay yildizlar bir plaket). bana yardim olarak bir kac link veya orjinal foto yollarsaniz, sorun olmaz.
plaketler 10 avro renksiz olanlar icindir, renklendirmek icin 3 avro set basina ilave edilir (toptan sipariste bu fiyatlar daha ucuza gelebilir)

bunun disinda kargo fiyatlarini falan yazmis, ama o genelde almanya icin gecerli oldugundan, benim bile isime yaramaz..

evet arkadaslar, ne düsünüyorsunuz?
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...