Gönderen Konu: Italian Western  (Okunma sayısı 2633 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Italian Western
« : Aralık 13, 2007, 00:04:18 »
Aynen dergideki başlığı koydum, bu seferki kurgu bir İtalyan'a ait. Model Railroader dergisinin Ocak 2008 sayısından(taze geldi bugün).

Kurgu, model trenciliğin yaşı olmaz dedirtecek cinsten. Eser sahibi Angelo Battistella, grafik tasarım studyosu sahibi, Adriyatik denizi kıyısındaki Trieste şehrinde yaşayan 80 yaşında bir İtalyan. En aşağıda resmini göreceksiniz biraz Michael Caine andırıyor.

Eşi ve John Allen'ın yardımlarıyla, 1960lı yıllarda yapılan İtalyan spagetti-western filmlerindeki atmosferi yakalamaya çalışmış. İlginç olan hayatında hiç ABD'ye gitmemiş. Makalede, kurgudaki çalışan plaktornasını Model Railroader dergisinin Mart 1973 deki bir makaleden yararlanarak yaptığını gururla belirttiğini yazmışlar, ancak fotograflardan da göreceksiniz özellikle köprüler bana ilgi çekici geldi(aslında fotograflarda özellikle onun için çekilmiş sanki ;) ).

Kurgu, HO ölçek 4x7 metrelik ve DC ve DCC olarak hazırlanmış. 3. resimde kurgunun genel görünümünü ve fotografların çekildiği yerleri görebilirsiniz.

2. Fotograf

1.fotograf

Genel kurgu planı

3.Fotograf

4.Fotograf

5.fotograf

6.fotograf

7. Fotograf

Angelo Battistella

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Italian Western
« Yanıtla #1 : Aralık 13, 2007, 00:33:04 »
Aha, vallahi de benden kopya çekmiş, kurgusunun planı neredeyse benimkiyle aynı. Sadece plaktorna benim kurguda içte yer alıyor o dışa koymuş. Okan Bey, teşekkürler...İlyas Şıklar