Gönderen Konu: Tainz Railroad Simulator, TRS, Resimleri (Aşağıda 512 km/h ile nasıl gidilir..)  (Okunma sayısı 12973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Birinci bölüm:

İlk resimlerdeki makasa dikkat !
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2006, 12:13:24 Gönderen: ktuzunalp »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
ICE: Tainz Railroad Simulator (TRS) Resimleri
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2006, 09:54:03 »
İkinci Bölüm:

Aşağıda tramvay hattı ve Almanlar'ın Türkiye'ye vermek istedikleri dizel ICE setleri. Daha bizim makinistler gerçeğine elini sürmeden biz bunu kullanıyorduk  ;D
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2006, 10:10:35 Gönderen: ktuzunalp »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
ICE+Maglev: Tainz Railroad Simulator (TRS) Resimleri
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2006, 10:01:50 »
ICE resimlerine devam:

Sonra Maglev !

(İlk kullandığımda nasıl durduracağımı bulamadığımdan hat sonuna fena bindirmiştim, 500 km'den sıfıra düşmek kolay değil !).
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2006, 10:12:45 Gönderen: ktuzunalp »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Maglev: Tainz Railroad Simulator (TRS) Resimleri
« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2006, 10:04:09 »
Son resimler:

Sağdaki hız göstergesine dikkat ! 512 km/h hızla gidiyorum...
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2006, 12:12:52 Gönderen: ktuzunalp »

avsalı

• Ziyaretçi
bu similatörü ben beceremedim girdim bi kaç sefer ama olmdı nasıl yapıldığı hakkında yardım edermisiniz.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
Kamil Bey teşekkürler paylaşımınız için..
Bu Trainz'in en son versiyonumu?Bende vardı ama Avrupa scneariosu sadece İngiltere ile sınırlıydı..Birde şunu merak ediyorum BR212 gibi 5.dönem Avrupa makinaları varmı içinde?
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ben programın yüklendiği içerikte rastlamadım, yalnız Okan (Obiwan) bey'in söz ettiği gibi web sitesinden geniş bir arşive ulaşılabiliniyormuş.
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2007, 10:12:50 Gönderen: ktuzunalp »

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Kamil abi yine backspace galiba :D olmadı sanırım...
TRS 2006 mı sendeki abi? eğer öyleyse bulucam bi yerden bendeki fazla olmuyor 7 tane görev var bitti hepsini yeni görev açmıyor :(
Uğu®

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Mesajı düzelttim, bu backspace konusu kabus oldu valla,

Benim evdeki bilgisayarda TRS 2006 çok zor çalışıyor, kalabalık trenli senaryolara giremiyorum. Bilgisayarı yükseltince sürdürmeyi planladım. 
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2007, 10:17:17 Gönderen: ktuzunalp »

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
ozaman 2006 yı bulmam lazımmm.
Uğu®

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ömer bey, mesajı görmemişim, kısaca anlatmaya çalışayım:

Programı çalıştırdıktan sonra, mavi menüden "Start" derseniz (Resim 1)

Surveyor
Driver
Railyard
Trainz exchange

menüsüne ulaşırsınız (Resim 2). Diğer seçeneklerde ilginç senaryolar olsa da bence "Driver" (sürücü) bölümünden başlanabilir.

Bu bölümde senaryo listesi karşınıza çıkacak. Senaryolar arasında "Tutorial" yazanlar öğretici senaryolardır, lokomotif nasıl hareket ettirilir, vagon nasıl ayrılır vb. Bunları da Resim 3 ve 4'de görebilirsiniz. Burada yaşayacağınız tek sorun, program size "şunu yap" şeklinde İngilizce yazı çıkarttığında bunu çözebilmenizdir. Bu konuyu da genellikle deneme-yanılma yöntemiyle çözmekteyiz. Basit senaryolardan karmaşığa giderseniz zamanla çözersiniz diye düşünüyorum.

