Gönderen Konu: TCDD Dizeller + Maket model karşılıkları  (Okunma sayısı 18569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ebaykal

• Ziyaretçi
TCDD Dizeller + Maket model karşılıkları
« : Aralık 24, 2006, 13:13:58 »
Arkadaşlar,
Bu bölümde TCDD Manevra dizellerinin model karşılıklarını göreceğiz

Erkut

Önce V100

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: TCDD Dizeller + Maket model karşılıkları
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2006, 13:39:15 »
erkut abi emeğine sağlık çok güzeller inşallah benim de bir tane olur

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2006, 22:30:21 »
Yukarıdaki mavi loko DE 11000 değil DH 9500.

Saygılar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 27, 2006, 01:17:17 »
  Gönül hepsinden olsun istiyor ama biraz zor galiba,Erkut abi fotoğraflar için teşekkürler.

mali....

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2006, 08:30:08 »
istemezmi insan bende daha dün başladı bu merak bütünn trenler bende de olsun istiyorum.hatta biraz egoist davranıyorum bende olanlardan sizde olmasın istiyorum :)

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2006, 15:37:26 »
erkut abi buda benim dizelim yeni aldım ve ilk lokomotifim inan çok sevinçliyim :) erkut abi bu lokoyu çalıştırmam için ne tür ray ve güç ünitesi lazım bana bilgi verebilirmisin
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2006, 15:39:44 Gönderen: avsalı »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2006, 16:27:33 »
Evet erkut abi marklin daha öncede bahsetmiştim bir diorama içinde raylarını birbirine deydirmeden iki ayrı hat kurucam hattın birinde marklin çalışcak diğerinde de 3 adet piko çalışacak ancak marklinin daha rayları ve güç ünitesi yok bu model marklin dizeli hangi raylarda çalıştırcam model ac yanılmıyosam yanlışsa düzelt bana hangi tür ve model marklin ray ve güç ünitesi lazım

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #7 : Aralık 28, 2006, 23:17:38 »
DB Dortmunder Eisenbahn;DE11000 serisine en yakın modeldir..

kaynak:http://www.trainsofturkey.com

Marklin DE1024

Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Aralık 28, 2006, 23:20:23 »
Ömer Bey merhaba,
Marklin sisteminiz için 60652 mobile station öneririm,özelliklede dijital lokomotifler için en stabil çözümdür,kullanımı kolay ve çok gelişmiş bir kumanda sistemidir..

Evet erkut abi marklin daha öncede bahsetmiştim bir diorama içinde raylarını birbirine deydirmeden iki ayrı hat kurucam hattın birinde marklin çalışcak diğerinde de 3 adet piko çalışacak ancak marklinin daha rayları ve güç ünitesi yok bu model marklin dizeli hangi raylarda çalıştırcam model ac yanılmıyosam yanlışsa düzelt bana hangi tür ve model marklin ray ve güç ünitesi lazım
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Meşhur lokomotif bu. Resimler Jimmy Cem tarafından gönderilmişti. Maket karşılığına şimdiye kadar rastlamadım, büyük olasılıkla en azından kaportayı kendinizin yapması gerekiyor.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2007, 14:52:57 »
DE 11 000 resimleri:

En sona 10 000'de karışmış...

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2007, 16:35:42 »
Kamil bey,
ben bir ara DH27000'in modelinden vazgeçip gerçeğinin Almanya'daki karşılıklarını aradım orada bile yok,sorduklarım hep Alman vatandaşları idi,lakin onlar için bile gizemli bir model..

hatırladığım kadarıyla bu lokolardan 5 tane falan alınmış zamanında deneme maksatlı olarak,ona karşılık,yanlış hatırlamıyorsam DH21500'lerde alınmış,karşılaştırma yapmak için,neticede 27000'ler pek tutulmamışlar 21500'lerde karar kılınmış..Ek bilgisi olan varsa ilave ederse iyi olur :)
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 04, 2007, 16:47:40 »
Gürcan bey,

Baktığımda markizin DH 6500 ile çok benzer olduğunu görüyor gibiyim, sanırım aynı üretim anlayışından çıkmış. En azından markiz hurda bir DH 6500 (Fleischmann V 60 vb.) elde edilebilirse, mekaniği V 212 gibi bir makineden alınırsa, kalan kaporta bölümleri yeniden inşa edilerek ortaya çıkarılabilir gibi bir kanıya vardım.   

Ben de bu lokomotifi Jimmy Cem resmini gönderinceye kadar bilmiyordum.   

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 04, 2007, 17:04:30 »
Aslında 212 mekaniğini de uzatmak gerekiyor, hakikaten garip ve az bulunan bir seri. Yine Almanlar'ın beğenmeyip bize gönderdiği araçlardan olabilir, Jimmy Cem eski forumda açıklamalar yapmıştı ama hepsi aklımda kalmamış.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Ocak 04, 2007, 17:18:23 »
Kamil bey 6500'ede benziyor lakin dh11500'ün genel kalıp olarak aynısı,dediğiniz gibi DB'de BR212 veya V100 tipi.Ama ölçüleri çok daha farklı bu yüzden uzatmak gerekecek..özelliklede CoCo boji dizilimli olduğu için,lokonun gövdesi fazlasıyla uzun ve bir diğer farkıda,lokonun üstü düz,DH11500 lerde ise hafif uçlara eğim var,bunu sağlamak zor olsa gerek ama imkansız değil bence..Markiz kısmını ben sağlarım,elimde var,yeterki gövdeyi bulalım..

Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 04, 2007, 17:23:30 »
Gürcan bey, ben Co-Co olduğunu iyi seçememişim, haklısınız, işin bu yönü de var. Ama söylediğiniz gibi, hala yapılabilir.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Ocak 04, 2007, 17:32:05 »
Kamil bey alt iskeletide buldum az evvel,yani şu an elimizde markiz ve yürüyen aksamı taşıyan alt gövde var,bir tek üst gövde kısmı gerek..dikkat edersenz şu an motordan bahsetmedim bile ;D

Motor var olmasına varda,şaft ve volanları B'B' yapısına uygun,bunu C'C' ye döndürmek gerekli,aklıma bir şeyler gelmeye başladı ama  ???
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 04, 2007, 17:36:01 »
Gürcen bey, bir ara bana malzemelerinizden söz etmiştiniz, anlaşılan eksik kalan parçalar Lego mantığıyla bir araya gelecek  :D

Bir BB bojiye, yarım boji ekleyerek CC yapmak gibi mi ?

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Ocak 04, 2007, 17:45:34 »
Kamil Bey bir nebze LEGO mantığı diyebiliriz  :D

aklıma son gelen ise hali hazırda C'C' olan bir dizel lokonun alt kısmını motoru dahil olmak üzere kullanmak :-\ Uzunluk konusunda HO ile karşılaştırdığımızda,aslına ne derece sadık kalırız,tartışma götürür ama,olmaz diye birşey tabiki yok,hep beraber Mahmut Bey'in DE24000'lerini DE22000'lerini görüyoruz,onunkiler kadar asla ve kat'a olmaz..Hoş zaten iddiamızda yok  ;D olamazda,,Şu an için Mahmut Bey'e rakip varmı,,zannetmiyorum,ama az da olsa onun tekniklerini duyduğumuz kadar kullanabilirsek belki bizde nacizane bir şeyler başarabiliriz..(inşaallah)  :)
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 04, 2007, 18:06:21 »
Tabi ki, o da ("inşallah") işin başka bir boyutu  :D