Gönderen Konu: Arkası Yarın  (Okunma sayısı 12243 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
  • Yer: BAKIRKOY
  • Vicdan ile Zafer kazanılmaz
Arkası Yarın
« : Nisan 27, 2007, 14:04:08 »
Dostlarım

Eski forumda koymuş olduğum resimler malumunuz server çöktükten sonra kaybolmuştu. Sizlerle o vakitten bu yana eklenen ki (10 kadar kutularındaki lokomotif ve hızlı trenler serileri ) baya eklendi hem elime bugün ulaşan hemde eldekileri gösteren son resimleri beğeninize sunuyorum. (Fazlalıkları satışa çıkartmıştım onlar buraya dahil değil.)

Peyder pey hızlı trenler ve vagonlarıda (ufaklık evden uzaklaşır uzaklaşmaz) halıroma da kurarak paylaşacağım.

Önerilerinizi bekliyorum.

Sedat ÇOKER - Lima Train
SIRAYLA YENİLER DEN BAŞLAYARAK
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2008, 22:02:38 Gönderen: Harun »
Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
ARKASI YARIN
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2007, 14:04:51 »
DEVAMI
Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
ARKASI YARIN
« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2007, 14:06:22 »
VE SOON LG SNCF
Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
ARKASI YARIN
« Yanıtla #3 : Nisan 27, 2007, 14:18:48 »
COK YER TUTTUGU ICIN LIKLERE TIKLAMANIZ YETERLI OLACAK

Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
Ynt: ARKASI YARIN
« Yanıtla #4 : Nisan 27, 2007, 20:05:28 »
Sedat bey kolleksiyonunuz süper .

Tam olarak kac lokonuz kac vagonunuz oldugunu biliyormusunuz yada kolleksıyonunuzu hıc yabancı sıtelerde paylaştınızmı ?
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : Nisan 27, 2007, 20:13:23 »
Merhabalar Sedat abi.Zengin sayılabilir güzel bir koleksiyonunuz var.Acaba bu lokoların çoğu Lima mı?Markaları tam olarak nedir?

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 27, 2007, 22:04:12 »
Arkadaslar
Evet filo baya büyüdü hatta coştu. Elimdeki bütün lokolar lima (1 tane bachman ve 1 adet triang) vagonlarda ise ki yakında resimleyeceğim % 99.9 lima 1-2 adet jouef ve pıko var

Artık sadece elimde olmayanlara ulaşmaya çalışıyorum ki galiba kataloglarda  yeralan 60-80 arası 5/6 hariç tüm lokoları aldım diğerlerinde kovalıyorum.

Kısmetse  dukkan tadılatı ıle en ust katta yerım olacak (ofıs olarak gorunuyor) buraya kucuk ama cok amaclı bır dıaromayı kurmak ıcın onerılerınıze ıhtıyacım olacak

Uluslar arası sıtelerden bir adet loyd tipi carena ve turntable beklıyorum dusmesını hayırlısı dıyelım

Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 27, 2007, 22:08:50 »
Kusura bakmayın unutmusum

Toplam 47 lokomotıf var (satılıklar harıc ve tabiki üç hızlı tren ) vagonları saymadım halı kurguda ortaya cıkacak ;) ( TGV / TOKAIDO ve LUFTHANSA )
elimdekileri ise okan daha hiçbir yerde paylaşmadım eksiklerimi tamamlamayı bekliyorum. Bitince tüm sitelere koymayı düşünüyorum.

Hepsini kurmayı dörtgözle bekliyorum

Sedat

Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #8 : Nisan 28, 2007, 21:46:09 »
sedat bey merhaba

gercekten cok güzel bende ilk setimi ve ikincisini lima aldım gercekten muhteşem

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 28, 2007, 22:35:55 »
Sedat bey bunlar ne güzel şeyler böyle. çok güzel görünüyorlar.bunlara bir vitrin düşünmüyormusunuz.saygılar

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Nisan 28, 2007, 23:24:57 »
BIR VITRIN TABIKI VAR
ILK ETAPTA TEK HATTI VITRININ ICI SIMDI UC HAT KOYACAK YER BULAMIYORUM.BU YUZDEN GRUPLAYARAK CEKTIM RESIMLERI YARIN DA VAGONLARI VE DIGER LOKOLARI RESIMLEYECEGIM KISMETSE.

