Gönderen Konu: BAŞLADIM BEN DE  (Okunma sayısı 12569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
BAŞLADIM BEN DE
« : Temmuz 21, 2007, 02:08:53 »
Sonunda ben de başladım diaromama.Farklı bir yöntem kullanıyorum .Önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
Ynt: BAŞLADIM BEN DE
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2007, 02:10:10 »
Gazete kağıtları üzerine alçıya batırılmış bezler kullanıyorum

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2007, 02:12:35 »
Şimdilik pek birşeye benzemiyor biraz zaman alacak daha benzemesi de.O kadar çok gazete kağıdı harcıyorum ki.etraftan gazete toplamaya başladım artık.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2007, 09:42:42 »
Hayırlı uğurlu olsun.Önemli olan bir işe başlamaktır.Diaromanın ileriki aşamadaki resimlerinide görmek isteriz.Kullandığın yöntem yanlış değil,ancak uğraşısı çok.Alçı ve bezler kuruduğu zaman üzerinde çalışması biraz zor olabilir.Ancak önemli olan zoru başarmak.Her türlü fikir yardımına hazırım.Yer problemin yoksa gerisi kolay.Sana başarılar dilerim.  Naci Gürbüz.

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Temmuz 21, 2007, 14:49:59 »
Hayırlı olsun.Sana tek tavsiyem önce eline bir kağıt al ve sıralamayaı iyi yap.Tekrar tekrar söküp takmalar hem malzemeyi hem sabrı tüketiyor.Standın ölçüleri nedir.
Bu arada görüşemez olduk.Bi haberleşelimde program yapalım olmazmı.
Kendi halinde,model tren sevdalısı

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Temmuz 21, 2007, 15:27:12 »
Standın ölçüleri 260*170cm.Planını yaptım biraz yavaş ilerleyeceğim çünkü küçücük bir alanı bile doldurmak o kadar zaman alıyorki.Ama güzel olacak gibi geliyor.
Balayından daha yeni döndüm de siteye bir aydır girememiştim.Tamam bir ara ayarlayalım.
Görüşürüz...
EMRE

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 21, 2007, 19:54:55 »
sevgili hobidaş emre bey dostum,
oncelık ıle sız ve sevgılı esınıze mutlu ve huzurlu bır yasam dılerım..
dıoroma/kurgu calısmaların hayırlı olsun. ancak bıraz elestırıde bulunmadan edemıyecegım pesınen ozurlerımı kabul etmen ricası ile. amacım yermek degil daha iyi dıoroma/kurgulara ulasabılmek adına. nacızane daha yolun basında oldugunuzdan bu yorumları yapacagım.
kurgu platformun gordugum kadarı ıle ahsap bır cerceve uzerıne 18mm lık suntadan
olusturulmus. cok cıdı bır agırlık teskıl eder. yapmıs oldugunuz ana cerceve uzerıne sunta yerıne ınce kontra (sukontrası veya normal kontra) kullanmanızı tavsıye eder ıdım. olası tasıma, yer degıstırme gıbı konularda problem yasamazsınız. ayrıca alt zemıne herhangı bır aparat koyma durumunda sunta uzerınde calısma zor olacaktır. ornegın alt zemıne monte edılmesı gereken yerlerdekı makas motorları vs. gıbı veya zemınden daha asagıda bır cukur alan (golet vs. gıbı)..
ayrıca sevgılı dostumuz eray bey de belırtmısler malzemelerı sok tak sızı bır haylı yıpratacaktır.
oncelık ıle bır plan uzerınde calısıyor ısenız veya kendınız bır plan olusturdu ısenız rayları montajlamak ve sonrasında olusturulacak zemın ve cevre olgularını yaratmak..
ınsallah sızlerı bu elestırılerım ıle uzmedım..
sevgı ve saygılarımla. herseyın ve dıoromanızın sen olması dılegı ıle..
nedım kus..

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2007, 13:11:12 »
Ne demek Nedim abi ne üzmesi asıl zaten böyle  tavsiyeleriniz için başlar başlamaz resimlerini koydum.Sunta konusunda yapabileceğim bir şey yoktu mecburen öyle oldu.Raylarıda döşeyemiyorum Çünkü ilk olarak rayları döşeyip denedim raylar alçı oluyor ve ıslanıyor paslanmalar hemen oluştu.O yüzden söktüm.Bakalım biraz daha ilerleyeyim yeni resimler koyacağım.İyi gidiyor şimdilik herşey yolunda.

