Gönderen Konu: Merhabalar  (Okunma sayısı 2216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
Merhabalar
« : Aralık 16, 2007, 14:27:55 »
arkadaslar selamlar,

ilk önce kusuruma bakmayin diyerek baslamak istiyorum. calistigim e52000 modelini tanittim, ama kendimi tanitmaya (ve su an icin e 52000lik calismalarina) vakit bulamadim..

adim Tarik, yasim 20. yani grupta olan gencliktenim kisacasi :)
avusturyanin baskenti olan viyana dogumluyum, ilk okulu istanbul/avcilarda okuduktan sonra ailece yine buraya geldik. ve hala burdayiz (su anlik). lisede makina mühendisligi okudum (türkiyede yüksek meslek lisesi diyorsunuz, ama burdakiyle karsilastirilmaz),
simdide endüstri mühendisligi ve ticaret okuyorum (karisik bisi iste)..

trenler, cogu kisideki gibi, baslangic seti ile basladi...ama benim degil, abiminkisi ile :)
avcilarda oturur iken seti nadir kuruyorduk. zaten abim pek oynamazdi..trenle ilgilenen bendim..
set dedigim zaten märklinin standart seti idi. demirden raylar (M), bir kac vagon (setten), sonra makaslar geldi, lima vagon geldi (babam o zamanlar burada yasiyordu, her geldiginde birseyler getirirdi) derken set orda kaldi...

gün gectikce, ve malum E-5 in yakininda otururken, yaz aylarinda e5in yaninda oturup seyrederken, ilgi alani tirlara ve otobüslerede sicradi...e bide o zamanlar 403ler cikmisti, mercedes benz hosderenin deneme yolu avcilardan geciyordu, yurt disina giden otobüsler gümrük icin geciyorlardi...

derken, bir yaz babam geldi, bir anda auvsturyaya gidiyoruz dedi. tabiiki o zaman, ilk gidisimde treni alamadim.....

buraya geldim, trenleri gördüm, heveslendim. ve o gün alamadiklarimi bu son senelerde kolleksiyonuma kattim...

simdi soracaksiniz, AC mi DC mi kullaniyon...

su an icin märklin setim duruyor..satmamda zaten...

ama 13 yasinda babamla oturup konustuktan sonra (ac dc nedir, hangisini iyi) kararimi verdim...dc...

avusturayada özellikle dc cok iyi bulundugundan ve ac ye kiyaslanirsa daha uygun oldugundan, daha cok maket oldugundan kararimi verdim...

ama istedigim bazi lokolar sadece ac sistemi icin oldugundan, onlarida aliyorum (alacagim)...

son sene icinde özellikle tcdd maketlerine ve türk maketlerine ilgim büyüdü. böylelikle tcdd nin vagonlarini aldim (sachsenmodelle), bir yigin orjinal otobüsüm var (ulusoy megaliner dahil), türk lojistik firmalarinin tirlari var...varda var...ama sergileyecek yerim yok :(
olsun, olmasin, alayimmi, kalsinmi derken ebayde gördügüm 1043 maketlerini (2 adet) keseme pek aci vermedigi icin aldim...elime gectiklerinde ici actigimda soka ugradim..böylece e52000 serisine cevirmeye karar verdim. düsüncem su idi: kirilsada, sonuc olarak birseye benzemesede en kötü ihtimal iskat edilmis veya kaza yapmis bir loko gibi gösterirsin...ismi cismi bilinmeyen...

su an icin anlacaklarim bu kadar...umarim okurken caniniz sIkilmamistir...

selamlar

tarik b 
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Merhabalar
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2007, 15:15:16 »
Tarık bey,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Sizin gibi tren ve model meraklılarının yazacağı hiç bir şey bizlerin canını sıkmaz aksine memnun oluyoruz.Çalışmalarınızı,tavsiyelerinizi ve bilgilerinizi bizimle paylaşmaya devam ederseniz dahada memnun olacağız.
Saygılar
Ferda....
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2007, 15:17:28 Gönderen: Ho »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.