LIMA BENIM ILK GOZ AGRIM EGER KENDINIZI TANITIM KOSESINI OKURSANIZ BABADAN VE DEDEDEN KALMA DIYEBILIRIZ.

HATTA BUYUKBABAMIN YAPTIGI ILK MAVI TREN VAGONLARINI KOYACAGIM BİRAZDAN YOUTUBE YE LINLERIM O ZAMANIN ŞARTLARI İLE NELER YAPILABILIYOR DIYE

SEVGILER
SEDAT 
Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Nisan 29, 2007, 00:24:50 »
Arkadaşlar ilk link

UMARIM BEGENIRSINIZ EL YAPIMI MAI TREN VAGONU (YAKLASIK OO OLCULERDE)
MALZEMELERE GELINCE EKI 10KRS/ANTEN RADYALLERI / TENEKE / KESKI  VE RAYLAR ICIN KORNIS ILE KULLANILMIS KIBRIT COPLERI İLE TAHTA PLAKALAR

TAMAMI EL IMALATIDIR

Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Nisan 29, 2007, 13:38:06 »
VAGONLARA SIRA GELDI
LUFTHANSA AIRPORT SHUTTLE TRAIN - KONTEYNER VAGONLARI - KÖMÜR VAGONLARI İLE YOLCU VAGONLARI

IKINCI KISIM
RAMPALARI BULUNAN IKI ADET ARABA TAŞIYICI / ÇEŞİTLİ YÜK VAGONLARI / HOLLANDA - ALMAN VE ITALYAN DEMIRYOLLARINA AIT YÜK VAGONLARI / ORIENT EXPRESS VAGONLARI / UZUN KASA KAPALI YÜK VAGONLARI BİR ADET JAPON BUHARLI LOKO VE SANTA FE LOKO

Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Nisan 29, 2007, 13:49:04 »
DEVAMI
ITALYAN YOLCU VAGONLARI (1970/1975) / ALMAN YOLCU VAGONLARI / ITALYAN FRANSIZ VE ALMAN DEMIRYOLLARI YOLCU VAGONLARI / KAPALI YÜK VAGONLARI /COCA COLA SERISI / ACIK KISA YÜK VAGONLARI / ÇİMENTO - CEVHER - ARABA - KAMYON - ŞEKER TAŞIMA VAGONLARI

YAKIT VAGONLARI - KUTULARINDA GOLDEN SERIES EUROPE EXPRESS / ALMAN DEMİR YOLLARI TOUROPA - FRANSIZ YOLCU VE YÜK VAGONLARI / ALMAN DEMIR YOLLARI VAGONLARI ( GOLDEN SERIES) / PIKO MARKA ALMAN DEMIR YOLLARI VAGONLARI / KUTULARINDA DİÐER LOKO VE VAGONLAR

Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Nisan 29, 2007, 13:55:30 »
SON PARTI
HIZLI TRENLER  TGV - FRANSIZ VE FS - ITALYAN /BUYUKBABADAN KALAN IKI EL YAPIMI VAGON VE LIMA VİNÇ İLE EL KURMALI FLEISCHMANN BUHARLI LOKOMOTIF

DUVARA MONTELI BIR DOLABIM VARDI AMA ARTIK YETMIYOR KISA BIR SURE SONRA DAHA BUYUK BIR DOLABA TASIYACAGIM. EVDEKI BAYANLAR BU KONUYA ÇOK KIZSALARDA EHHH NE YAPALIM ONLAR AYAKKABI BEN ISE TREN KOLLEKSIYONU YAPIYORUM.

SAKA BIR YANA DUNYADAKI EN GUZEL VARLIKLAR BELKI BU KOLLEKSIYONU YAPMAK ONLARINDA HAKKI )))

ILGINIZE TESEKKUR EDERIM

SEDAT ÇOKER
Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı Burak

• Forum Üyesi
  • Yer: Ist. -Bahçeşehir
« Yanıtla #15 : Ocak 04, 2008, 15:30:42 »
çok güzel bir kolaksiyon valla... benimde bi Lima TGV'm var ;D  isviçre demiryollarının trenlerini arıyom ayrıca... türkiyeden kolay bulunuyomu 2.eli yoksa yurtdışındanmı getirtmek gerek...? siz nerden buldunuz aldınız?