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2007, 15:46:35 »
Bir miktar daha ilerledim.Sıradağların başlangıcı ve tırmanan bir yol.

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2007, 18:10:03 »
Emre abi hayırlı olsun.Naci abi'nin dediği gibi alçı üstünde çalışmak biraz değil,bayağı zor.Kırılmalar,çatlamalar falan olabilir dikkat gerektirir.Bakalım nasıl bir iş ortaya çıkacak.Kolay gelsin.Selamlar...
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2007, 18:11:44 Gönderen: Jazzista »

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Temmuz 23, 2007, 14:19:27 »
   Emre iyi gidiyorsun,kolay gelsin.

mali...

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Temmuz 27, 2007, 23:09:36 »
şimdilik sadece bir ön foto.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12 : Temmuz 28, 2007, 00:30:53 »
Emre bey cok iyi gidiyorsunuz tebrik ediyorum.. İlk görüntüde gayet hoş olmuş. Size bir tavsiyede bulunmak isterim  eğer alçının daha hızlı donmasını isterseniz içine bildiğimiz sofra tuzu ekleyin bu şekilde donma süresini çok hızlandırırsınız. Saygılar.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Temmuz 28, 2007, 08:55:29 »
Emre kardeş.İlk resmin harika.Hızlı gidiyorsun.Bu hevesin bizleride umutlandırdı.Saten alçı kullanmanı tavsiye ederim.Üzerine istediğin gibi şekil verebilirsin.Her türlü yardıma hazırız.Bol sabır ve zevkli saatlaer dilerim.Selamlar.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Temmuz 31, 2007, 12:21:51 »
Arkadaşlar iyi gidiyor baya ilerledim ama sizlere danışacağım şeyler olacak.
Boyama yaparken ne tür boya ve fırça önerirsiniz?
Çimen dokusunu yapıştırırken nasıl bir yöntem ya da hangi tür tutkal önerirsiniz?
Teşekkürler...
EMRE

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Ağustos 04, 2007, 18:24:37 »
Emre Kardeş.Tekrar kolay gelsin.Üstatlar sorularınıza cevap vereceklerdir herhalde.Ancak nacizhane olarak bende yaptığım diaromamdan esinlenerek bazı bilgiler verebilirim.Ben her çeşit fırça kullanıyorum.Ancak elime bir tanesi yatkın geliyor ve genellikle onu kullanıyorum.Bu sizin seçiminiz.Çimenleri ben şöyle yapıyorum.Öncelikle bu konuda beyaz tutkal kullanıyorum.Tutkalı döşeyeceğim çimen renkgi ile renklendiriyorum.Daha sonra çimen döşeyeceğim zemine sürüyorum ve üzerine çay süzgeçi ile çimen dokusunu serpiyorum ve gerekirse dökdüğüm yeri parmaklarimla pastırıyorum.Kuruduktan sonra gerekirse ayni işlemi tekrarlıyarak,çimen dokusunu kalınlaştırıyorum.Sanıyorum bu kullandığım yol sana bir fikir verebilir.Sana tekrar başarılar ve kolay gesin diyorum.NACİ GÜRBÜZ 

Çevrimdışı emrem191

• EMRE
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Ağustos 06, 2007, 18:58:12 »
Merhabalar.İşin kabasını bitirdim gibi.Ufak detaylar kaldı sadece.Şimdi ray döşeme aşamasına geçtim.Rayları karton kağıtların üzerine yapıştırıp kartonları da tabana yapıştırmayı planlıyorum.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #17 : Ağustos 06, 2007, 20:52:55 »
Emre bey,
Elinize sağlık,oldukça güzel bir şekil vermişsiniz ve işin zor tarafını aşmışsınız.Bence şimdi en güzel kısımlar başlıyor.Kolay gelsin,ilerlemeleri bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
Selamlar
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

uluozgur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 07, 2007, 00:06:02 »
Sevgili Emre,

Bir ara Tufan Abi'nin atölyesine gelsen çok kolay teknikler görebilirsin. Tufan Abi ve Osman Abi çok yardımcı olacaklardır.

Kolay gelsin.

Çevrimdışı driver-x

• Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #19 : Ağustos 07, 2007, 10:11:14 »
Merhaba,

Düşündüğün yüksekti sistemi ve uygulaman harika olmuş,şimdiden bitmiş halini merak ediyorum.
Kolaylıklar dilerim.
THIS IRON HORSE READY TO GO!!!