Gönderen Konu: Havaalanı -tren hattı diorama  (Okunma sayısı 3188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kacak

• Ziyaretçi
Havaalanı -tren hattı diorama
« : Eylül 12, 2007, 14:47:29 »
 Öncelikle herkese merhaba geçen abdurrahman abinin web sitesinde uçak hangarı gördüm bilgisayar kablolarından yaptığı onu görünce aklıma şöle bir fikir geldi,Elimde daha önceden yaptığm 2.dünya savaşı uçaklarından bir tane var boya ve eskitme olayına hiç girmemiştim,abdurrahman abiden kopya çekerek uçağın hangarını hazırladım şu an bir gözetleme kulesi yapıyorum ve bu havaalanına bağlanan bir demiryolu hattı düşünüyorum ama bu hat ve tren piyasada oyuncak olarak 3-4 ytlye satılan trenlerden olacak ufak tefek eskitmeler yapıcağım boyutlar hemen hemen örtüşüyor.
küçük bir diorama olcak bir mantar pano boyunda ama size bir sorum var dağ tepe işini alçıyla halledicem ot çimen olayınıda işylerine yılbaşında gelip kuruyup kalan çiçeklerden tırtıkladığım malzemeyle halledicem ama sorum şu boyama işi guaj boya kullansam ne olur veya kullanabileceğim başka bir boya türü biliyormsunuz resimlerinide çekip göndericeğim size inşallah güzel olacak başlangıç için fikirlerinizi ve düşüncelerinizi saygıyla bekliyorum..

Nedim

• Ziyaretçi
Ynt: Havaalanı -tren hattı diorama
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2007, 21:29:27 »
sevgili hüseyin girgin bey,
boyama teknikleri ve malzemeleri konusunda teoman beyin yapmış olduğu çalışmalarda
ayrıntılı bilgiler var. eger o çalışmalarda biraz sörf yapar ve teoman bey ile irtibata geçer isen
sana detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır. keza kendileri resim öğretmeni.. bu konularda ve
diğer konularda yapmış olduğu titiz çalışmaları ve açıklayıcı bilgileri sanırım sizde hayranlık ile
okuyacaksınız.
saygı ve sevgilerimle.
nedim kuş..