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #16 : Ocak 04, 2008, 17:04:31 »
çok güzel bir kolaksiyon valla... benimde bi Lima TGV'm var ;D  isviçre demiryollarının trenlerini arıyom ayrıca... türkiyeden kolay bulunuyomu 2.eli yoksa yurtdışındanmı getirtmek gerek...? siz nerden buldunuz aldınız?

Burak bey yazılarınızdan anladığım kadarıyla SBB trenleri üzerine düşünmektesiniz.Bir defa şunu net söyleyebilirim.TR de bunu ancak proses ten temin edebilirsiniz.Onun dışında cazip olacak bir dükkan alternatifi ortada görünmüyor.Ben kendi adıma konuşmak durumundayım tabii ki.Eğer İsviçre modelleri isteseydim her ne kadar yakından görmüş olmasamda HAG ı düşünürdüm.Ama tabii bu TR de çok zor.İsviçreden getirtmek dışırayı bağımlı olmak demek.Roco da çok güzel İsviçre modelleri var.Öncelikle onları inceleyin derim.Yeni nesil Limaları bilmiyorum.Henüz görmedim ancak çok çok aşama kaydettiği söyleniyor.Onlarıda prosesten daha kolay temin etme imkanınız var (Ancak Lima da Roco da olduğu kadar bol seçenek bulamayabilirsiniz).Yanılmıyorsam son dönemlerde Liliput da İsviçrenin bir manevra lokosu ile yük vagonunu modelledi.O da ilave olabilir.Bunları incelerseniz önce sonuca daha kolay ulaşırsınız diye düşünüyorum

Sevgi ve saygılarımla

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Burak

• Forum Üyesi
  • Yer: Ist. -Bahçeşehir
« Yanıtla #17 : Ocak 04, 2008, 17:41:28 »

Burak bey yazılarınızdan anladığım kadarıyla SBB trenleri üzerine düşünmektesiniz.Bir defa şunu net söyleyebilirim.TR de bunu ancak proses ten temin edebilirsiniz.Onun dışında cazip olacak bir dükkan alternatifi ortada görünmüyor.Ben kendi adıma konuşmak durumundayım tabii ki.Eğer İsviçre modelleri isteseydim her ne kadar yakından görmüş olmasamda HAG ı düşünürdüm.Ama tabii bu TR de çok zor.İsviçreden getirtmek dışırayı bağımlı olmak demek.Roco da çok güzel İsviçre modelleri var.Öncelikle onları inceleyin derim.Yeni nesil Limaları bilmiyorum.Henüz görmedim ancak çok çok aşama kaydettiği söyleniyor.Onlarıda prosesten daha kolay temin etme imkanınız var (Ancak Lima da Roco da olduğu kadar bol seçenek bulamayabilirsiniz).Yanılmıyorsam son dönemlerde Liliput da İsviçrenin bir manevra lokosu ile yük vagonunu modelledi.O da ilave olabilir.Bunları incelerseniz önce sonuca daha kolay ulaşırsınız diye düşünüyorum

Sevgi ve saygılarımla

Jimmy Cem 
bende biraz araştırma şansım oldu dün. maerklin , rocco , hag , liliput ve bikaç markalara baktım. en çok beyendiğim marka nedense roco oldu... sanırım bitane roco 2.el istediğim loko. alacam isviçreden. bununla birliktede vagonlarınıda tabiikide. ama elinde olupta satmayı düşünenler bana mesaj yazabilirler özelden :)

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #18 : Mayıs 01, 2008, 09:29:01 »
sadat bey hayırlı olsun yalında kendi demir yolu şirketini kurarsınız artık. :D :D filo gerçekten büyük.paylaşımın içn teşekküeler.

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Temmuz 17, 2008, 21:41:51 »
Arkadaslar uzun sureden sonra hem evde bilgisayar kurmayı hemde hayatı yola koymayı basardım. Birkaç güne kadar küçük bir satıhta diaroma/sergileme parcası yapmaya baslayacagım orada cekecegim resimleri  ve yapım asamalarını sizlerle paylasacagım
Bu arada yeni eklemelerim oldu kutusunda ürünler getirtebildim. Artık dostlarım ev ziyaretine  tren getireceklerini söylüyor TCDD ye rakip olabilirim bu gidişle
Sevgiyle kalın
Sedat COKER / Lima Train