Lokomotif içinde gaz vermeden önce reverser kolunu ileri veya geri ayarlayın. Lokomotifi hareket ettirmede karşılaşılan en büyük zorluk, bütün fren kollarındaki basıçları hareket öncesinde boşaltmayı atlayabilmenizdir. Frenleri (brake) tamamen boşaltın, yoksa tren yerinden hareket etmez. Sonra gaz (throttle) verin. Bir de hız sınırlarına uymaya çalışın. Yoksa deray kaçınılmaz. Bu biraz deneyim gerektiriyor. Gerçi nedense Maglev'de hız sınırlarını çok aşmama rağmen deray olmuyor.

Bir de bana ters gelen nokta, ileri giderken, reverser (yön değiştirici) kolunu terse alıp gaz verince tren hemen duruyor.   

« Son Düzenleme: Ocak 05, 2007, 12:16:17 Gönderen: ktuzunalp »

Çevrimdışı ahmetemrah

• Forum Üyesi
  • Yer: sakarya
kamıl bey bu oyunun demosunu y ada aslını netten ındırmek mımkun mu

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ben TRS'yi piyasada MSTS ararken onun yerine bulmuş, bunun için de başta üzülmüştüm. Tabi ki sonradan muhteşem olduğunu anladım.

Google'dan "TRS 2006 Demo" yazdığınızda birçok link geliyor.

Zaman bulursam, MSTS'ye Şafak Aktaş'ın tasarladığı lokomotiflerden (24000, 22000) yüklemeyi deneyeceğim, Okan bey siz bunu denemişmiydiniz? Bir ara Trenler grubunda nasıl yüklenecekleri anlatılmıştı, gerekirse araştırabilirim. Sitesinin adresi:

http://web.deu.edu.tr/safakaktas/images/msts/msts.htm

Resimler insanı etkiliyor değil mi?   

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
Şafak Bey'in hazırlamış olduğu DE24000 gibi TCDD modellerine baktım,sanıyorum loko dosyalarının türleri sadece MSTS'nin tanıdğı türde dosyalar..Dolayısıyla TRS tanımaz diye düşünüyorum..Ama bir yandanda kendi kendime diyorum,keşke Şafak bey TRS için hazırlasaydı zamanında bu modellemeleri..MSTS gerçekten son derece bayağı bir simülasyon,gerçeklikten çok uzak,her açıdan..(Şafak Bey'in lokoları kesinlikle bu görüşün dışında..!!)..
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Şafak bey'in bir aralar çok güzel bir sitesi vardı, ama simdi nedense birkaç resimden başka birşey bulunmuyor.

avsalı

• Ziyaretçi
yok ya bende bir anormallik var verilen linklere bakıyorum ama yükleyemiyorum

avsalı

• Ziyaretçi
ben hala içine binipte makinist gibi kullanabileceğim bir tren oyunu bulamadım mehmetali bey.

avsalı

• Ziyaretçi
yükleyemiyorum bir türlü tam linki varfmı sizde ben beceremedim açıkcası hepsi karıştı açıklamalı bir anlatımla anlayabilirim herhalde :)

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
TRS ve MSTS kabin içinden makinist gibi kullanabiliyorsun. TRS ile mouse whell ile zoom yapabiliyorsun bölyelikle önündeki tabalayıönceden okuyabiliyorsun. hız sınırı tabelaları için ideal bir yaklaşım ceza puanı almamamk için güzel. oyunda birde şöyle birşey var hız sınırı artan bir tabelayı geçtikten sonra son vagon geçtikten sonra hız limitin yüksleiyor hız düşürme tabelalarında ise lokomotif geçtikten sonra sınırın hemen değişiyor. tabi bu tabelayı önceden farkedip hız kesmezsen ceza puanı ve uyarı alıyorsun.
Uğu®

avsalı

• Ziyaretçi
şu oyunun tam linki yokmu ben yükleyemedim hala olmuyor açıklamalı bir anlatım için yardım istiyorum.saygılar